Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim

 

Nawigacja

 • W CENTRUM NAUKI I TECHNIKI

  17.01. dzieci z gr. V pojechały na zajęcia do Oświatowego Centrum Nauki i Techniki przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w naszym mieście. Zajęcia odbywały się w pracowni sensorycznej, gdzie przedszkolaki rozwiązywały zagadki słowne, układały puzzle, poznawały działania różnego rodzaju magnesów, bawiły się na magicznym dywanie i interaktywnej podłodze, doświadczały doznań słuchowych, wzrokowych i dotykowych. Dzieci zwiedzały także pracownię plastyczno-fotograficzną.

   

 • WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI
  Znalezione obrazy dla zapytania biblioteka
   
  16.01. kolejny raz dzieci z gr. V wybrały się do Filii Biblioteki Miejskiej na oś. XXX-lecia. Podczas spotkania wysłuchały dalszej części przygód najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynki czyli Pippi Pończoszanki. Mieszka ona samotnie w Willi Śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi do szkoły. Jej niekonwencjonalne zachowanie budzi zachwyt rówieśników, ale niepokoi dorosłych. Na zakończenie spotkania Pani bibliotekarka zaproponowała dzieciom zabawę "Kolorowa zamiana miejsc".
 • ZABAWY ZIMĄ

  "Załóż czapkę i szaliczek,
  nie zapomnij rękawiczek.
  Bo już przyszła zima biała,
  wszystko śniegiem zasypała!
  Wszystko śniegiem otuliła
  - taka jest ta zima miła!"


  Znalezione obrazy dla zapytania zabawy zimą
   

  Zima to doskonały czas do zabawy na śniegu, gdy tylko pogoda i warunki powietrza dopisały dzieci bawiły się w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki zjeżdżały na ślizgach, lepiły bałwana oraz robiły aniołki na śniegu. Po wspaniałej zabawie, wszyscy z uśmiechami wracali do przedszkola.

  Zdjęcia w zakładce album fotograficzny.

   

   

 • KONKURS MIĘDZYPRZEDSZKOLNY

  Znalezione obrazy dla zapytania kolędowanie
   

  9 stycznia w naszym przedszkolu odbył się konkurs międzyprzedszkolny  pt."Rodzinne kolędowanie". Organizatorem konkursu były panie: Jadwiga Misztela oraz Mirela Kuhn.  Zadaniem uczestników konkursu było zaśpiewanie kolędy lub pastorałki z członkiem rodziny. W komisji konkursowej zasiadły: naczelnik wydziału oświaty: pani Ludwika Kłosińska, pani Beata Stabla- Kosubek- nauczycielka szkoły muzycznej oraz dyrektor przedszkola PP15 – pani Urszula Kostuń. Celem konkursu była integracja środowiska rodzinnego i przedszkolnego, kultywowanie tradycji związanych ze śpiewaniem kolęd i pastorałek, a także wzmacnianie wiary we własne siły. Wszystkie występujące dzieci, a także ich mamy wykazały się wielką odwagą. Wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w radosny i świąteczny nastrój. Podczas konkursu wszyscy obecni mieli możliwość podziwiać  wokalne popisy zespołów rodzinnych.  Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca: 1 miejsce: Maksymilian Lelek z siostrą z PP nr 14, 2 miejsce: Oliwia Mitrenga z mamą z PP nr 8, 3 miejsce : Paulina Rus i Łukasz Szlachta z PP nr 19 z oddziałami integracyjnymi. Wyróżnienia otrzymali: Szymon Wiewióra z mamą z PP nr 16, Miłosz Kroliczek z mamą z PP nr 15, Hanna Piątek z mamą z PP nr 6 oraz Lena Szweda z ciocią z PP nr 1.  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów.

   

 • SPOTKANIE Z TRENEREM
  Kolejne zajęcia sportowe z trenerem piłki nożnej Akademii Piłkarskiej Estates odbyły się 7.01. w gr. IV i gr. V.
  Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na kolejne spotkanie, ponieważ zajęcia te wywołują na twarzach dzieci wiele uśmiechu i wspaniale pozwalają rozwijać i doskonalić sprawność fizyczną. Uczą też rywalizacji.
 • INFORMACJA

  Uprzejmie informujemy, że 31 grudnia 2018r przedszkole będzie czynne do godziny 15:00.

 • - Obrazek 1

 • JASEŁKA

  Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinymi i ciepłymi świętami na które czekają wszyscy zarówno dzieci jak i dorośli. W przedszkolu było także wyjątkowo w tym przedświątecznym czasie wszyscy z zapałem  przygotowywali jasełka  dla rodziców.

  Znalezione obrazy dla zapytania boże narodzenie

  W grudniu każda z grup przygotowała przepiękne występy dla rodziców. Były kolędy, piosenki i wierszyki. Na zakończenie przedszkolaki obdarowały swoich rodziców własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Występy wszystkich dzieci zostały nagrodzone gromki brawami od gości. Po przedstawieniach był czas na rozmowy, wspólne kolędowanie oraz słodki poczęstunek. Dziekujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu występów dla  dzieci.

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

  W przedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Choinka pełna cudów" wzięło udział 44 dzieci. Komisja konkursowa w składzie: pani Anna Danelska oraz pani Katarzyna Guzek musiała się zmierzyc z bardzo trudnym zadaniem ostatecznie przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

  ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU - Obrazek 1

    1 MIEJSCE: Karolina i Julia B. z grupy III i II

                                                    2 MIEJSCE: Maja D. z grupy IV

  3 MIEJSCE: Józek i Antek W. z grupy III i I

   

  ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU - Obrazek 2

  Wyróżnienia przyznano następującym uczestnikom:

  1.Alicja K. z grupy I

  2. Zosia i Jan G. z grupy IV i I

  3. Oliwka G. i Patryk Dz. z grupy I i V

   

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu

  tak pięknych i pomysłowych choinek.

  Przyjacielowi Przedszkola : Kuhn Biuro Rachunkowe, Doradztwo Podatkowe z Wodzisławia Śląskiego dziękujemy za dofinansowanie nagród dla dzieci.

   

   

 • ZAJĘCIA RUCHOWE

  10 grudnia w grupie IV oraz V odbyły się zajęcia ruchowe z trenerem. W czasie zajęć dzieci bawiły się w berka, brały udział w ćwiczeniach sprawnościowych oraz rywalizowały ze sobą w rozgrywkach sportowych. Ćwiczenia ruchowe dostarczyły przedszkolakom wiele pozytywnych wrażeń.

   

 • WYCIECZKA DO SZTOLNI

  7 grudnia dzieci z gr. V wybrały się na wycieczkę do sztolni znajdującej się w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Podczas zwiedzania obiektu pan przewodnik opowiadał o pracy górników, wyjaśniał też, jak długą drogę muszą przejść adepci tego zawodu. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z wyglądem i nazwami ogromnych maszyn usprawniających pracę pod ziemią. Na zakończenie dzieci usłyszały głos skarbnika- dobrego ducha kopalni oraz zobaczyły figurę patronki górników Świętej Barbary. Ostatnią atrakcją którą dzieci mogły zobaczyć już na powierzchni była stara lokomotywa ciągnąca wagony z węglem.

 • Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Od samego rana dzieci przygotowywały laurki oraz prace plastyczne związane z naszym gościem.

   

  Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj


  6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczek  pomocnika, potem donośne „ho, ho, ho” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Wszystkie przedszkolaki powitały Mikołaja piosenką lub wierszykiem oraz przekazały piękne laurki. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.   Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

 • BARBÓRKA

   

  Znalezione obrazy dla zapytania dzień górnika

  Tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień górnika". Z tej też okazji do przedszkola przybyli zaproszeni goście - tatusiowie górnicy ubrani w galowe mundury. Na początku zostali oni zaproszeni na słodki poczęstunek, a potem na występy dzieci.Każda z grup przygotowała śląski taniec. Była „Koziorajka”, „Przepióreczka”, „Grozik”,  „Nie chce cię znać” i zabawa do piosenki „Hej w kopalni”. Na koniecprzedszkolaki odśpiewały tradycyjne „Sto lat” i obdarowały górników własnoręcznie wykonanymi prezentami. Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego przedszkola. Dzięki temu kultywujemy tradycje i przekazujemy ją młodszemu pokoleniu. Dziękujemy górnikom za trud i ciężką pracę pod ziemią i za ciepło, które mamy w domu. 

 • SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

  4 GRUDNIA grupę V odwiedził pan Szymon, który jest górnikiem. Tata Hani w bardzo ciekawy i przystępny sposób dla dzieci opowiedział o sposobie wydobywania węgla oraz pracy górników pod ziemią. Przedszkolaki miały okazję poznać także inne surowce mineralne  wydobywane w Polsce m.in: sól, miedź, ropę naftową oraz gaz ziemny. Pan Szymon przygotował dla dzieci bardzo ciekawy przekrój Ziemi, którym było ciasto. Na podstawie tego smakołyku przedstawił przedszkolakom jak pracują górnicy, jak wykonują odwierty oraz wyjaśnił czym są szkody górnicze.  Na zakończenie zajęć starszaki zjadły  "węglowe" kawałki ciasta. Panu Szymonowi serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć dla dzieci.

  Znalezione obrazy dla zapytania górnik
   

 • SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

   Grudzień kojarzy się dzieciom z odwiedzinami św Mikołaja ,

  ale również z obchodami górniczego święta BARBÓRKĄ.

  Znalezione obrazy dla zapytania górnik rysunek

  3 grudnia   zaprosiliśmy do przedszkola górnika w mundurze -  dziadka Mai.  Gość spotkanie rozpoczął od omówienia górniczego stroju. Uroczysty strój górniczy  jest czarny,  aksamitne paski z guzikami po obu stronach. Czapka górnicza nosi nazwę czako. Miotełka czyli pióropusz zrobiony jest z strzałkowych kogucich piór i służył do czyszczenia otworów. Dowiedzieliśmy się, że kolory pióropusza wskazują na: biały- sztygara, inżyniera, zielony – dyrektora, czarny – zwykłego górnika, czerwony – członka orkiestry górniczej. Dzieci dowiedziały się, że praca górnika jest bardzo niebezpieczna.  Na zakończenie dzieci podziękowały panu górnikowi za bardzo ciekawe, pełne wrażeń spotkanie.

 • SUPERBOHATER TO JA - REALIZACJA PROJEKTU

  "Złość" - to już ostatnia emocja, którą poznały starszaki w ramach projektu realizowanego przez studentów pedagogiki AHE w Łodzi, którego tytuł to: "Superbohater to ja, czyli mali pogromcy w świecie wielkich emocji poznają samych siebie". Tym razem dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania o chłopcu, któremu towarzyszyła złość, a później same dowiedziały się jak można sobie z nią radzić i jej unikać. Przedszkolaki za pomocą kredek przedstawiały złość, a na zakończenie zajęć otrzymały medale "Superbohater to ja". 

 • MUSICAL

  "O małej syrence w niejednej piosence" - to tytuł musicalu, który mogły zobaczyć przedszkolaki z grupy najstarszej 29 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury. Muzyczna bajka opowiadała o losach małej syrenki Vivien, która pewnego dnia w czasie sztormu uratowała księcia Edwarda. Wspaniałe widowisko muzyczne pozwoliło dzieciom przenieść się w krainę fantazji. Dzięki tak barwnej bajce znów przekonaliśmy się, że warto marzyć.

  MUSICAL - Obrazek 1

 • DOGOTERAPIA

  Kolejne spotkania z udziałem psa terapeuty odbyły się 26 oraz 28 listopada. Przedszkolaki wspólnie bawiły się z towarzyszem pani Beaty -trenerki funadacji CODA z Rybnika. Dzieci wraz z psem przy pomocy liny i woreczków brały udział w zabawach zręcznościowych. Przedszkolaki mogły także czesać pieska, co sprawiło im wielką radość. Przyjacielowi Przedszkola dziękujemy za możliwość udziału w tych zajęciach. Kolejne zajęcia z pieskiem odbędą się w lutym.

 • ZASZCZEP W SOBIE CHĘĆ SZCZEPIENIA

                                                                         

                                                   ZASZCZEP W SOBIE CHĘĆ SZCZEPIENIA - Obrazek 1 

                                              ZASZCZEP W SOBIE CHĘĆ SZCZEPIENIA - Obrazek 2ZASZCZEP W SOBIE CHĘĆ SZCZEPIENIA - Obrazek 3

 • ZASZCZEP SIĘ WIEDZĄ

  ZASZCZEP SIĘ WIEDZĄ - Obrazek 1

  "Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana"- to tytuł bajki, którą mogły poznać przedszkolaki  z grupy IV oraz V. Bajka powstała w ramch kampanii "Zaszczep się wiedzą", której celem jest informowanie o szczepinaich w oparciu o najnowszą wiedzę medyczną. Losy niedźwiadka, który pomagał dzieciom przezwyciężyć lęk związany ze szczepieniem przyczytały przedszkolakom panie z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim. Dzięki poznanej bajce, dzieci zrozumiały jak działają szczepienia oraz dlaczego są ważne dla każdego z nas.

strona: