Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim

 

Nawigacja

 • W POLU I LESIE
  W POLU I LESIE - Obrazek 1
   
  W tym tygodniu dzieci z gr. IV udały się na wycieczkę do lasu i pobliskie pola uprawne. Podczas leśnej wędrówki przedszkolaki obserwowały przyrodę,poznawały gatunki drzew, traw i niektórych zbóż.Bardzo chętnie słuchały śpiewu ptaków poszukując ich w gałęziach wysokich drzew. Grupa obserwowała także papużki oraz żółwie żyjące w stawie w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Dzieci spisywały się bardzo dzielnie pokonując wszystkie napotkane przeszkody.

   

 • GRATULACJE

  Miło nam poinformować, że Kaja z grupy I zajęła II miejsce

  w konkursie plastycznym pt. "Wiosna w błękitnej sukience".

  Natomiast Milenka z tej samej grupy zdobyła wyróżnienie.

  Serdecznie gratulujemy  dziewczynkom oraz życzymy

  im powodzenia w kolejnych konkursach.

  Znalezione obrazy dla zapytania wiosna w błękitnej sukience

 • UDZIAŁ W PROJEKCIE

  W dniu 15.05. przedszkolaki z grupy III i IV miały okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych w ramach projektu "Zdrowie to największy skarb". Dzieci, wraz z Panią Moniką z Fundacji Akademii Rozwoju Kreatywnego z Marklowic, rozmawiały na temat zdrowego odżywiania i tworzyły piramidę żywienia. Na koniec każdy uczestnik dostał małą niespodziankę, a najbardziej aktywni zostali nagrodzeni dyplomami.

 • EKSPERYMENTY

  Dnia 27. 04 dzieci z grup starszych miały możliwość uczestniczenia w kolejnych doświadczeniach prowadzonych przez panią Monikę Hejczyk. Tym razem zajęcia dotyczyły  ciśnienia atmosferycznego. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały zaistniałe zmiany oraz bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.

 • PODZIĘKOWANIE

  PODZIĘKOWANIE - Obrazek 1

  Oto nowy ekran, który ufundował Przyjaciel Przedszkola  na potrzeby naszej placówki. Już wkrótce przedszkolaki będą mogły oglądać prezentacje multimedialne, filmy edukacyjne oraz bajki na nowym ekranie. Serdecznie dziękujemy firmie Kuhn Biuro Rachunkowe, Doradztwo Podatkowe z Wodzisławia Śląskiego  za podarowany nam sprzęt, który będzie służył lepszej jakości naszej pracy.

 • OGŁOSZENIE

  DRODZY RODZICE, SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DZIEŃ RODZINY

  Znalezione obrazy dla zapytania rodzina

  GRUPA I: 28 MAJ godz.15:00

  GRUPA II: 30 MAJ , godz. 15:00

  GRUPA III: 28 MAJ, godz. 15:30

  GRUPA IV: 29 MAJ, godz. 15:15

  GRUPA V: 29 MAJ, godz. 16:00

   

   

 • DZIEŃ CZYŚCIOCHA

  19 kwietnia w naszym przedszkolu obchodzilśmy "Dzień Czyściocha".

  Podobny obraz

  W czasie spotkania dzieci i rodzice uczestniczyli w różnorodnych konkurencjach związanych z czystością m.in: rozwiązywali zagadki i krzyżówki, segregowali śmieci, rozwieszali pranie na czas, ozdabiali postać Czyściocha oraz wiele innych. W każdej z grup przewidziane były zabawy zespołowe oraz ruchowe z rodzicami. Dzieci przygotowały wspaniałe występy oraz śpiewały piosenki. W czasie zajęć panowała miła atmosfera i wszyscy dobrze się bawili. Na zakończenie spotkania dzieciaki otrzymały medale lub dyplomy Czyściocha. Wszystkim rodzicom dziękujemy za udział w zajęciach.

 • KONCERT EDUKACYJNY

  Znalezione obrazy dla zapytania tańce ludowe polskie

  18 kwietnia w przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Tańce ludowe. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć tancerzy w strojach ludowych, na tym nie koniec atrakcj, same dzieci również brały udział w tańcach: polonez i krakowiak. Wiek dzieci nie był żadną barierą, a trema szybko minęła. Wszyscy bawili się znakomicie.

 • SPOTKANIE W BIBLIOTECE

  13 kwietnia przedszkolaki z grupy IV uczestniły w kolejnym spotkaniu w bibliotece. Tym razem wysłuchały wiersza o Smoku Wawelskim, a później poznały przygody zajączka Oliviera i jego rodziny.  Dzieci z ciekawością śledziły losy zajączka, który zgubił się w lesie. Naszczęście pomógł mu mały świetlik i znalazł drogę do domu. Opowieść o rodzinie Szaraczków niosła przesłanie by słuchać rad starszych oraz poprosić o pomoc innych gdy się zgubimy. 

 • DZIEŃ CZEKOLADY

   

  "Da nam siłę czekolada, da nam uśmiech czekolada, wszyscy jemy pyszną czekoladę !"

   

   

  Znalezione obrazy dla zapytania czekolada

   

  Przy tych słowach piosenki bawiły się dzisiaj dzieci świętując dzień czekolady. Od samego rana na dzieci i rodziców czekał już kącik słodkości przygotowany na przedszkolnym korytarzu. W tym dniu każdy przedszkolak został mianowany "Królem lub Królową czekolady" otrzymując brązową koronę. Dzieci uczestniczyły w zabawach badawczych rozpoznając poprzez dotyk wyroby czekoladowe, brały udział w sportowych rozgrywkach dla smakoszy czekolady oraz poznały ciekawostki dotyczące czekolady- oglądając prezentację multimedialną. Na zakończenie tego miłego świętowania przedszkolaki przygotowały "czekoladowe przysmaki" z płynnej czekolady oraz andrutów, które mogły ze smakiem zjeść. Wszystkie czekoladki oraz słodkości tego dnia zostały ufundowane przez Przyjaciela Przedszkola - Kuhn Biuro Rachunkowe, Doradztwo Podatkowe z Wodzisławia Śląskiego.

  Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych działań !

   

   

   

 • SPOTKANIE W SZKOLE MUZYCZNEJ

  Znalezione obrazy dla zapytania instrumenty

  W dniu 10.04.2018 grupa starszaków uczestniczyła w dniach otwartych w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z instrumentami oraz posłuchania popisów  muzycznych kolegów i koleżanek.

 • FILMOWE PRZYGODY

  "Hokus-pokus Albercie Albertsonie"- to tytuł filmu animowanego, na który została zaproszona gr. IV do kina Pegaz w WCK. Film opowiadał o marzeniach 7- letniego chłopca. Chłopiec ten bardzo pragnął mieć własnego psa, ale zdaniem taty był na to za mały. Chęć posiadania czworonoga sprawiła, że mały człowiek uwierzył w czary. Marzenie jednak spełniło się dzięki przyjaciołom taty i na swoje urodziny Albert dostał psa. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera.

   

 • UDZIAŁ W KONKURSIE

  "Proszę pana, pewna kwoka traktowała świat z wysoka..." 

  UDZIAŁ W KONKURSIE - Obrazek 1

  5 kwietnia Paweł B. z grupy IV reprezentował nasze przedszkole w konkursie recytatorskim Jana Brzechwy. Paweł wystąpił z wierszem "Kwoka" i wykazał się wielką odwagą. Serdecznie gratulujemy występu oraz życzymy powodzenia w kolejnych. Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu do konkursu.

 •                    - Obrazek 1

 • TEATRZYK

  28 marca nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru Skrzat z Krakowa. Tym razem dzieciaki oglądały przedstawienie pt. "Czarująca żaba" ta humorystyczna opowieść spodobała się przedszkolakom, które gromkimi brawami nagrodziły występ aktorów. Bohaterka występu - żaba udowodniła,  że jeżeli czegoś bardzo się pragnie można to osiągnąć oraz że dobro zawsze zwycięża ze złem.

 • ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

  Znalezione obrazy dla zapytania zajączek

  Jak każdego roku przed Świętami Wielkanocnymi przedszkolaki w naszym przedszkolu szukają prezentów do Wielkanocnego Zajączka. W tym roku odbyło się to  w przedszkolu. Dzieci z wielką radością i wypiekami na twarzy szukały upominków zostawionych przez Zajączka wielkanocnego. Były to świąteczne słodycze. Zadanie nie było łatwe, bo słodkości były ukryte w różnych dziwnych miejscach, ale zabawa była udana. Najważniejsze jednak, że każdy coś dostał. To spotęgowało nam nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Potem były podziękowania dla Zajączka i wspólna fotografia. Dzisiejszy dzień dostarczył nam wiele radości i pozytywnych emocji, za które Zajączkowi dziękujemy. Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!!

   

 • ŚWIĘTO TEATRU MAŁEGO WIDZA

  W dniu dzisiejszym dzieci z grup starszych uczestniczyły w spektaklu pt. "Tymuś i Oleńka"  w wykonaniu Teatru Supeł w Wodzisławskim Centrum Kultury. Treścią opowieści było zrozumienie własnych uczuć oraz nauka budowania relacji społecznych. Mała Oleńka poznała na swej drodze "Pokraczka" - szmaciankę, której bezinteresowność i oddanie zmieniły dziewczynkę pozwalając jej dostrzec znaczenie więzi rodzinnych i przyjaźni w życiu czlowieka. Nasi widzowie mieli okazję uczestniczyć także w warsztatach teatralnych, ucząc się okazywania uczuc i emocji. Na zakończenie czekał ich słodki poczęstunek.

 • SPOTKANIE Z PRZYJACIELEM PRZEDSZKOLA

  Zostań moim przyjacielem....

  Pod tym hasłem, jakże wymownym odbyło się w przedszkolu spotkanie z naszymi wspaniałymi gośćmi z firmy Kuhn Biuro Rachunkowe, Doradztwo Podatkowe.

  SPOTKANIE Z PRZYJACIELEM PRZEDSZKOLA - Obrazek 1

  Przedszkolaki pod okiem nauczycieli przygotowały część artstyczną. Wspaniała zabawa zakończyła się wręczeniem dyplomu "Złotej Rybki" przez Panią Dyrektor naszym wielokrotnym sponsorem. Dzieci również otrzymały tradycyjnie od państwa Kuhn prezenty w formie gier edukacyjnych. Cieszymy się, że jesteście obecni w naszym życiu przedszkolnym i życzymy Wesołych Świat!

 • DZIEŃ WODY

  W dniu dzisiejszym przedszkolaki- ubrane na niebiesko, wzieły udział w obchodach z okazji

  "Dnia Wody".

  Podobny obraz

  Dzieci poznawały własciwości wody, wzięły aktywny udział w zabawach badawczych i doświadczeniach, ale przede wszystkim uświadomiły sobie znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Przedszkolaki miały okazję porozmawiać również z Panią, która na co dzień pracuje w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim. Nasz gość opowiedział dzieciom historię Kropli wody, przybliżając dzieciom proces oczyszczania wody.  Dzieci wiedzą już, jak ważną role odgrywa woda w przyrodzie i rozumieją dlaczego i w jaki sposób należy ją oszczędzać.

 • WITAJ WIOSNO !

  " Idzie do nas wiosna wesoła i radosna,

  uśmiecha się do dzieci i słoneczkiem świeci"

  Znalezione obrazy dla zapytania pierwszy dzień wiosny

  21 marca wszystkie przedszkolaki pożegnały zimę oraz powitały długo oczekiwaną wiosnę. Kilka dni wcześniej dzieci razem z paniami przygotowały Marzannę - zimową pannę, symbolizującą odejście zimy. Z samego rana wspólnie wyruszuliśmy na przedszkolne podwórko by tam przy piosenkach i okrzykach : Żegnaj zimo! przywitać nadchodzącą wiosnę. 

strona: