Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim

 

Nawigacja

 • PASOWANIE NA STARSZAKA

  Podobny obraz

  "Dzień to wielki niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie!"

  W dniu dzisiejszym w grupie najstarszej odbyła się uroczystość Pasowania na Starszaka z udziałem pani Dyrektor oraz rodziców. Dzieci przedstawiły jesienną inscenizację z udziałem barwnej Pani Jesieni, Skrzata oraz Kasztanowego Ludzika. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły, wszystko po to by zrzucić zaklęcie Kasztanowego Ludzika. Swoją mądrością i śpiewaniem, pięknym tańcem oraz zachowaniem udało im się zrzucić to zaklęcie, a pani  Dyrektor wszystkich przedszkolaków pasowała na STARSZAKÓW.

   


   

 • UDZIAŁ W PROJEKCIE

  17 października w grupach II, III, IV oraz V zostały przeprowadzone zajęcia  w ramach projektu : "Dbaj o swoje dziedzictwo przyrodnicze". Projekt zorganizowany został  przez Fundację Akademia Rozwoju Kreatywnego. Zajęcia miały na celu podniesienie wiedzy z zakresu ekologii oraz dziedzictwa przyrodniczego. Przedszkolaki dowiedziały się m.in  co to jest ekosytsem, porównywały jak żył człowiek pierwotny, a jak żyje współczesny. Dowiedziały się także jak i z czego  powstaje chleb oraz wełna. W czasie zajęc dzieci w kreatywny sposób rozwiązywały problem "Co możemy zrobić, aby zadbać o przyrodę?"

 • ZBIÓRKA ŚRODKÓW CZYSTOŚCI

  Znalezione obrazy dla zapytania akcja czysty aniołek

   

  Drodzy Rodzice! Nasze przedszkole włączyło się w akcję Czysty Aniołek organizowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zachęcamy do przynoszenia : szamponów, mydła, ręczników, pasty do zębów, szczoteczek oraz innych środków czystości. Dla grupy, która zbierze jak najwięcej środków czystości dla najuboższych dzieci, została przewidziana nagroda w postaci słodkiego poczęstunku. Akcja trwa do 10 listopada. Zachęcamy do udziału!

 • KONCERT MUZYCZNY

   16 października odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny pt." Klarnetowe nutki na jesienne smutki". Dzieci miały możliwość aktywnego uczestnictwa w koncercie, który dostarczył im wiele radości. Słuchały nie tylko utworów muzycznych, ale miały też możliwość zapoznania się z instrumentem. Spontaniczny ruch i brawa były nagrodą dla występujących.

  Znalezione obrazy dla zapytania klarnet
   

 • 0wocowo - warzywnie w naszym przedszkolu

  W październiku wśród przedszkolaków realizowana jest tematyka dotycząca owoców i warzyw. W przedszkolnych kącikach przyrody pojawiają się dorodne owoce i warzywa. Dzieci oglądają je, nazywają, segregują, porównują, wąchają i próbują. W każdej z grup dzieci miały okazję przygotować różnorodne smakołyki z owoców i warzyw, a były to : sałatki, koktajle i szaszłyki owocowe. Wszystkie   zawierały mnóstwo witamin potrzebnych dla naszego prawidłowego rozwoju.

  Podobny obraz

 • NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Z radością informujemy, że PANI URSZULA MAJDAK wychowawca grupy V została nominowana do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w wojewódźtwie śląskim w wielkim plebiscycie : NAUCZYCIEL NA MEDAL. Nominacja została zgłoszona przez dzieci i ich rodziców, za co serdecznie dziękujemy !!

  Wszyscy nominowani nauczyciele zostaną zaprezentowani w specjalnym dodatku dołączonym do gazety "Dziennik Zachodni" z okazji Dnia Nauczyciela. Pierwszy, powiatowy etap plebiscytu będzie trwał od piątku 5 października do środy 9 listopada do godz. 22:00

  Zachęcamy do głosowania! SMS o treści DNS.95 na numer 72355

  lub na stronie internetowej Dziennika Zachodniego

  w zakładce Nauczyciel Zerówki

   

 • DZIEŃ CHŁOPAKA

  Znalezione obrazy dla zapytania dzień chłopaka

  W zeszły piątek oraz poniedziałek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym odświętnym dniu mali mężczyźni otrzymali upominiki, życzenia oraz usłyszeli gromkie "sto lat". Każde dziecko otrzymało niespodziankę ufundowaną przez rodziców i opiekunów. Po licznych zabawach i tańcach na wszystkich czekał słodki upominek.

 • PRZYGODY Z BASIĄ

  1 października grupa V miała okazję zobaczyć zestaw filmów krótkich "Basia" w Wodzisławskim Centrum Kultury. Starszaki z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy małej dziewczynki- bohaterki książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Razem z Basią przedszkolaki mogły przeżywać radość i smutki poznając jej niezwykłe przygody.

  PRZYGODY Z BASIĄ - Obrazek 1

 • EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

  W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Sportu dzieci z grup II, IV oraz V wzięły udział w zajeciach sportowych z trenerem piłki nożnej z Akademii Piłkarskiej Estates. Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele radości!

 • BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

  W miesiącu wrześniu w grupie III oraz V przeprowadzono cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci wyruszyły na pobliskie osiedle oraz skrzyżowanie w poszukiwaniu znaków oraz przejścia dla pieszych by utrwalic poprawne przechodzenie przez jezdnię. Przedszkolaki chętnie dzieliły się wiedzą będąc obserowatorami ruchu drogowego.

   

 • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  Znalezione obrazy dla zapytania dzień przedszkolaka

  W dniu dzisiejszym obchodziliśmy najważniejsze święto w przedszkolu : DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

  W tym dniu odwiedził nas Pan Policjant, który przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się na przejściu dla pieszych, przypomniał dzieciom numery telefonów alarmowych oraz przestrzegał przed nieznajomymi. W czasie spotkania przedszkolaki uważnie słuchały, a na zakończenie otrzymały mały upominek :odblask, chroniący nas po zmroku. Po spotkaniu z gościem rozpoczeliśmy wspólne zabawy i tańce na sali gimnastycznej w czasie ktorych dzieci otrzymały kolorowe czapeczki oraz "Medale Przedszkolaka". Zabawy nie było końca, gdyż dalsza część uroczystości odbyła się już w ogrodzie przedszkolnym. W czasie słonecznej pogody przedszkolaki kolorowały  kredą przygotowane obrazki, łapały bańki mydlane, bawiły się z chustą animacyjną oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. W tym dniu naszym celem było zapewnienie dzieciom wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia PRZEDSZKOLAKIEM.

 • SPOTKANIE W BIBLIOTECE

  W dniu 19.09 grupa III gościła w Bibliotece na osiedlu XXXlecia. W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca Pań bibliotekarek oraz zapoznały się z księgozbiorem.

 • SPOTKANIE Z PSEM

   

  Dnia 18.09.2018r. grupę najmłodszą oraz najstarszą odwiedził specjalny gość- pies Akira wraz z przewodnikiem panią Beatą z fundacji CODA. Celem tych zajęć było stworzenie pozytywnego kontaktu między dzieckiem a psem. Podczas radosnej zabawy dzieci uczyły się jak nalezy postępwac w kontakcie z psem oraz poznały jego nastroje. Miały także możliwość nakarmienia go, czesania oraz wydawania komend. Akira okazała się wspaniałym przyjacielem naszych przedszkolaków i na długo zostanie w naszych wspomnieniach. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach wspólpracy z Przyjacielem Przedszkola : Kuhn Biuro Rachunkowe,Doradztwo Podatkowe z Wodzisławia Śląskiego.

  DZIĘKUJEMY!

 • ZABAWY GRUPY I

  Zobaczcie sami jak świetnie bawią się nasi milusińscy w sali oraz ogrodzie przedszkolnym w czasie nieobecności rodziców ;) Zdjęcia w zakładce album fotograficzny.

 • OGŁOSZENIE

   Serdecznie zapraszamy rodziców  z grup starszych IV oraz V na zebranie

  dotyczące programu oraz organizacji zajęć z religii,

  które odbędzie się 5 września (środa) o godzinie 16:30.

 • OGŁOSZENIE

  Znalezione obrazy dla zapytania zebranie z rodzicami

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW NA ZEBRANIE

  DOTYCZĄCE ORGANIZACJI NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019,

  KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 30 SIERPNIA (CZWARTEK) O GODZ. 15:30

 • OGŁOSZENIE

  Drodzy rodzice, przypominamy o odbieraniu faktur za miesiąc czerwiec. Faktury można odbierać od poniedziałku do piątku u intendenta przedszkola w godzinach od 7:00 do 15:00. 

 •  

  Znalezione obrazy dla zapytania bezpiecznych wakacji

  Wszystkim dzieciom oraz rodzicom życzy Dyrekcja oraz personel przedszkola.

 • POŻEGNANIE STARSZAKÓW

  "Przedszkola czas już minął nam i jest tak jakoś smutno.."

  Znalezione obrazy dla zapytania pożegnanie przedszkola

  Przedszkolaki i ich rodzice, w piątek 22 czerwca, spotkali się, na ostatniej w tym roku szkolnym uroczystości – uroczystości pożegnania przedszkola. Pożegnaliśmy przedszkolaków, którzy po wakacjach, rozpoczną edukację w szkole. Zakończyli pierwszy etap edukacji – edukacji przedszkolnej i wkroczyli w życie szkolne. Dzieci z grupy V otrzymały dypolomy i książki, a rodzice za współpracę otrzymali "Złote rybki".

 • POŻEGNANIE STARSZAKÓW

  Podobny obraz

  Uroczystość pożegnania "sześciolatków" odbyła się 22 czerwca. W tym dniu dzieci z grupy III oraz IV przygotowały występy oraz niespodzianki dla dzieci starszych. Były wierszyki, piosenki oraz uściski. Na pożegnanie starszaki otrzymały "złote rybki" by przyniosły im szczęście w nowym roku szkolnym.

strona: