Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim

 

Nawigacja

 • OGŁOSZENIE

  Drodzy rodzice, przypominamy o odbieraniu faktur za miesiąc czerwiec. Faktury można odbierać od poniedziałku do piątku u intendenta przedszkola w godzinach od 7:00 do 15:00. 

 •  

  Znalezione obrazy dla zapytania bezpiecznych wakacji

  Wszystkim dzieciom oraz rodzicom życzy Dyrekcja oraz personel przedszkola.

 • POŻEGNANIE STARSZAKÓW

  "Przedszkola czas już minął nam i jest tak jakoś smutno.."

  Znalezione obrazy dla zapytania pożegnanie przedszkola

  Przedszkolaki i ich rodzice, w piątek 22 czerwca, spotkali się, na ostatniej w tym roku szkolnym uroczystości – uroczystości pożegnania przedszkola. Pożegnaliśmy przedszkolaków, którzy po wakacjach, rozpoczną edukację w szkole. Zakończyli pierwszy etap edukacji – edukacji przedszkolnej i wkroczyli w życie szkolne. Dzieci z grupy V otrzymały dypolomy i książki, a rodzice za współpracę otrzymali "Złote rybki".

 • POŻEGNANIE STARSZAKÓW

  Podobny obraz

  Uroczystość pożegnania "sześciolatków" odbyła się 22 czerwca. W tym dniu dzieci z grupy III oraz IV przygotowały występy oraz niespodzianki dla dzieci starszych. Były wierszyki, piosenki oraz uściski. Na pożegnanie starszaki otrzymały "złote rybki" by przyniosły im szczęście w nowym roku szkolnym.

 • WYCIECZKA

  Podobny obraz

  15 czerwca dzieci z grupy IV oraz V uczestniczyły w wycieczce do Mikołowa. Celem wycieczki były zwiedzenie gospodarstwa edukacyjnego  "Niezłe ziółka". Na dzieci czekało tam sporo przygód. Przedszkolaki oglądały takie zwierzęta jak: barany, kozy, kury, króliki i przepiórki. Poprzez dotyk oraz zapach dzieci mogły poznać różne zioła, a także samodzielnie zasadziły sadzonkę mięty, którą na pamiątkę zabrały do domu. Ciekawostką było także oglądanie gałązki pokrzywy przez mikroskop. Dzięki wizycie w gospodarstwie dzieci w bardzo ciekawy sposób mogły poznać świat roślin oraz zwierząt.

   

 • DZIEŃ OTWARTY

  Znalezione obrazy dla zapytania dzień otwarty przedszkole

  14 czerwca w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Otwarty". Wszyscy z uśmiechami na twarzach witali się z dziecmi, które po raz pierwszy przyszły do przedszkola. Przedszkolacy mogli zobaczyć sale przedszkolne, łazienki, kuchnię oraz przedszkolne podwórko.  Czas przy zabawach oraz rozmowach z rodzicami  upłyną bardzo szybko i przyjemnie.  

 • PODZIĘKOWANIE

  Serdecznie dziękujemy Panu Dariuszowi Rybka za odnowienie sztalug.

  Dzięki tej pomocy tablice będą służyły nam nadal w pracy.

  Znalezione obrazy dla zapytania podziękowanie gif

 • EKSPERYMENTY

  "Dlaczego nartink umie pływać? 

  Dzieci z grupy I w czerwcu miały spotkanie z panią Moniką, która przeprowadziła doświadczenia z wodą. Przedszkolaki poznały wzór wody oraz zapoznały się z pojęciem "błona wodna". Dzieci samodzielnie mogły wykonac powierzone zadania i przekonać się o właściowościach wody. Zajęcia okazały się fajną zabawą, a dzieci chętnie brały w nich udział.

 • DZIEŃ DZIECKA

  Podobny obraz

   

  4 czerwca w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dziecka. W tym dniu na przedszkolaków czekało sporo atrakcji. Były konkursy, sportowe rozgrywki, tańce, zabawy z balonami, zabawy z kreatywną pianką oraz wiele innych. Na dzieci czekały również słodkie przekąski oraz pyszne lody, które wywołay wiele radości na twarzach dzieci. Każdy z przedszkolaków otrzymał miłą niespodziankę oraz mamy nadzieję wspaniałe wspomnienia.  Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy wiele radości oraz samych słonecznych dni!

 • W POLU I LESIE
  W POLU I LESIE - Obrazek 1
   
  W tym tygodniu dzieci z gr. IV udały się na wycieczkę do lasu i pobliskie pola uprawne. Podczas leśnej wędrówki przedszkolaki obserwowały przyrodę,poznawały gatunki drzew, traw i niektórych zbóż.Bardzo chętnie słuchały śpiewu ptaków poszukując ich w gałęziach wysokich drzew. Grupa obserwowała także papużki oraz żółwie żyjące w stawie w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Dzieci spisywały się bardzo dzielnie pokonując wszystkie napotkane przeszkody.

   

 • GRATULACJE

  Miło nam poinformować, że Kaja z grupy I zajęła II miejsce

  w konkursie plastycznym pt. "Wiosna w błękitnej sukience".

  Natomiast Milenka z tej samej grupy zdobyła wyróżnienie.

  Serdecznie gratulujemy  dziewczynkom oraz życzymy

  im powodzenia w kolejnych konkursach.

  Znalezione obrazy dla zapytania wiosna w błękitnej sukience

 • UDZIAŁ W PROJEKCIE

  W dniu 15.05. przedszkolaki z grupy III i IV miały okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych w ramach projektu "Zdrowie to największy skarb". Dzieci, wraz z Panią Moniką z Fundacji Akademii Rozwoju Kreatywnego z Marklowic, rozmawiały na temat zdrowego odżywiania i tworzyły piramidę żywienia. Na koniec każdy uczestnik dostał małą niespodziankę, a najbardziej aktywni zostali nagrodzeni dyplomami.

 • EKSPERYMENTY

  Dnia 27. 04 dzieci z grup starszych miały możliwość uczestniczenia w kolejnych doświadczeniach prowadzonych przez panią Monikę Hejczyk. Tym razem zajęcia dotyczyły  ciśnienia atmosferycznego. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały zaistniałe zmiany oraz bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.

 • PODZIĘKOWANIE

  PODZIĘKOWANIE - Obrazek 1

  Oto nowy ekran, który ufundował Przyjaciel Przedszkola  na potrzeby naszej placówki. Już wkrótce przedszkolaki będą mogły oglądać prezentacje multimedialne, filmy edukacyjne oraz bajki na nowym ekranie. Serdecznie dziękujemy firmie Kuhn Biuro Rachunkowe, Doradztwo Podatkowe z Wodzisławia Śląskiego  za podarowany nam sprzęt, który będzie służył lepszej jakości naszej pracy.

 • OGŁOSZENIE

  DRODZY RODZICE, SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DZIEŃ RODZINY

  Znalezione obrazy dla zapytania rodzina

  GRUPA I: 28 MAJ godz.15:00

  GRUPA II: 30 MAJ , godz. 15:00

  GRUPA III: 28 MAJ, godz. 15:30

  GRUPA IV: 29 MAJ, godz. 15:15

  GRUPA V: 29 MAJ, godz. 16:00

   

   

 • DZIEŃ CZYŚCIOCHA

  19 kwietnia w naszym przedszkolu obchodzilśmy "Dzień Czyściocha".

  Podobny obraz

  W czasie spotkania dzieci i rodzice uczestniczyli w różnorodnych konkurencjach związanych z czystością m.in: rozwiązywali zagadki i krzyżówki, segregowali śmieci, rozwieszali pranie na czas, ozdabiali postać Czyściocha oraz wiele innych. W każdej z grup przewidziane były zabawy zespołowe oraz ruchowe z rodzicami. Dzieci przygotowały wspaniałe występy oraz śpiewały piosenki. W czasie zajęć panowała miła atmosfera i wszyscy dobrze się bawili. Na zakończenie spotkania dzieciaki otrzymały medale lub dyplomy Czyściocha. Wszystkim rodzicom dziękujemy za udział w zajęciach.

 • KONCERT EDUKACYJNY

  Znalezione obrazy dla zapytania tańce ludowe polskie

  18 kwietnia w przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Tańce ludowe. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć tancerzy w strojach ludowych, na tym nie koniec atrakcj, same dzieci również brały udział w tańcach: polonez i krakowiak. Wiek dzieci nie był żadną barierą, a trema szybko minęła. Wszyscy bawili się znakomicie.

 • SPOTKANIE W BIBLIOTECE

  13 kwietnia przedszkolaki z grupy IV uczestniły w kolejnym spotkaniu w bibliotece. Tym razem wysłuchały wiersza o Smoku Wawelskim, a później poznały przygody zajączka Oliviera i jego rodziny.  Dzieci z ciekawością śledziły losy zajączka, który zgubił się w lesie. Naszczęście pomógł mu mały świetlik i znalazł drogę do domu. Opowieść o rodzinie Szaraczków niosła przesłanie by słuchać rad starszych oraz poprosić o pomoc innych gdy się zgubimy. 

 • DZIEŃ CZEKOLADY

   

  "Da nam siłę czekolada, da nam uśmiech czekolada, wszyscy jemy pyszną czekoladę !"

   

   

  Znalezione obrazy dla zapytania czekolada

   

  Przy tych słowach piosenki bawiły się dzisiaj dzieci świętując dzień czekolady. Od samego rana na dzieci i rodziców czekał już kącik słodkości przygotowany na przedszkolnym korytarzu. W tym dniu każdy przedszkolak został mianowany "Królem lub Królową czekolady" otrzymując brązową koronę. Dzieci uczestniczyły w zabawach badawczych rozpoznając poprzez dotyk wyroby czekoladowe, brały udział w sportowych rozgrywkach dla smakoszy czekolady oraz poznały ciekawostki dotyczące czekolady- oglądając prezentację multimedialną. Na zakończenie tego miłego świętowania przedszkolaki przygotowały "czekoladowe przysmaki" z płynnej czekolady oraz andrutów, które mogły ze smakiem zjeść. Wszystkie czekoladki oraz słodkości tego dnia zostały ufundowane przez Przyjaciela Przedszkola - Kuhn Biuro Rachunkowe, Doradztwo Podatkowe z Wodzisławia Śląskiego.

  Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych działań !

   

   

   

 • SPOTKANIE W SZKOLE MUZYCZNEJ

  Znalezione obrazy dla zapytania instrumenty

  W dniu 10.04.2018 grupa starszaków uczestniczyła w dniach otwartych w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z instrumentami oraz posłuchania popisów  muzycznych kolegów i koleżanek.

strona: