• Zabawa z masą ceramiczną
     • Zabawa z masą ceramiczną

      26.11.2020

      Porcelana lub masa porcelanowa to niezwykle efektowna i prosta w wykonaniu masa plastyczna do tworzenia rozmaitych dekoracji świątecznych. Nie trzeba jej wypiekać jak masy solnej, a barwą, delikatnością i przenikalnością światła przypomina prawdziwą porcelanę. Dodatkowo połączenie masy z brokatem zachwyca dzieci i umożliwia stworzenie w szybki sposób efektownych dekoracji.

      Grupa III tworzyła wspaniałe domki, które później wykorzysta jako prezenty świąteczne dla swoich rodziców. Dzieci były zachwycone pracą z taką masą, pracowały w skupieniu i z wielką radością.

     • Prośba

      24.11.2020

      Drodzy Rodzice, prosimy bardzo o przekazywanie płatności w podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka kopercie.

      Dziękujemy.

    • JAK POWSTAJE DESZCZ I NIE TYLKO…
     • JAK POWSTAJE DESZCZ I NIE TYLKO…

      22.11.2020

      Powszechnie wiadomo, iż dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka.

      W grupie V dzieci obserwowały jak powstaje deszcz, bawiły się kostkami lodu, z których pod wpływem ciepła ich dłoni powstała woda.  Poznały zapach i smak zamrożonej wody.  Dużo frajdy  dostarczyła zabawa oddechowa, kiedy to dzieci musiały przenosić papierowe krople wody z talerzyka na stół i z powrotem, a potem dmuchały tak, aby krople nie spadły ze stolika. To była fajna zabawa w myśl słów Konfucjusza :

      "Powiedz mi, a zapomnę,

      pokaż - a zapamiętam,

      pozwól mi działać, a zrozumiem!"

    • Niezapomniana kosmiczna podróż
     • Niezapomniana kosmiczna podróż

      21.11.2020

      Grupa I polecieała w podniebną podróż nie tylko samolotem, czy paralotnią, ale również odwiedziliśmy kosmos tworząc swoją własną rakietę. Z kartonów powstała wspaniała rakieta, ktorą dzieci malowały farbami, było mnóstwo zabawy. Następnie sami stali się astronautami i polecieliśmy w kosmos, zwiedzac inne planety. 

      Oderwaliśmy się od rzeczywistości i polecieliśmy daleko, daleko ……w przestrzeń kosmiczną.

       

       Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

    • Zabawy sensoryczne
     • Zabawy sensoryczne

      21.11.2020

      Zabawa w  "malowanie pianką" silnie  działa na zmysły dzieci. Przedszkolaki swobodnie odbierały wrażenia dotykowe,zapachowe oraz wzrokowe.Takie  "malowanie" pobudza również wyobraźnię.Pachnąca pianka umożliwiła nieograniczone doznania. Rozpoczynając zabawę każde dziecko pracowało samodzielnie,już po chwili przedszkolaki rozpoczęły wspólne działania na dużej kartce-tak nazwały stolik pokryty pianką i farbą.

      Zabawa była wspaniała ,myślę ,że warto powtórzyć ,by znów zobaczyć wesołe buźki przedszkolaków.

       

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

     • Jesienne piosenki i zabawy w naszym przedszkolu on-line.

      01.11.2020

      Jesień zwitała w naszym przedszkolu juz na dobre, udało się ją spotkać podczas pierwszych jesiennych spacerów, a nawet zaprosić do naszego przedszkola. I ta piękna Pani Jesień rozgościła się na naszym placu zabaw z pięknymi kwiatami i dyniami oraz w całym przedszkolu: na oknach w przepięknej dekoracji, w kącikach przyrody czy przyniesionych przez dzieci darach. A Państwu, udało się ją dostrzec? a może nawet spotkać?Zajrzyjmy do poszczególnych grup by sprawdzić, czy oby na pewno jesień tam była…

    • JESIENNE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM
     • JESIENNE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

      29.10.2020

      Jesień- opadające liście, dużo kolorów, zimno, deszcz. Przedszkolaki bardzo lubią się bawić w ogrodzie przedszkolnym. Mogą biegać, skakać, grać w piłkę, korzystać z urządzeń ogrodowych. Wiadomo bowiem, że ruch jest nieodzownym elementem każdego dziecka oraz niezastąpionym sposobem na wyzwolenie energii, która w nich drzemie, szczególnie, gdy mają do dyspozycji całe podwórko i grupę kolegów. Gdy pogoda nam sprzyja każdy dzień spędzamy w ogrodzie przedszkolnym. Najlepszą obecnie zabawą dla dzieci stało się zbieranie, podrzucanie liści. Podczas właśnie takich zabaw ruchowych widać świetną integrację z rówieśnikami, uśmiech i energię.

      Dzieci mogą również doświadczać, obserwować przyrodę. Obserwowanie owadów, kory, listków...sprawia im dużo frajdy.

       

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

    • „Gimnastyka dobra sprawa, dla dzieciaków to zabawa”
     • „Gimnastyka dobra sprawa, dla dzieciaków to zabawa”

      28.10.2020

      W trosce o właściwy rozwój naszych wychowanków, a także dbając o kształtowanie prawidłowych postaw i nawyków prozdrowotnych w grupie IV systematycznie prowadzimy ćwiczenia gimnastyczne. Ćwiczenia gimnastyczne to także możliwość świetnej zabawy w czasie deszczowych jesiennych dni. Przedszkolaki chętnie uczestniczą w proponowanych formach zajęć wzmacniających odporność fizyczną dzieci. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe dzieci pokonują trudności, dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne możliwości. 

      Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do galerii.

     • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

      27.10.2020

      Konkurs plastyczny "Jesień liściem malowana".

      Serdecznie dzękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie oraz przygotowanie barwnych, jesiennych prac. Celem konkursu było  uwrażliwienie dzieci na piękno barw jesiennego krajobrazu oraz rozwijanie wyobraźni i twórczego działania. Komisja konkursowa w składzie: Pani Dyrektor Urszula Kostuń oraz nauczycielki: Urszula Majdak i Monika Maciuga-Ponkała przyznały następujące  miejsca:

      I   Milena k. - gr. V

      II  Iga G. - gr III, Jan G.  - gr IV

      III Oliwier S. - gr II, Maja W. - gr I

       

      GRATULUJEMY !!!

      Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Nagrody zostały ufundowane przez Przyjaciela Przedszkola KUHN Biuro Rachunkowe, Doradztwo Podatkowe - Dziękujemy !!!

       

     • Pani Jesień

      26.10.2020

      W I grupie rozmawialiśmy na temat Jesieni, dzieci poznały drzewa oraz ich liście, nauczyły się je rozpoznawać  i tworzyły arcydzieła z kasztanów. Stowrzyliśmy w przedszkolu prawdziwy namiotowy biwak, co sprawiło im ogromną frajdę.

      Już nie możemy się doczekać zimowych zabaw :)

     • Góra Grosza startuje!

      23.10.2020

      W terminie od 26.10.2020- 31.05.2021

      Przyłączcie się i razem usypmy 21. wielką Górę Grosza.

      To niezwykła Góra w niezwykłych czasach, bo ten rok szkolny to duże wyzwanie dla nas wszystkich. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji – sami jesteśmy rodzicami uczniów i przedszkolaków. Prowadzimy też domy dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mieszkają ze swoimi rodzicami i współpracujemy z rodzinami zastępczymi.

      Doświadczenia nauki domowej pokazały nam, jak ważny jest każdy gest życzliwości i dobroci, jeszcze żywiej uświadomiły, co znaczy wzajemna pomoc. W Górze Grosza każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc. Bądźmy blisko bez względu na odległość.

      Potrzebujemy Was, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami. Dla nich zbierajmy Górę Grosza!

      Przekazane przez Was monety to realna pomoc dla bardzo wielu dzieci. Dla niektórych to wsparcie materialne, dla tych z zaległościami w nauce – korepetycje. Dla innych – możliwość rozwijania talentu lub też dofinansowanie wychowanków na progu samodzielności. Dla całych rodzin możliwość otrzymania wsparcia w Ośrodkach Specjalistycznych „Port”.Dzięki Wam nasza działalność jest możliwa! To, że zmieniamy los dzieci i rodzin to również Wasza wielka zasługa! Cieszymy się, że jesteście z nami!

     • Kodowanie na dywanie

      23.10.2020

      Grupa III świetnie radzi sobie z kodowaniem na dywanie. Zajęcia są dla nich wielkim wyzwaniem, któremu potrafia sprostać. 

      Dzięki zadaniom z kodowania nauka matematyki, informatyki staje się prosta, kolorowa i interesująca, poznawana w zabawie i w działaniu przekształca się w przygodę.

      Zabawy z kubeczkami na macie służą do zorganizowania różnego rodzaju aktywności: memory, sudoku, a także do tworzenia kodów z warunkami, algorytmów. Dzięki zabawom z kodowania rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność uczniów, poszerzamy wyobraźnię, przygotowujemy do nauki programowania.

     • Dwujęzyczne Dzieci – program powszechnej dwujęzyczności

      22.10.2020

      Realizowany w naszym przedszkolu Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie, mianowicie bazuje na nauce drugiego języka równolegle do języka ojczystego.

      Naukę języka angielskiego dzięki tej metodzie można zacząć już od urodzenia, poprzez oswajanie z pierwszymi pojedynczymi słowami. Mózg dziecka w fazie intensywnego rozwoju odróżnia, przyswaja i porządkuje materiał językowy nawet kilku języków. Zdolność ta zmniejsza się wraz z wiekiem, dlatego warto zacząć jak najwcześniej. Program przewiduje naukę aż do szóstego roku życia. Specjalnie przygotowane serie edukacyjne: „Baby Beetles” (wiek 0-4) oraz „Tom and Keri” (wiek 3-6) wprowadzają rozpoznawane i rozumiane w kontekście słowa i zwroty dostosowując wszystko do typowych dla dziecka w danym wieku możliwości i zainteresowań. Dzięki temu język angielski nigdy nie staje się dla dziecka językiem obcym. Nauka tym systemem gwarantuje znakomite rezultaty – pozwala poznawać język poprzez zabawę w sposób możliwie najbardziej efektywny.

      Kilka słów o „Baby Beetles” – ten zestaw jest z założenia pierwszym etapem na drodze ku dwujęzycznej przyszłości. Bohaterami są sympatyczne żuczki i ich melodyjne piosenki. Dzięki nim dziecko poznaje ponad 160 angielskich słów i zwrotów. Kurs zbudowany jest z 4 części. Każda z nich reprezentowana jest przez innego bohatera, który przedstawia inną sferę dziecięcego świata, a co za tym idzie – słownictwo. Wpragramie uczestniczyć będzie grupa I i II. Już dziś dzieci miały okazję poznać naszych bohaterów i bawić się razem z nimi.

     • Dzień Nauczyciela

      18.10.2020

      Dyrekcja oraz Personel przedszkola składają serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i dzieciom, za życzenia, słodki poczęstunek i miłe słowa, które napawają optymizmem i jeszcze większą chęcią do pracy. Mając tak wspaniałych podopiecznych i ich cudownych rodziców serce rośnie, a praca staje się wspaniałą przygodą.

     • OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE

      14.10.2020

      ,Przedszkole zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę

      od godziny 8.00 do godziny 13.00.

       

      Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu od godz. 6.30 do 8.00 oraz

      od godz. 13.00 do 16.30 wynosi 1zł za każdą rozpoczętą godzinę.

       

      Stawka za wyżywienie wynosi 8 zł/ dzień pobytu.

      - 2,4 zł - śniadanie

      - 4 zł - obiad

      - 1,6 zł - podwieczorek

       

      Zasady odpłatności za pobyt dzieci w przedszkolu:

      1) rodzice/opiekunowie prawni dzieci korzystających z posiłków wnoszą odpłatność za żywienie za zakończony miesiąc z dołu, do 10 dnia następnego miesiąca;

      2) wpłat należy dokonywać na wskazane rachunki bankowe przedszkola;

      3) zaległość w opłatach za przedszkole wynosząca 2 okresy  płatności jest podstawą do skreślenia dziecka z ewidencji dzieci uczęszczających do przedszkola;

      4) działalność żywieniowa przedszkola jest płatna w całości przez rodziców (opiekunów) dziecka.

      5) dzienna stawka żywieniowa ustalana jest przez dyrektora placówki w porozumieniu z organem placówki i Radą Rodziców.

      6) po 5 każdego miesiąca proszę o kontakt telefoniczny z panią Intendentką w celu pinformowania o kwocie do zapłaty za przedszkole.

       

     • Podziękowania

      13.10.2020

      Serdeczne podziękowania dla Dyrektora SP nr 28 za udostępnienie materiałów wspomagających rozwój motoryczny, emocjonalny oraz przygotowanie do rozwijania pasji szachowych.

    • Konkurs plastyczny: „Jesień liściem malowana”
     • Konkurs plastyczny: „Jesień liściem malowana”

      12.10.2020

      Termin realizacji: 12-23 październik 2020r.

      1.ORGANIZATOR: 

      Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim, ul. Przemysława 20

      Osoba odpowiedzialna:  mgr Monika Breś, mgr Mirela Kűhn

      2. ADRESACI KONKURSU:  

      Dzieci wszystkich grup przedszkolnych uczęszczających do Przedszkola Publicznego nr 15 w Wodzisławiu Śląskim.

      3.CELE KONKURSU:

      • uwrażliwienie dzieci na piękno barw jesiennego krajobrazu,

      •  rozwijanie wyobraźni i twórczego działania,

      •  propagowanie wśród dzieci różnych technik malarskich,

      • rozwijanie zainteresowań plastycznych.

       

      4.WARUNKI UCZESTNICTWA

      • Uczestnik konkursu może wykonać jedną pracę plastyczną przedstawiającą jesień przy użyciu farb . 

      • Format pracy A3 

      • Formy : różnorodne techniki malarskie (malowanie pędzlem, palcem, pieczątką, rozdmuchiwanie itp.) 

      • Praca powinna być wykonana samodzielnie w domu.

      • Prace należy podpisać na odwrocie (imię, nazwisko oraz  grupa wiekowa dziecka)

      5.TERMIN KONKURSU:Pracę plastyczną należy dostarczyć do przedszkola  do 23 października 2020r. do godziny 13:00.  Prace oddane po terminie nie będą brały udziału w konkursie.

      6. TRYB WYŁANIANIA ZWYCIĘZCÓW KONKURSU:

      Podstawowymi kryteriami oceny prac będą: 

      • pomysłowość, oryginalność wykonania,

      • estetyka wykonanej pracy,

      • samodzielność wykonania

      Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez  Organizatorów,  decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

      Komisja konkursowa wybierze trzy najlepsze prace i nagrodzi je dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Organizator zastrzega sobie prawo do przydzielania miejsc egzekwo  oraz przyznania wyróżnień. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody pocieszenia.

      7. Organizator zastrzega sobie prawo, a autorzy prac wyrażają zgodę na: 

      • bezpłatne wykonanie i wykorzystanie zdjęć  prac plastycznych na stronie internetowej Przedszkola Publicznego nr 15 w Wodzisławiu Śląskim oraz facebooku placówki,  z poszanowaniem praw autorskich, 

      •  na administrowanie i przetwarzanie ich danych osobowych przez Organizatora, do celów związanych z organizacją i promocją konkursu oraz wystawy prac 

      8. Ogłoszenie wyników konkursu:

      Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 października 2020r na stronie internetowej oraz facebooku placówki. Z zebranych prac zostanie stworzona prezentacja multimedialna, która będzie dostępna na stronie internetowej przedszkola po ogłoszeniu wyników.

     • WAŻNE

      10.10.2020

      Drodzy Rodzice dbając o bezpieczeństwo Państwa dzieci oraz całego naszego przedszkola pamiętajmy, aby nie przyprowadzać do przedszkola chore dzieci z katarem, kaszlem, temperaturą itp.

      Pamiętajmy, iż chronimy nie tylko siebie i swoje dzieci,  ale wszytstkie przedszkolaki.

     • Pysznie i kolorowo

      10.10.2020

      Najmłodsza grupa poznawała owoce oraz kolory w tym tygodniu, Rodzice przyniesli owoce, które umieściliśmy w kąciku przyrdoniczym i codziennie poróbowaliśmy nowego owoca. Podsumowaniem zajęć była zabawa z chusta animacyją oraz Eksperyment  "Lampa Lava".  Eksperyment wręcz hipnotyzujący, bo na poruszające się w górę i w dół kolorowe bąbelki można patrzeć bez końca.

     • Wycieczka po witaminki…

      08.10.2020

      8 października grupa 4 wykorzystała sprzyjające warunki atmosferyczne wybierając się na wycieczkę podsumowującą dwutygodniową tematykę zajęć. W minionych tygodniach tematem przewodnim były owoce i warzywa. Odwiedziliśmy, więc „Warzywniak" znajdujący się w pobliżu przedszkola, nazywając wybrane warzywa i owoce, wzbogacając nasz zasób słownictwa. Po powrocie do przedszkola wszystkie dzieci zajadały się kupionymi przez dzieci warzywami i owocami. Dziękujemy naszym rodzicom za owoce przyniesione do przedszkola, które nie tylko zdobiły nam salę zajmując honorowe miejsce w kąciku przyrody, ale też były wykorzystywane do wielu zabaw dydaktycznych, a w końcowym etapie skonsumowane przez dzieci.

    • "Jesteśmy już Starszakami"
     • "Jesteśmy już Starszakami"

      07.10.2020

      6 października grupa V miała swoje wielkie święto, tego dnia odbyło się pasowanie na Starszaka. Dzieci w obecności swych pań oraz pani dyrektor z wielką radością deklamowały wiersze oraz piosenki. Bohaterzy tego dnia mieli również do wykonania kilka zadań sprawnościowych z którymi znakomicie sobie poradzili. Na zakończenie uroczyście ślubowali:

       

      Ja, starszak dzielny,

      będę zawsze uśmiechnięty.

      będę słuchał wszystkie panie

      i zjadał całe śniadanie.

      Będę dbał o zwierzęta i chronił kwiaty,

      aby nasz świat był piękny i bogaty.

      Będę grzecznie się bawił i pilnie uczył-

      żebym mamy i taty nigdy nie zasmucił.

       

      Po złożonym ślubowaniu pani dyrektor pasowała przedszkolaków na „Starszaków”.

      Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, odznaki oraz niespodzianki.

       

     • „Dobry humor dzisiaj mamy, więc uśmiechy przesyłamy”

      02.10.2020

       Z takim hasłem i uśmiechem na twarzy dzieci z przedszkola nr 15 obchodziły w piątek 2 października „DZIEŃ UŚMIECHU”.

      W piątkowy deszczowy dzień w naszym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło, a to za sprawą „Światowego Dnia Uśmiechu”. Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw, do których biletem wstępu był „uśmiech od ucha do ucha”. Zabawę rozpoczęliśmy od gimnastyki buzi i języka. Rozpoznawaliśmy i naśladowaliśmy różne minki. Najwięcej śmiechu wywołały zabawy muzyczne z balonem w parach. Starsze grupy przedszkolaków pobawiły się w kodowanie, młodsze rysowały swoje buzie z zasłoniętymi oczami. Podsumowaniem dnia była wirtualna podróż przy relaksacyjnej muzyce. Uśmiech z twarzy dzieci nie znikał przez cały dzień.

     • Program "Dwujęzyczne Dzieci"

      30.09.2020

      Nasze przedszkole jest Partnerem Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” / „Bilingual Future” i uzyskał licencję na nauczanie języka angielskiego metodą Yellow House English, w tym poprzez korzystanie z platform edukacyjnych Baby Beetles lub Tom and Keri zgodnie z aktualną ofertą zamieszczoną na stronach www.dwujezycznedzieci.pl i www.bilingualfuture.com

       

       Zasadniczym celem Programu jest codzienne, kontekstowe osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim w okresie szczególnej wrażliwości językowej (0-6) tak, żeby angielski nigdy nie stał się dla nich językiem obcym. W ten sposób właśnie dziecko naturalnie - czyli na tych samych zasadach jak pierwszy - nabywa drugi język. Dwujęzyczność to cel, który rozumiemy zarówno indywidualnie – jako inwestycję tu i teraz w rozwój każdego dziecka, jak i społecznie – jako nowej jakości fundament dla polskiej gospodarki, ekonomii i polityki społecznej.

       

      Prócz samych umiejętności językowych dwujęzyczność wiąże się z licznymi korzyściami dla intelektu, psychiki i zdrowia dziecka. Mózg otrzymuje zdrową dawkę treningu, a przy tym wiedzę i umiejętności, które na tym etapie rozwoju utrwalają się nadzwyczaj szybko i efektywnie.

      Bilingwizm m.in. poprawia koncentrację, wpływa na lepszą podzielność uwagi oraz pamięć (semantyczną i epizodyczną), pogłębia wrażliwość kulturową i społeczną, rozwija zdolności analityczne i empatyczne. Dwujęzyczne dzieci, a później dorośli osiągają lepsze wyniki w nauce, mają większe możliwości adaptacji społecznej i kulturowej. Cechuje ich wyższa pozycja społeczna i materialna oraz – co chyba najważniejsze – lepsze zdrowie. 

       

       

     • Dzień Chłopaka

      30.09.2020

      W naszym przedszkolu odbył się w grupach Dzień Chłopca. Były prezenty i poczęstunek, wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy za wspaniałe prezenty przygotowane przez 3 grupowe naszego przedszkola.

     • „Pyszna i zdrowa sałatka owocowa”

      30.09.2020

      Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko, dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego dzieci z grupy 4 postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy?

     • Bezpieczne przedszkolaki

      27.09.2020

      Realizując temat "Bezpieczne przedszkolaki" dzieci z grupy 4 i 5 utrwalaly zasady bezpiecznego poruszania się w teorii i na spacerze. Wędrując po najbliższej okolicy dzieci rozpoznawalny znaki drogowe oraz poprawnie przechodziły po pasach na druga stronę ulicy. 

      Każdy przedszkolak poznał też i zapamiętał numery alarmowe.

    • Dzień Przedszkolaka
     • Dzień Przedszkolaka

      21.09.2020

      Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W naszym przedszkolu dzień ten jest szczególnie ważny dla naszych maluchów, gdyż zostają pasowani na PRZEDSZKOLAKÓW. 

      W tym dniu na dzieci czeka wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród nich znajdują się  między innymi gry i zabawy integracyjne, sportowe rywalizację. 

      Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

     • Dzień Kropki

      17.09.2020

      Nasze przedszkole zostało wypełnione kropkami, a to wszystko za sprawą niezwykłego Dnia Kropki, który obchodzony jest  na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Przedszkolaki ubrane w kropeczki świętowały w swoich salach przedszkolnych podejmując różnorodne działania m.in.: poznały historię małej Vashti, która wzbudziła w nich wiele pozytywnych emocji. Potem miały okazję zaprezentować lub opowiedzieć o swoich talentach i mocnych stronach. Dzieci stworzyły wiele ciekawych i kolorowych prac z kropek, każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca podczas gier i zabaw na dywanie. Przy piosence „Biedroneczki są w kropeczki” dzieci miały za zadanie odnaleźć kropki ukryte w sali i ogrodzie przedszkolnym. Z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem biegały i szukały kolejnych kropek. Z pewnością ten wypełniony kolorowymi kropkami dzień, zapadnie w pamięci przedszkolaków na długo.

     • Uwaga !!!

      13.09.2020

      Szanowni Rodzice.

      Od poniedziałku 14 września stosując się do prośby p. Dyrektor nie wchodzą Państwo na teren placówki. Dzieci odbierane będą przez personel przy drzwiach wejściowych, po czym odprowadzane do szatni i sal zabaw.Wyjątek stanowią rodzice dzieci (gr.I) potrzebujących dłuższego czasu adaptacji do nowych warunków przedszkolnych.

     • UWAGA! WAŻNE OGŁOSZENIE!

      10.09.2020

      Drodzy Rodzice,

      Mamy świadomość, iż wielu z Państwa przyprowadza do przedszkola więcej niż jedno ze swoich dzieci. W związku z licznymi zachorowaniami zwracamy się z prośbą o nieprzyprowadzanie do przedszkola dzieci z podejrzeniem choroby (przeziębienie, katar, gorączka), a także ich rodzeństwa. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie zależy nam przede wszystkim na zdrowiu naszych podopiecznych i pomimo utrudnionych warunków funkcjonowania pragniemy, aby nasza placówka mogła dalej pracować, uczyć i bawić Państwa pociechy.

    • Deklaracja i Oświadczenie
     • Deklaracja i Oświadczenie

      27.08.2020

      Ogłoszenie

      Drodzy rodzice, jeżeli Wasze dziecko zostało zakwalifikowane na nowy rok szkolny i chcą Państwo korzystać z usług placówki PP nr15 prosimy o podpisanie stosownych dokumentów. Oświadczenie woli rodzica należy podpisać (obojga rodziców/opiekunów) umieścić w kopercie i wrzucić do skrzynki pocztowej placówki. Poniżej znaduje się link do deklaracji i oświadczenia.

      Prosimy, aby oświadcze i deklarację umieścić w skrzynce do poniedziałku 31.08.2020r.

      Dziękujemy.

    • Ważne informacje dla Rodziców
     • Ważne informacje dla Rodziców

      29.05.2020

      Informacja od pana Prezydenta Mieczysława Kiecy z dnia 28.05.2020r

      Szanowni Państwo, jak widzicie, przygotowaliśmy sprzęt oraz środki ochrony osobistej dla naszych placówek oświatowych, w tym oczywiście przedszkoli.   Po wielu rozmowach i konsultacjach, także z przedstawicielami służby zdrowia, podjęliśmy decyzję, iż nasze przedszkola i szkoły pozostaną jeszcze zamknięte do 14 czerwca. Taka decyzja podyktowana jest sytuacją epidemiologiczną w powiecie i regionie. Pod uwagę bierzemy przede wszystkim bezpieczeństwo Waszych dzieci, Was i pracowników przedszkoli.Obecnie ryzyko zaistnienia nowego ogniska zakażeń jest zbyt duże.

      Proszę zatem, uzbrójmy się w cierpliwość. Pamiętajmy, że wystarczy jeden przypadek zakażenia w grupie i kwarantanna jest nakładana na wszystkie dzieci, ich rodziny oraz pracowników.Co bardzo ważne, od 1 czerwca nauczyciele szkół podstawowych będą w pełni dostępni dla uczniów ósmych klas. Umożliwimy konsultacje zdalne oraz w szkołach.Bezpieczeństwo pozostaje najwyższym priorytetem.

    • OGŁOSZENIE
     • OGŁOSZENIE

      24.04.2020

      Ważne informacje dla rodziców

      Obecne warunki nie pozwalają, żebyśmy teraz otworzyli szkoły, przedszkola i żłobki - poinformował Minister Edukacji Dariusz Piontkowski.

      Przerwę wydłużono do 24 maja.

     • OGŁOSZENIE

      10.04.2020

      Informujemy, że zgodnie z decyzją Pana premiera Mateusza Morawieckiego przedłużone zostają wszystkie zaostrzenia dotychczas wprowadzone przez Rząd RP. Do 26 kwietnia 2020r zostaje zawieszona działalność żłobków, przedszkoli oraz szkół.

     • Konkurs roztrzygnięty

      10.04.2020

      Gratulujemy naszej podopiecznej Neli L. za otrzymanie wyróżniena w "Konkursie na najpiękniejszą pisankę" organizowaną przez prezydenta Mieczysława Kiecę. Z uwagi na wprowadzenie stanu epidemii w Polsce i idące za tym ograniczenia prace można było zgłaszać w tym roku za pośrednictwem poczty e-mailowej.

      Gratulacje Nelu

     • ŻYCZENIA

      07.04.2020

      Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych

      pełnych wiary, nadziei i miłości w otoczeniu najbliższej rodziny

      życzy Pani Dyrektor i pracownicy Publicznego Przedszkola nr 15.

     • W zwiazku z licznymi zapytaniami Rodziców - informujemy

      02.04.2020

      Oświadczenie woli rodzica należy wypełnić i przesłać podpisane na pocztę przedszkola lub podpisane umieścić w kopercie i wrzucić do skrzynki pocztowej placówki. Do dnia 03.04.2020 r. do godz. 15.00 należy zgłosić do placówki, do której dziecko zostało zakwalifikowane i potwierdzić wolę korzystania z usług tej placówki. Ze względu na wprowadzony stan epidemii potwierdzenie woli odbywać się będzie poprzez przesłanie wersji elektronicznej oświadczenia do przedszkola, którego dziecko zostało zakwalifikowane, lub złożenie poświadczenia telefonicznego w przedszkolu.

      Przypominamy!

      Jeżeli Rodzice nie potwierdzą woli przyjęcia dziecka w określonym wyżej terminie, zostanie dziecko wykreślone z listy przyjętych. Publikacja list dzieci przyjętych nastąpi w dniu 06.04.2020 r. o godz. 13.00.

      Link do formularza został podany w ogłoszeniu o "Potwierdzeniu woli Rodzica".

     • WNIOSEK DLA RODZICÓW

      01.04.2020

      Ogłoszenie

      Drodzy rodzice, jeżeli Wasze dziecko zostało zakwalifikowane na nowy rok szkolny i chcą Państwo korzystać z usług placówki PP nr15 prosimy o podpisanie stosownych dokumentów. Oświadczenie woli rodzica należy wypełnić i przesłać podpisane na pocztę przedszkola lub podpisane umieścić w kopercie i wrzucić do skrzynki pocztowej placówki. Poniżej znaduje się link do strony

     • UWAGA WAŻNE

      31.03.2020

       

       Informacje dla Rodziców .....

      W związku z zaistniałą sytuacją i panującą epidemią koronawirusem prosimy Rodziców o sprawdzanie poczty elektronicznej od nauczycieli swoich grup. Informujemy, że Rodzice, którzy nie potwierdzą woli otrzymywania informacji na swoją skrzynkę e-mail nie będą ich otrzymywać. Przesłane materiały dydaktyczne zawierają realizację obowiązującej podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

     • UWAGA RODZICE

      27.03.2020

      Informuję, iż w dniu 30.03.2020 r. o godz. 13.00 zostaną ogłoszone wyniki rekrutacji tj. publikacja list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Aby sprawdzić, do jakiej placówki dziecko zostało zakwalifikowane należy zalogować się do systemu lub sprawdzić pocztę elektroniczną adresu, który został podany przy rekrutacji.

      Do dnia 03.04.2020 r. do  godz. 15.00 należy zgłosić do placówki, do której dziecko zostało zakwalifikowane i potwierdzić wolę korzystania z usług tej placówki. Ze względu na wprowadzony stan epidemii potwierdzenie woli odbywać się będzie poprzez przesłanie wersji elektronicznej oświadczenia do przedszkola, którego dziecko zostało zakwalifikowane, lub złożenia poświadczenia telefonicznego w przedszkolu.

      Jeżeli Rodzice nie potwierdzą woli przyjęcia dziecka w określonym wyżej terminie, zostanie dziecko wykreślone z listy przyjętych.

      Publikacja list dzieci przyjętych nastąpi w dniu 06.04.2020 r. o godz. 13.00.

       

       

      Grzegorz Hajduczek

      Główny Specjalista

      ds. szkół podstawowych

       

     • Ważne informacje dla Rodziców

      26.03.2020

       

      Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty i realizacji zadań przedszkola z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość informujemy co następuje.

      Działania dydaktyczne obowiązujące nauczycieli wychowania przedszkolnego wynikające z realizacji obowiązującej podstawy programowej są realizowane w formie elektronicznej i przesyłane do Państwa na pocztę. Znajdują się tam zagadnienia, które realizowane były by, gdyby dziecko uczęszczało do przedszkola. Dlatego prosimy o sprawdzanie swojej poczty e-mail. Wszelkie zapytania można kierować na adres Publicznego Przedszkola nr 15: pp15@wodzislaw-slaski.pl lub u wychowawców danych grup

     • Uwaga rodzice

      26.03.2020

       

      W związku z modernizacją internatowej strony przedszkolnej informujemy, że wszelkie prace dzieci uwiecznione i stworzone w domu w czasie „Koronawirusa” proszę przesyłać na adres e-mail wychowawcy danej grupy.

      Dziękujemy bardzo.

     • Drodzy Rodzice

      26.03.2020

      Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Państwa i ich pociech całe grono pedagogiczne wraz z Panią Dyrektor zachęca Was do umilenia sobie czasu wolnego biorąc udział w naszej akcji pt. „Zostań w domu nie daj się nikomu”. Ponieważ zmuszeni zostaliśmy do zawieszenia zajęć z przyczyn od nas niezależnych spróbujmy zorganizować dzieciom dzień w domowym zaciszu. W internecie znajduje się dużo inspirujących pomysłów do wykorzystania zgodnych z etapem rozwojowym naszego dziecka. Zachęcamy do szukania inspiracji również ze stron internetowych MEN i propozycji dawno zapomnianych typu: gry planszowe, czytanie książek, oglądanie pasma dla dzieci w telewizji lub filmów dokumentalnych na platformie VOD. Wiemy, że sami macie Państwo mnóstwo pomysłów, które realizujecie w domu ze swoimi dziećmi. Dlatego podzielcie się z nami waszymi ciekawymi pomysłami typu: wykonanie pracy z masy solnej waszego dziecka, laurka dla ulubionej cioci, która wykonuje ciężki zawód pielęgniarki czy założenia hodowli zasadzonego kwiatka i uwiecznienie jego etapu rozwoju na zdjęciu. Proponujemy dla chętnych osób o przesyłanie tych propozycji (to są tylko propozycje, my niczego nie narzucamy) lub innych zapisków na udostępnione adresy meilowe wychowawców poszczególnych grup. Ze względów bezpieczeństwa adresy będą dostępne u tzw. trójek grupowych. Bardzo proszę, aby od jednej osoby były maksymalnie dwa zdjęcia lub 2 prace. Proszę opisać, kto wykonał pracę i co przedstawia. Zabawa trwa od 23marca do 3 kwietna. Macie mnóstwo czasu na włączenie się do zabawy. Wszystkie dzieła po zakończeniu i podsumowaniu akcji zostaną opublikowane na stronie internetowej przedszkola. A gdy już wszyscy będziemy mogli wrócić do przedszkola, będziemy podziwiać wasze dzieła na specjalnej wystawce, dlatego zachowajcie je dla innych.

      Może okazać się, że te obecne chwile będą dla Was wszystkich najmilszym momentem, na które nie mieliśmy czasu w tzw. „normalnym życiu”.

    • Tyle kobiet dookoła ......
     • Tyle kobiet dookoła ......

      04.03.2020

      W ramach omawianej tematyki "Tyle kobiet dookoła - zawody" gr. III odwiedziła pani Beata Rzaczek, która jest artystą - malarzem. Następnie zapoznała dzieci z narzędziami potrzebnymi do pracy malarza, pokazując różne rodzaje pędzli oraz farb. Nasz gość zaprezentował dzieciom wykonane przez siebie artystyczne prace malarskie. Na zakończenie dzieci mogły same przez chwilę stać się artystami do muzyki A. Vivaldiego „Cztery pory roku”. Przedszkolaki malowały wiosnę na foli malarskiej wcielając się w artystów malarzy.

      Serdecznie dziękujemy pani Beacie za wspaniałe i kreatywne zajęcia, które poszerzyły naszą wiedzę i obudziły  w dzieciach ukryte emocje.  

       

       

       

     • Poznajemy rózne zawody

      04.03.2020

      W ramach omawianej tematyki "Poznajemy różne zawody" gr. I odwiedziła pani Monika, która jest nauczycielem, ale pracowała również, jako grafik komputerowy. Swoje spotkanie rozpoczęła piosenką "Kolorowe kredki". Następnie zapoznała dzieci z narzędziami potrzebnymi do pracy grafikowi ( komputer oraz tablet graficzny i oczywiście pomysł). Nasz gość pokazał dzieciom projektowane i wykonane przez siebie ilustracje. Na zakończenie dzieci kolorowały tematyczną ilustrację. Serdecznie dziękujemy pani Monice za ciekawe zajęcia i poświęcony czas.

       

     • ZABAWY W TEATR

      21.02.2020

      W dniu dzisiejszym podsumowaliśmy tydzień z teatrem. Przez tydzień dzieci miały możliwość bawienia się pacynkami i lalkami. Dziś wcieliliśmy się w mimów. Każdy z nas mógł zaprezentować swój aktorski talent.

    • Dziękujemy ...
     • Dziękujemy ...

      20.02.2020

      Podziękowania od przedszkolaków i całego personelu PP nr 15 otrzymuje przyjaciel przedszkola:

      Pan Krzysztof Kuhn

      Za pomoc w organizacji „Dnia Pączka” i zakup mini pączusiów dla wszystkich dzieci.

    • "DZIEŃ PĄCZKA W PRZEDSZKOLU"
     • "DZIEŃ PĄCZKA W PRZEDSZKOLU"

      20.02.2020

      „Pączki i faworki u babci Honorki” to występ teatralny w wykonaniu naszych przyjaciół z Uniwersytetu III Wieku, który odbył się w naszym przedszkolu. Okazją było uczczenie „Dnia Pączka”. To tylko jedna z atrakcji, które czekały na dzieci tego dnia. Przedszkolaki we wszystkich grupach dekorowały dla siebie mini pączusie według własnych pomysłów. Wolontariuszki chętnie pomagały dzieciom w dekoracji, która zakończyła się degustacją. Wszyscy upamiętnili „Dzień Pączka” pracą plastyczną, którą rodzice mogą podziwiać na wystawkach. Naszym gościom bardzo dziękujemy.

    • KONCERTUJEMY NA WESOŁO
     • KONCERTUJEMY NA WESOŁO

      20.02.2020

      19 lutego odbył się koncert „W karnawałowym rytmie”, w roli głównej „trąbka”. Dzieci miały okazję zapoznać się z wyglądem, brzmieniem i sposobem gry na tym instrumencie. Słuchając znanych melodii przedszkolaki wspaniale się bawiły, a na ich twarzach gościł uśmiech. Artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Można było usłyszeć „Karnawał w Wenecji”, „Despasito”, czy ”Fale Dunaju”.

     • Pamiętajcie o nas

      18.02.2020

      Zachęcamy wszystkich rodziców i ich rodziny, aby wsparli nasze działania przekazując 1% na nasze przedszkole. 30 kwietnia upływa termin rozliczenia podatkowego za rok 2019. W deklaracji podatkowej należy tylko wpisać nr: KRS: 0000393290. Jesteśmy partnerem Stowarzyszenia „Razem na Szybiku”.

      Dziękujemy bardzo.

     • OGŁOSZENIE

      18.02.2020

      DZIĘKUJEMY ….

      Serdecznie dziękujemy

      wszystkim Rodzicom i Przyjaciołom przedszkola za udział w naszym kiermaszu Bożonarodzeniowym.

      Zebrana kwota od dobrych serc to: 543zł.

      Dziękujemy bardzo.

    • CZY WIECIE, JAK POWSTAJE WULKAN?
     • CZY WIECIE, JAK POWSTAJE WULKAN?

      14.02.2020

      Gdy pogoda za oknem nie sprzyja spacerom, my w przedszkolu wcale się nie nudzimy. Grupa II zakończyła tygodniową wycieczkę tematyczną: „Jak to w dawnych czasach było”. Dzieci poznały świat dinozaurów i już wiedzą skąd wziął się węgiel i jaki on jest. Podziwiając ślady przeszłości dzieci oglądały ilustrację przedstawiającą odciski roślin i zwierząt w skamieniałościach. Zakończeniem tygodniowych zajęć był udział w eksperymencie. Wspólnie zbudowaliśmy model wulkanu powodując jego erupcję.

     • CIEKAWE SPOTKANIA....

      14.02.2020

      Przedszkolaki z gr. IV odwiedził malarz-hobbysta.Gość zapoznał dzieci z przyborami potrzebnymi do stworzenia obrazu. Dzieci dowiedziały się, jakich należy używać pędzli, farb, kredek, aby namalować obraz. Przedszkolaki oraz pan Tomasz zainspirowani wierszem Danuty Wawiłow „Rupaki" stworzyli portrety tegoż dziwnego i pięknego stworka.

      Dziękujemy za ciekawe spotkanie.  

       

       

     • PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO KODOWANIA

      07.02.2020

      Matematyka dla dzieci w wieku przedszkolnym, może być ciekawa, łatwa i postrzegana, jako zabawa. Istotą w jej nauczaniu, jest sposób, w jaki zostanie to zrobione. Metody podające, takie jak opis, próba tłumaczenia zagadnień, nie sprawdzają się w tym wieku, na tym etapie edukacji, dlatego najważniejsze jest doświadczanie. Dziecko uczy się w toku działania na przedmiotach rzeczywistych, lub ich symbolicznych odpowiednikach. Ważne jest również wtopienie aktywności umysłowej dziecka, w jego aktywność fizyczną. W ten sposób rozwija się myślenie, tworzą się pojęcia i dziecko nabywa nowe umiejętności, lub doskonali i utrwala, już nabyte. Przygotowując się do kodowania maluszki z gr. I i II uczestniczyły w zabawach z użyciem kubków. Jeszcze raz przekonujemy się, że prawie wszystko możemy wykorzystać do znakomitej zabawy w przedszkolu. Budowanie wieży, choinki czy układanie figur geometrycznych nie sprawia nam najmniejszego problemu. Inspirując nasze dzieci tworzymy nowe i bardzo ciekawe zabawy, a pomysłowość dzieci nie zna granic.

       

       

     • Bawimy się na wesoło

      07.02.2020

      W grupie II i III przeprowadzono zajęcia i eksperymenty w ramach programu profilaktycznego "Klub Zdrowego Przedszkolaka". Dzieci bawiły się robiąc różne doswiadczenia po wysłuchaniu opowiadania o "Przygodach dzielnego niedźwiadka Szczepana".

     • W karnawale same bale....

      01.02.2020

       Balik, to impreza, na którą każde dziecko czeka z utęsknieniem. W tym dniu każde dziecko może stać się kimkolwiek tylko zechce. W tym roku nasz balik odbył się w dniu 30 stycznia równocześnie we wszystkich grupach wiekowych. Przedszkolaki bawiły się znakomicie w zabawach wspólnych oraz innych układach tanecznych. Całe przedszkole było pięknie udekorowane już od samego wejścia. W tym dniu była również możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia karnawałowego, a w salach na dzieci czekał słodki poczęstunek, który jeszcze bardziej umilił ten ciekawy dzień.

       

       

     • FERIE ZIMOWE W PRZEDSZKOLU

      11.01.2020

      Informujemy Rodziców i dzieci, że od 13 stycznia 2020r rozpoczynają się ferie zimowe, które będą trwać do 24 stycznia 2020r. Życzymy udanego odpoczynku  i bezpiecznego powrotu do przedszkola.

      Przedszkole jest czynne dla dzieci wcześniej zgłoszonych.

      Pani Dyrektor oraz Personel Przedszkola.

     • DZIEŃ BACI I DZIADKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

      08.01.2020

      Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe. W tym roku dużą niespodzianką były wspólne zabawy z dziadkami w formie zabaw typu:, „Jaka to melodia? czy „Odgadnij babciu/ dziadku, czym cię karmi wnuk? Cała zabawa zakończyła się wręczeniem prezentów samodzielnie wykonanych przez wnuki oraz słodkim poczęstunkiem.  Ze względów organizacyjnych Dzień Babci i Dziadka będzie trwał w przedszkolu od 8 do 10 stycznia.

     • OGŁOSZENIE

      02.01.2020

      Miło Nam poinformować, że nasza placówka otrzymała podziękowanie za udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON-włącz historię. Przypominamy, że projekt polegał na uhonorowaniu i upamiętnieniu Powstańców Warszawskich i promocję historii Polski XX wieku.

       

     • Grudniowe spotkania opłatkowe

      19.12.2019

      Jak co roku w grudniu w naszym przedszkolu odbyły się spotkania opłatkowe. W każdej grupie wiekowej odbyły się występy dla rodziców, gdzie głównymi aktorami były przedszkolaki. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz kolędy. Występujące dzieci wprawiły wszystkich w wspaniały świąteczny klimat. Na zakończenie dzieci życzyły Rodzicom Wesołych Świąt oraz wręczyły samodzielnie przygotowane prezenty.

     • Świątecznie koncertowanie

      19.12.2019

      Czwartek 19 grudnia był w przedszkolu bardzo nastrojowym dniem. Przy dźwiękach muzyki dzieci wspólnie z zaproszonymi gośćmi ze Szkoły Muzycznej śpiewały kolędy. Mali pomocnicy stworzyli orkiestrę perkusyjną, która stanowiła podkład pod mistrzowsko wykonane utwory świąteczne. Wspólna zabawa dostarczyła wiele radości.

     • Warsztaty "Słodka tajemnica żywienia"

      19.12.2019

      18 grudnia dzieci z grupy 4 i 5 uczestniczyły w warsztatach pt. „Słodka tajemnica żywienia”. Podczas warsztatów dzieci z zainteresowaniem słuchały, jakie właściwości ma cukier, jaką rolę w naszym organizmie pełni, skąd się bierze oraz jakie są plusy i minusy. Aktywnie uczestniczyły w eksperymentach z „Suchym lodem”. Poznały podstawy prawidłowej diety, szukały odpowiedzi na pytanie:, co się dzieje z naszym organizmem, gdy zjemy zbyt dużo cukru. Na zakończenie był słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej samodzielnie przygotowanej przez każdego przedszkolaka. 

     • OGŁOSZENIE

      13.12.2019

      Serdecznie zapraszamy wszystkich na kiermasz ozdób świątecznych od 16 grudnia 2019r.

      Za wsparcie Rodziców serdecznie dziękujemy i informujemy, że cały dochód z kiermaszu przeznaczony jest dla dzieci i wyposażenie sal przedszkolnych.

      Personel Przedszkola PP15

     • W odwiedzinach w SP28

      11.12.2019

      W dniu 10 grudnia dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola skorzystały z zaproszenia i odwiedziły uczniów SP 28. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali dla nas fantastyczne niespodzianki, za które serdecznie dziękujemy. 

      Zapraszam wszystkich do galerii, gdzie znajdziecie krótką relację z naszej wizyty.

       

     • Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem...

      08.12.2019

      6 grudnia dzieci z niecierpliwością czekały na wspaniałego gościa. Dzieci zastanawiały się, jak dotrze do nich Mikołaj skoro nie ma śniegu. Dlatego też głośne okrzyki zobaczcie- idzie można było usłyszeć w każdej grupie wiekowej. Przedszkolaki powitały Mikołaja śpiewem, tańcem i wierszami, a On odwdzięczył się wręczając prezenty. Nie zabrakło również pamiątkowych fotografii.

       

     • Górnicy świętują z przedszkolakami

      05.12.2019

      Tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień  Górnika". Z tej też okazji do przedszkola przybyli zaproszeni goście - górnicy i to właśnie dla nich każda z grup przygotowała krótki program artystyczny, były tańce, piosenki i wiersze. Nie zabrakło również niespodzianek dla górników, ponieważ zostali oni zaproszeni do udziału w zabawach takich jak: konkurs rysunkowy, pękające balony, krzesełka, kapelusze, bryczka. Było dużo śmiechu i zabawy, a dzieci dzielnie trzymały kciuki. Na koniec przedszkolaki odśpiewały tradycyjne sto lat i wręczyły przygotowane upominki.

      Dziękujemy gościom za przybycie. Doceniamy wysiłek i trud tej ciężkiej oraz bardzo niebezpiecznej pracy górnika.

     • O Harcerstwie słów kilka....

      03.12.2019

      Dnia 3grudnia nasze przedszkole odwiedziła drużyna harcerska 724 ADH „Duchy Żywiołów” na czele z drużynową panią Katarzyną z Hufca ZHP Ziemi Wodzisławskiej. Harcerze pokazali nam mundur, opowiedzieli, co robią podczas zbiórek oraz jak spędzają wolny czas. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, uczyły się pląsów i piosenek harcerskich. Przedszkolaki również przygotowały niespodziankę dla gości prezentując zabawę ruchową do piosenki „Idzie zuch”. Wszyscy świetnie się bawili a harcerzom  dziękujemy za tak miło spędzony czas z dziećmi. Mamy nadzieję, że tak mili goście jeszcze odwiedzą nasze przedszkole.

      Przedszkolaki, z PP 15 jeszcze raz dziękują harcerzom za spotkanie i pozdrawiają harcerskim okrzykiem

       Czuwaj!

       

     • Uwaga Rodzice

      02.12.2019

      Fundacja "Rodzice Szkole" serdecznie zaprasza członków rad rodziców, dyrektorów, rodziców i pracowników sektora edukacyjnego na IV Ogólnopolską Konferencję Rad Rodziców. Konferencja odbędzie się 7.12.2019 r. w budynku Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przy ul. Wóycickiego 1/3 w Auli Schumana. Gośćmi honorowymi będą Minister Edukacji Narodowej i Rektor UKSW.

      Udział w konferencji będzie doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat praw rodziców w szkole oraz zapoznania się z dobrymi praktykami.

       

       

     • WYNIKI KONKURSU

      02.12.2019

       

      2 grudnia 2019r nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu „Ekologiczne ozdoby świąteczne”.

      Organizatorem konkursu było PP nr 15, a opiekunem Jadwiga Misztela.

      W komisji konkursowej zasiadły:

      1. Pani Izabela Żurek – grupa twórcza „Pasja” z Radlina.
      2. Pan Krzysztof Kuhn – przyjaciel przedszkola.
      3. Pani dyr. Urszula Kostuń.

      Wszystkie prace zostały ocenione profesjonalnie, a komisja przyznała następujące miejsca:

      1. miejsce: Dominik Przetak
      2. miejsce: Antek i Józef Wrzód
      3. miejsce: Karol Mitko

      Wyróżnienia otrzymują:

      1. Bartek Stachowiak
      2. Małgorzata Zakrzewska

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

     • Kreatywność w przeszkolu

      26.11.2019

                                            

      W grupie 4 i 5 odbyły się zajęcia z kreatywności, na których dzieci zostały zapoznane ze sposobem prawidłowego odżywiania się oraz ze skutkami złych nawyków żywieniowych. Wiele radości dostarczył dzieciom konkurs plastyczny oraz zabawy z chustą animacyjną. Każde dziecko zostało nagrodzone, a niektóre wyróżnione. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom radosnych przeżyć

     • OGŁOSZENIE

      25.11.2019

                                                              

      ZAPROSZENIE 

      Zapraszamy wszystkich górników ( tatusiów i dziadków)

      na spotkanie z okazji

      DNIA GÓRNIKA,

      które odbędzie się w naszym przedszkolu dnia 04.12.2019r

      o godzinie 10.30

       

      P.S. Bardzo prosimy, aby zgłosić nauczycielce osoby, które przyjdą. Dziękujemy.

       

     • Drodzy Rodzice...

      21.11.2019

                                                                                    

      Regulamin konkursu „Ekologiczne ozdoby świąteczne”

      1.     Organizatorem konkursu jest Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim.

      2.     Tytuł konkursu: „Ekologiczne ozdoby świąteczne”.

      3.     Cele konkursu:

      •  Promocja wśród dzieci i dorosłych zachowań ekologicznych, a w szczególności wykorzystania materiałów odpadowych. 
      • Rozwijanie uzdolnień plastycznych i kreatywnego myślenia w aspekcie recyklingu.

      4.     Warunki uczestnictwa:

      • Wykonanie ekologicznej ozdoby świątecznej z wykorzystaniem dowolnych materiałów.
      • Każde dziecko może wykonać maksymalnie 1 pracę wraz z rodzicem.
      • Każda praca powinna być zaopatrzona w metryczkę ( imię i nazwisko dziecka, wiek i nr grupy).

      5.      Kryterium oceny prac:

      • Komisja konkursowa będzie brać pod uwagę przede wszystkim wkład pracy, różnorodność wykorzystanych materiałów, kreatywność oraz walory estetyczne.

      6.     Termin składania prac: od 25.11.2019r do 02.12.2019r.

      7.     Ogłoszenie wyników nastąpi do 04.12.2019r.

      8.     Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody i dyplomy. Komisja zastrzega sobie prawo do przydzielenia wyróżnień.

      9.     Prace przechodzą na własność organizatora konkursu.

      10.  Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika.

      11.  Osoba odpowiedzialna: Jadwiga Misztela.

      Wszystkim uczestnikom życzymy twórczych pomysłów oraz radości z tworzenia.  

       

       

       

     • Czy jesień musi być nudna?

      17.11.2019

      Eksperymentujemy na wesoło

      Czy woda potrafi się przemieszczać? Jak wywołać kolorowy deszcz?

      To jedno z wielu pytań, które zadajemy sobie. Podjęliśmy wyzwanie eksperymentując na wesoło w grupie 2 podczas zajęć. Zabawy ruchowe przy piosence „Kolorowy deszcz” nie miały końca. My się nigdy nie nudzimy i do zabawy znów wrócimy.

     • Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości

      09.11.2019

                                                                      

      Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność” przedszkolaki, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Po uroczystości dzieci wykonały prace plastyczne z symbolami narodowymi.
      Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

       

       

     • DZIEŃ PEŁEN SŁODKOŚCI

      09.11.2019

      Informujemy

      8 listopada przedszkolaki usłyszały wiele ciekawych informacji dotyczących pszczół. Dowiedziały się między innymi, że rój składa się z robotnic i trutni oraz w jaki sposób toczy się życie w ulu. Dzieci mogły osobiście zrobić świeczki oraz posmakować różnego rodzaju miodu.

       

      Było pysznie!!

       

     • Na sportowo....

      04.11.2019

      4 listopada odbyło się spotkanie naszych przedszkolaków z trenerką Akademii Piłkarskiej Odry Wodzisław. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowiadań Pani trener i miały okazję aktywnie uczestniczyć w profesjonalnie przygotowanym treningu. Pani Agnieszka zwróciła również uwagę na cechy, jakie powinien posiadać piłkarz oraz zachęcała do czynnego uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

     • GRATULACJE MILENKO

      30.10.2019

      Nasza podopieczna Milena z grupy 3 otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Chotomalia” -  „Wiersze malowane” w ramach projektu „Wodzisławskie Chotomalia”.

      Zwyciężczyni gratulujemy.

       

     • BUDUJEMY DOMY

      29.10.2019

      W dniu 29.10.2019r gościliśmy w grupie 4 i 5 Panią Paulinę Dera przeprowadzającą zajęcia architektoniczne. Pani Paulina pomogła nam zaprojektować nasz ogród i dom. Projekt był w całości wykonany z materiałów recyklingowych.

     • PRZEDSZKOLAKI PAMIĘTAJĄ

      28.10.2019

      Akcja MEN "Szkoła pamięta" 

      Publiczne Przedszkole nr 15 w Wodzisławiu Śl. wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta".
      25 Października 2019 r. przedszkolaki wraz z panią dyrektor  wybrały się na wycieczkę po Wodzisławiu Śląskim odwiedzając lokalne miejsca pamięci. Pod Pomnik Powstańców Śląskich złożono kwiaty i zapalono znicze.

      Pamiętamy i dziękujemy!

       

       

     • OGŁOSZENIE

      25.10.2019

      Projekt „Bezpieczna Placówka Oświatowa”

       

      Mamy przyjemność poinformować, że nasze Przedszkole znalazło się w gronie najlepszych placówek oświatowych. Zostaliśmy wyróżnieni prestiżowym statusem „Bezpieczna Placówka Oświatowa”. Certyfikat otrzymują tylko nieliczne jednostki dydaktyczne, wśród których znalazło się PP nr 15. Z dumą przyznajemy, że otrzymanie certyfikatu zobowiązuje nas do jeszcze większej pracy zapewniającej bezpieczeństwo naszym podopiecznym, jak miało to miejsce dotychczas.

     • Gratulujemy...

      24.10.2019

      Nagroda Prezydenta Miasta

      Podczas uroczystej akademii z okazji DEN 15 października 2019r pani Dyrektor Urszula Kostuń otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

       

     • „Z kulturą na Ty”

      23.10.2019

      Dzisiaj w naszym przedszkolu witaliśmy aktorów Teatru "Skrzat" z Krakowa, którzy zaprezentowali przedstawienie pt."Dyzio Leniuszek". Dzieci śledziły przygody leniwego Dyzia, któremu nic się nie chciało robić i był niegrzeczny. Przedszkolaki podpowiadały Dyziowi jak należy się zachowywać i jakich czarodziejskich słów używać, aby być grzecznym i lubianym. Dowiedziały się też, że lenistwo to nic dobrego. Dzieci z radością  oglądały przedstawienie.

       

     • OGŁOSZENIE KONKURSU

      23.10.2019

      Wyniki konkursu „Cuda z dyni”

      23 października nastąpiło ogłoszenie wyników w konkursie międzyprzedszkolnym pt. „Cuda z dyni”. Organizatorem konkursu było PP nr 15, a opiekunem Jadwiga Misztela. Zadaniem konkursu było zacieśnianie więzi rodzinnych. W komisji konkursowej zasiadły:

      1. Izabela Żurek – grupa twórcza „Pasja” z Radlina.
      2. P. Ilona Kleszczewska przedstawiciel RR
      3. P. Agata Bukała wieloletni nauczyciel z pasją.

      Wszystkie prace zostały ocenione profesjonalnie i przyjęte z ogromnym podziwem dla uczestników. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

      1. miejsce: Patryk Brawański PP nr 12
      2. miejsce: Filip Popiel PP nr3
      3. miejsce: Ewelina Ryszka  PP nr14

      Wyróżnienia otrzymali:

      1.  Julia Bugla PP nr 16
      2.  Jan Guzek PP nr 15
      3.  Magdalena Woźniak PP nr 15
      4. Kacper Sęczkowski PP nr 3

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów.

     • Czytam sobie, czytam Tobie.....

      19.10.2019

      Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem by rozbudzać zainteresowania czytelnicze.  Dzieci z grupy IV odwiedziły bibliotekę na osiedlu XXX lecia. Pani Ania czytała im bajkę pt „Melania Kura". Podczas wspólnej rozmowy na temat przeczytanego tekstu przedszkolaki mogły wykazać się wiedzą, którą już posiadają oraz zdobyły nowe wiadomości. Czekamy z niecierpliwością na dalsze przygody Melanii.Dopełnieniem spotkania było wykonanie ciekawej zakładki do książki oczywiście w roli głównej z bohaterką spotkania - Kurą Melanią.

       

     • Pasowania ciąg dalszy...

      18.10.2019

      Pasowanie – grupa 5

      W środę 16 października starszaki z grupy V przystąpiły do pasowania. Dzieci były bardzo przejęte występami, które bardzo przeżywały. Odświętnie ubrani śpiewały i recytowały wiersze, a przed uroczystym pasowaniem wykonały zadania sprawnościowe. Nie zabrakło też pamiątek z tego wydarzenia – książek wręczonych przez rodziców oraz dyplomów przygotowanych przez wychowawców. Teraz przed nimi rok wyzwań i zabaw w przedszkolu. 

     • Pasowanie na starszaka

      17.10.2019

      „Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani. Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie!"
      W dniu 17października  dzieci z grupy IV uczestniczyły w uroczystości Pasowania na Starszaka. Dzieci w galowych strojach z dumą recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także z uśmiechem na buzi odpowiadały na trudne "egzaminacyjne" pytania. Wzruszeni rodzice nagrodzili gromkimi brawami swoje pociechy. Kulminacyjnym wydarzeniem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez naszych przedszkolaków oraz rodziców. Pasowanie na Starszaka dokonane przez Panią  wice-dyrektor zaczarowanym ołówkiem przypieczętowało wcześniej złożoną przysięgę. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.


       

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      14.10.2019

      DZIEKUJEMY RODZICOM..

      Dyrekcja oraz wszyscy pracownicy oświaty

      DZIĘKUJEMY

      za pomoc i życzliwość w wspieraniu naszych inicjatyw.

      Wyrażamy wdzięczność za wielkie serca i życzliwość okazywaną, na co dzień.

      Dziękujemy za osłodzenie nam tych pięknych chwil.

       

     • UWAGA RODZICE!

      14.10.2019

      Z każdym rokiem problem, jakości powietrza staje się coraz poważniejszy, a my każdego dnia jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu. Substancje te osadzają się na powierzchni skóry, przenikając w jej głębsze warstwy. Najgorszy jest smog, czyli chmura związków chemicznych i pyłów przemysłowych unosząca się nad dużymi ośrodkami miejskimi, którą potęguje mgła i bezwietrzna pogoda. Taki koktajl związków jest niebezpieczny dla całego organizmu, to ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia. Ciężko się ochronić przed ich szkodliwym wpływem, a oddychać musimy, niezależnie, od jakości otaczającego nas powietrza. Niestety pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia tzw. elektroniczne papierosy (e – papierosy). Są one postrzegane, jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne. E – papieros oraz tytoń podgrzewany pozwalają ukryć nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący młodzież przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Nie dajmy się zwieść tym fałszywym poglądom.

       

      Rodzice bądźcie czujni!

       

       

     • Edukacja dla bezpieczeństwa

      13.10.2019

      W ramach realizacji planu pracy zaplanowanego na rok szkolny 2019/2020 w PP nr 15 odbyła się lekcja pt „Edukacja dla bezpieczeństwa”. Dzieci odkrywały piękno okolic poprzez wycieczkę zorganizowaną wspólnie przez wszystkie przedszkolaki, czyli maluszki ze starszakami pod czujną opieką wychowawców. Zadanie zostało wykonane, a dzieci przeżyły niesamowitą przygodę, którą zamierzamy wkrótce powtórzyć.

       

     • „BOHATER ON”

      04.10.2019

      W ramach projektu „Bohater On” w dniu 03.10.2019r mieliśmy gościa specjalnego p. Andrzeja Sierszulskiego przedstawiciela grupy rekonstrukcyjnej z Grh Cierpioł Staier, który zaprezentował nam replikę broni z II Wojny Światowej. W ciekawy sposób Pan Andrzej opowiedział o bohaterskich czynach żołnierzy AK.

      Dziękujemy za ciekawe spotkanie.

     • OGŁOSZENIE

      04.10.2019

      FESTIWAL KREATYWNOŚCI

      „Mali odkrywcy”, czyli dzieci z gr. 4 – Iza, Karolina, Natalka, Małgosia, Wojtek, Nataniel i Józio reprezentowali nasze przedszkole podczas 5 Wodzisławskiego Festiwalu Kreatywności. Dzieci przygotowały przedstawienie, którego tematem był mamut, który w nieznany nikomu sposób zgubił mleczny ząbek. Gratulujemy naszej reprezentacji zaangażowania podczas przygotowań i występu.

       

     • OGŁOSZENIE

      02.10.2019

      Przedszkole Publiczne nr 15 organizuje międzyprzedszkolny konkursu

      „Cuda z dyni”.

      Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę z użyciem dyni, wykorzystując różnorodność materiałów.

      Warunki uczestnictwa:

      • Dzieci w wieku od 3 – 6 lat wraz z rodzicami.
      • Technika: dowolna, praca przestrzenna z dyni.
      • Maksymalnie 3 prace z jednego przedszkola.
      • Do pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą dane tj.: imię i nazwisko dziecka, wiek.
      • Termin składania prac: od 04.10.2019  do 16.10.2019r.
      • Ogłoszenie wyników nastąpi do 25 października 2019r, zwycięscy zostaną poinformowani telefoniczne.

       

      Zachęcamy do udziału dzieci z rodzicami.

      Podpisane prace należy złożyć u wychowawców grup.

      Czekają atrakcyjne nagrody!

     • Dzień Głośnego Czytania

      30.09.2019

      30 września odbył się „Dzień Głośnego Czytania” realizowany w ramach projektu czytelniczego „ Czytam sobie, czytam Tobie”.

       Czytanie na głos najmłodszym stymuluje rozwój dzieci oraz wzbogaca słownictwo.

      Propagatorzy głośnego czytania radzą, aby czas na czytanie zaplanować, aby nie był on przypadkowy. Należy też dobrać lekturę do upodobań małego słuchacza po to, by mógł wspólny czas z rodzicem, czy opiekunem spędzić z przyjemnością i odbierać go, jako prawdziwą przygodę. W naszą akcję włączyli się znakomici goście między innymi: Pani Ania tutejszy pracownik biblioteki, Pani Katarzyna mama przedszkolaka, Pani Dyrektor Urszula Kostuń oraz przedszkolak Karol W.

      Psychologowie podkreślają, że dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony czas wspólnie z dzieckiem procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy wieku nastoletniego.

     • DZIEŃ CHŁOPAKA

      30.09.2019

      30 września, to dzień który wszyscy znamy. W tym dniu obchodzimy „Dzień Chłopaka”. Dziewczynki z grupy 2 wręczyły chłopcom laurki i złożyły życzenia. Wszyscy chłopcy otrzymali  prezenty z Rady Rodziców, a  dziewczynki  słodycze.

      Cały dzień upłynął w wesołej atmosferze przy tańcach i zabawie.

      Było super!!

     • Dzień Przedszkolaka

      22.09.2019

      Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się,od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

       

      Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, to czas, w którym możemy podziękować podopiecznym za to, że są, a jak najlepiej im podziękować? Dobrą zabawą! Dlatego wszyscy świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka biorąc udział w fantastycznych zabawach zorganizowanych przez nauczycieli, malowaniu kolorowych baloników, robiąc sobie kolorowe zdjęcia w fotobudce.Grupa I miała podwójny powód do świętowania. W tym uroczystym dniu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Wszyscy już należymy do ogromnej społeczności przedszkolnej PP nr15.

       

      Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

     • Ciekawi Świata….

      10.09.2019

       

      Dziecko w wieku czterech lat jest ciekawe świata. Interesuje się wszystkim, co go otacza. Ciągle zadaje pytania, – po co?, dlaczego? co to jest ? Warto wykorzystać ten okres w życiu dziecka na zaspokojenie jego ciekawości otaczającym światem. Bardzo pomocne w tym względzie mogą być spacery i wycieczki. Dlatego korzystajac z pięknej pogody grupa 2 spaceruje po zdrowotnych ścieżkach Trzech Wzgórzy.

     • OGŁOSZENIE

      17.08.2019

       

      W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2019/2020

      29 sierpnia 2019r (tj. w czwartek) o godz. 15.30 zapraszamy Rodziców wszystkich dzieci na zebranie ogólne – organizacyjne, a następnie na zebrania grupowe z wychowawcą dziecka.

      Obecność Rodziców jest obowiązkowa.

      Na spotkanie zapraszamy tylko Rodziców lub reprezentujące ich osoby dorosłe.

       

       

     • INFORMACJA

      03.07.2019

      Informujemy, iż nasza placówka pełni dyżur wakacyjny w miesiącu SIERPNIU, wszystkie dzieci zgłoszone przez rodziców na dyżur wakacyjny zapraszamy do przedszkola za miesiąc.

     • PRZEDSZKOLA CZAS MINĄŁ

      20.06.2019

      18 oraz 19 czerwca przedszkolaki z grup starszych uroczyście pożegnały się z przedszkolem. Program artystyczny rozpoczął się tradycyjnym "Polonezem", a dzieci w trakcie uroczystości zaprezentowały różnorodne tańce, piosenki i wierszyki. Po zakończonym występie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a pani dyrektor wręczyła "Złote Rybki" rodzicom w ramach podziękowania za wieloletnią współpracę. Był to dzień szczególny- pełen wspomnień i wzruszeń,  który na długo zostanie w naszej pamięci. 

       

     • DNI OTWARTE

      13.06.2019

      13 czerwca w przedszkolu gościliśmy przedszkolaków, którzy dołączą do nas już od września. Na dzieci wraz z rodzicami czekały dziś wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Po zabawach z dziećmi i rodzicami najmłodsi mogli zobaczyć sale przedszkolne w których miło spędzili czas z nowymi rówieśnikami. Wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie.

     • WYCIECZKA

      12.06.2019

      12 czerwca dzieci z grupy IV i V pojechały na wycieczkę do „Wiejskiej Chaty” w Gliwicach-Bojkowie. Dzieci podczas warsztatów poznały historię zachowania czystości i higieny, w tym zapoznały się z różnymi urządzeniami oraz narzędziami, które pozwoliły człowiekowi utrzymać czystość i przestrzegać higieny osobistej na przestrzeni wieków. Szczególnym punktem warsztatów było stworzenie własnego, naturalnego mydełka peelingujacego wraz z wybranymi przez siebie dodatkami np. mak, kawa lub len. Podczas wycieczki dzieci miały także okazję nakarmić zwierzęta przy gospodarstwie i miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

       

       

     • KONCERT MUZYCZNY

      11.06.2019

       

      11 czerwca w przedszkolu wystąpił zespół dwóch muzyków, dzięki którym dzieci poznały nowy instrument : fagot. Przedszkolaki słuchały utworów ze znanych bajek dla dzieci : Reksio, Koziołek Matołek, Smerfy. Dzieci dowiedziały się również jak zbudowany jest fagot. Było to pouczające spotkanie na którym dzieci dobrze się bawiły i wzbogaciły swoją wiedzę.

       

     • OGŁOSZENIE

      07.06.2019

      SEREDECZNIE ZAPRASZAMY PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW  DO  NASZEGO PRZEDSZKOLA NA DNI OTWARTE, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 13 CZERWCA O GODZ. 16:00. W PROGRAMIE WSPÓLNE ZABAWY Z RÓWIEŚNIKAMI ORAZ POZNANIE PRZEDSZKOLA.

      DO ZOBACZENIA!

     • DZIEŃ DZIECKA

      04.06.2019

       

      "Dzień Dziecka", który obchodziliśmy 3 czerwca dostarczył przedszkolakom wielu radosnych chwil. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach z chustą, łapały bańki mydlane, tańczyły. Tego dnia przedszkolaków  odwiedził pan Krzysztof- Przyjaciel Przedszkola: KUHN BIURO RACHUNKOWE, DORADZTWO PODATKOWE Z WODZISŁAWIA ŚLĄSKIEGO. Przyjaciel Przedszkola podarował dzieciom kolorowe piłki oraz balony, a także zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Przedszkolaki otrzymały również upominki od Rady Rodziców. Z okazji Dnia Dziecka dorośli wspólnie dla wszystkich dzieci odśpiewali STO LAT!

     • Dzień Rodziny

      01.06.2019

       

      Dzień rodziny obchodzony w naszym przedszkolu pod koniec maja to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci. Uroczystość Dnia Rodziny to chwile pełne wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim  to czas, który wszyscy mogli spędzić razem. Każda z grup przygotowała ciekawy program artystyczny  przygotowany specjalnie dla rodziców. W programie   znalazły się:  wiersze i piosenki podkreślające wielką miłość do rodziców,  tańce, które zaprezentowały wszystkie grupy przedszkolne, a także konkursy. Na koniec zaproszono rodziców na słodki poczęstunek. Niespodzianką dla rodziców na zakończenie popisów artystycznych były prezenty przygotowane przez dzieci.  Było to radosne i miłe spotkanie spędzone w gronie najbliższych.

       

       

       

     • BOHATER TYGODNIA

      27.05.2019

      W ramach projektu "Bohater tygodnia" gr.V odwiedziła mama Adasia pani Agata. Przedszkolaki z radością zareagowały na propozycję gościa i bardzo chętnie zrobiły pyszną i zdrową sałatkę owocową. Po zjedzeniu porcji witamin pani Agata zaprosiła dzieci do wykonania biżuterii z kolorowych gumek. Nie zabrakło również słodkości. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wspólną zabawę.

     • SPOTKANIE W BIBLIOTECE

      27.05.2019

       

      22.05 dzieci z gr.V po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedziły bibliotekę na oś. XXX-lecia.

      Z zaciekawieniem słuchały zakończenia przygód Fizi Pończoszanki czyli Pippi. Tym razem główna bohaterka zabrała młodych słuchaczy do cyrku. Przedszkolaki miały również okazję, dzielić się swoimi wspomnieniami z oglądania występów cyrkowych. Oczywiście nie zabrakło wspólnej i bardzo wesołej zabawy w "Parzącą chusteczkę". Na zakończenie dzieci wręczyły pani bibliotekarce podziękowania w formie laurek.

       

     • W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

      27.05.2019

       

      21 maja w przedszkolu gościliśmy rodzicółw Józka i Antka. Pani Żaneta i pan Mateusz przybliżyli dzieciom tajniki zawodu pielęgniarki i lekarza w ramach omawianej tematyki "Zawody naszych rodziców". Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i poświęcony czas.

       

       

       

       

     • Projekt Kompetentni cyfrowo

      10.05.2019

       Trwa rekrutacja uczestników i uczestniczek do projektu Kompetentni cyfrowo – rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Jeżeli masz co najmniej 25 lat i jesteś mieszkańcem Wodzisławia Śląskiego i okolic (Powiat Wodzisławski) skorzystaj z darmowych szkoleń podnosząc swoje kompetencje cyfrowe w jednym z siedmiu dostępnych modułów:

      - Działam w sieciach społecznościowych

      - Moje finanse i transakcje w sieci

      - Rolnik w sieci

      - Rodzic w Internecie

      - Tworzę własną stronę internetową (blog)

      - Mój biznes w sieci

      - Kultura w sieci

      Nie zwlekaj, złóż formularz zgłoszeniowy w biurze obsługi klienta Urzędu Miasta już dziś i weź udział w darmowym szkoleniu.

      Informacje dodatkowe o projekcie oraz opis modułów szkoleniowych dostępne są na stronie internetowej projektu pod adresem:  https://wodzislaw-slaski.pl/kompetentni-cyfrowo

      Projekt Kompetentni cyfrowo – rozwój mieszkańców Wodzisławia Śląskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

      Formularz_zgloszeniowy.docx 

     • POZNAJEMY PRACĘ STRAŻAKA

      07.05.2019

      6 i 7 maja dzieci z grup starszych spotkały sie ze strażakami w Powiatowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim w celu poznania ich pracy. Poznanie wozu strażackiego oraz przejażdżka na wysokości dostarczyła przedszkolakom wiele radości. Ponadto 7 maja grupy młodsze gościły zaprosoznych gości- strażaków w przedszkolu. Dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego oraz dowiedzieć się na czym polega praca strażaka. Radość i podekscytowanie towarzyszyły dzieciom przez resztę dnia. 


      Znalezione obrazy dla zapytania wóz strażacki rysunek

       

     • INFORMACJA

      23.04.2019

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za zrozumienie, wsparcie i słowa otuchy w tak trudnym dla nas czasie. Jesteśmy dumne z postawy rodziców.

      Wychodząc na przeciw prośbom informujemy, że od jutra tj. 24.04.2019r.

      zawieszamy akcję strajkową.

       

      Placówka będzie otwarta wg harmonogramu. Serdecznie zapraszamy.

     • WYJŚCE DO SZKOŁY MUZYCZNEJ

      06.04.2019


      Znalezione obrazy dla zapytania nauka gry na instrumentach
       

      4 KWIETNIA gr III wybrała się do Szkoły Muzycznej I stopnia im. W.Kilara. Podczas wizyty dzieci wysłuchały koncertu w wykonaniu uczniów tejże szkoły. Przedszkolaki poznały budynek, zwiedziły sale lekcyjne w któych starsi koledzy uczą się gry na instrumentach. Dzieci dowiedziały się z czego wykonane są różne instrumenty i w jaki sposób wydobywają się z nich dźwięki. Była to ciekawa "lekcja muzyki"

     • WIOSENNE SADZENIE CEBULEK

      06.04.2019

      Przedszkolaki z grupy I oraz III podjęły się bardzo ważnego zadania. Miały okazję do samodzielnego sadzenia cebulek, które na koniec zostały umieszczone w kąciku przyrody. Z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem dzieci sadziły swoją roślinkę, o którą będą dbać codziennie pełniąc dyżur w podlewaniu.

     • DBAMY O NASZĄ PLANETĘ

      04.04.2019

      Podobny obraz

      Kolorowo, kreatywnie i z pomysłem rozmawiamy o przyrodzie i jej ochronie na zajęciach w grupie maluszków. Dobrą okazją do takich rozważań stał się Światowy Dzień Zdrowia obchodzony 7 kwietnia. Przedszkolaki z PP nr 15 już wiedzą, co to jest smog i smok i jak sobie z nim radzić. Dziękujemy przedszkolakom z PP nr 6 za wspaniałe pomoce dydaktyczne, które były pomocne w zrozumieniu trudnego tematu, jakim jest zła jakośc powietrza, a także smogu i jego negatywnego wpływu na nasze zdrowie i życie. Zła  jakość powietrza to coraz poważniejszy problem. Troska o środowisko to nasza wspólna sprawa.

     • BOHATER TYGODNIA

      03.04.2019
      Kolejnym gościem w gr. V w ramach projektu "Bohater Tygodnia" był pan Patryk tato Jędrka. Nasz gość pracuje jako zawodowy kierowca i bardzo chętnie opowiadał o swojej pracy. Zaproponował także dzieciom wykonanie samolotu z papieru metodą origami. Sala gimnastyczna posłużyła jako ogromne lotnisko i tam przedszkolaki mogły sprawdzić, jak latają ich samoloty. Na zakończenie Jędrek poczęstował wszystkich słodkościami. Panu Patrykowi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.
     • KONCERT EDUKACYJNY

      03.04.2019

      Podobny obraz

      3 KWIETNIA starszaki miały okazję uczestniczyć w koncercie edukacyjnym  ZPiT "Vladislavia" pt. "Beleludkowy turniej folkowy" w Wodzisławskim Centrum Kultury. Beleludek okazał się zabawnym oraz kolorowym stworkiem, który miał zagadki do rozwiązania w których pomagali mu przedszkolacy. W trakcie spotkania dzieci poznały stroje ludowe, tańce oraz instrumenty nawiązujące do polskiego folkloru. Podczas koncertu starszaki miały okazję do wspólnego śpiewu oraz zabawy.

     • ZAKŁADAMY HODOWLĘ ROŚLIN

      01.04.2019

      Wiosna zawitała na dobre w gr. V. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wiosennych prac, przygotowując ziemię, doniczki, sadzonki oraz nasiona. Następnie każdy przedszkolak miał okazję posadzić swoją cebulę, zasiać rzeżuchę oraz aksamitki. Teraz czekamy na efekty swoich prac i już cieszymy się na zdrowy zielony szczypior.

     • BOHATER TYGODNIA

      01.04.2019

      W ramach realizowanego projektu  Bohater Tygodnia 29 marca grupę V odwiedzila mama Mateusza. Pani Ela zaproponowała dzieciom zabawy w kole oraz przeczytała wierszyki dla dzieci. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki, które zabrały do domu. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

     • SPOTKANIE W BIBLIOTECE

      27.03.2019

      27 marca przedszkolaki z grupy V wybrały się do Biblioteki na os. XXXlecia. Przedszkolaki poznały dalszy ciąg przygód Pippi . Tym razem młoda bohaterka zawitała do szkoły, ale po rozmowach z nauczycielką stwierdziła, że to miejsce zupełnie do niej nie pasuje. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci wzięły udział w wesołej zabawie.

     • Przedszkolaki poznają zawody

      27.03.2019

      Znalezione obrazy dla zapytania kwiaty wiosenne
       

      Dzieci z grupy najmłodszej wybrały się 27 marca na wycieczkę do pobliskiej kwiaciarni. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w najbliższym otoczeniu przedszkola. Pani w kwiaciarni pokazała gościom najpiękniejsze kwiaty wiosenne w różnych kompozycjach, opowiedziała dzieciom także o wielu gatunkach kwiatów oraz sposobach ich pielęgnacji. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak tworzy się kompozycje kwiatowe.

     • WITAMY WIOSNĘ

      22.03.2019

      Podobny obraz

       

      Pierwszego dnia wiosny- 21 marca  w naszym przedszkolu zrobiło się kolorowo i radośnie. To za sprawą dzieci z przedszkoli nr 1, 2, 3, 6,8, 15, 16, 19, które dotarły do nas aby uczestniczyć w konkursie "Marzanno, Marzanno ty zimowa panno". Jury w składzie: wiceprezydent miasta Izabela Kalinowska, przyjaciel przedszkola : Krzysztof Kuhn, artysta, amator :Tomasz Bukała, dyrektor PP 15: Urszula Kostuń uważnie przyglądali sie zimowym pannom i dokonywanym przez dzieci prezentacjom, aby ogłosić nagrodzonych. Miło nam poinformować, iż

      1 miejsce zajęło PP nr 15,

      2 miejsce zajęło PP nr 16,

      3 miejsce zajęło PP nr 19.

      Podczas spotkania dzieci z naszego przedszkola przedstawiły teatrzyk o pożegnaniu zimy. Konkurs został uwieńczony występem ZPiT "Vladislavia". Po części konkursowej wszystkie dzieci ruszyły barwnym korowodem przez RPR "Trzy Wzgórza" by pożegnać Marzanny.

     • GOŚCIE W GRUPIE V

      20.03.2019

      20 marca grupę V odwiedzili rodzice Pawła w ramach realizowanego projektu Bohater Tygodnia . Zaproszeni goście przygotowali dla dzieci ciekawą niespodziankę. Starszaki otrzymały materiałową torbę  z nadrukiem dinozaurów, którą mogły pokolorować lub też samodzielnie narysować swój rysunek. Zajęcia okazały się ciekawą zabawą dla wszystkich dzieci. Za pięknie wykolorowane torby przedszkolaki otrzymały upominki oraz słodkie przekąski. Rodzicom Pawła serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas z dziećmi oraz ciekawą propozycję zajęć.

     • ZAJĘCIA Z TRENEREM

      22.03.2019

      W poniedziałek 18 marca odbyły się zajęcia sportowe z trenerem Akademii Piłkarskiej. Zabawy dostarczyły dzieciom z grupy IV oraz V radosnych przeżyć. Dzieci aktywnie uczestniczyły w proponownaych zabawach ruchowych z elementami rywalizacji. Przedszkolaki spontanicznie wyrażały swoją radość z pokonywanych trudności i zabawy z rówieśnikami.

     • TEATRZYK

      16.03.2019
      "W Pacanowie kozy kują, więc koziołek mądra głowa błąka się po całym świecie aby dojść do Pacanowa.
      Właśnie nową zaczął podróż by ją skończyć w Pacanowie, a co widział i co przeżył teatr wszystko Wam opowie".
       
      Znalezione obrazy dla zapytania koziołek matołek

      15 marca przedszkolaki miały okazje poznać przygody Koziołka Matołka, dzięki aktorom teatru z Wieliczki. Główny bohater w poszukiwaniu wymarzonego miejsca zabrał dzieci do Chin, Afryki oraz Ameryki a dzięki spotkaniu z bocianem mógł wrócić do Polski. Niestety Pacanowa nie udało się znaleźć.
      Dzieci doskonale bawiły się podczas spektaklu i wspólne z Koziołkiem śpiewały piosenkę.
      Na zakończenie nagradzały aktorów gromkimi brawami.
     • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

      14.03.2019

       

      Nabór do publicznych przedszkoli prowadzonych 

      przez Miasto Wodzisław Śląski na rok szkolny 2019/2020

       

       

      SKŁADANIE WNIOSKÓW:

      „Wniosek o przyjęcie do przedszkola rodzice, którzy chcą posłać dziecko do przedszkola publicznego po raz pierwszy lub chcą zmienić dotychczasowe przedszkole na inne, wypełniają w systemie elektronicznego naboru, drukują i składają w przedszkolu pierwszego wyboru do którego chcą zapisać dziecko.Przyjęcie kandydata do przedszkola następuje w drodze postępowania rekrutacyjnego przeprowadzonego przez komisję rekrutacyjną. Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe do publicznego przedszkola przyjmowani są kandydaci zamieszkali na obszarze danej gminy.” 


      Nabór do publicznych przedszkoli dla których miasto Wodzisław Śląski jest organem prowadzącym będzie prowadzony przy pomocy systemu informatycznego na stronie internetowej:


      www.wodzislawslaski.przedszkola.vnabor.pl


      w terminie od 18 marca 2019r. godz. 8:00 do 25 marca 2019 r. godz. 9:00


      Zasady przyjmowania do publicznych przedszkoli określone zostały w Rozdziale 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 996 z późn. zm.).


      Do przedszkola publicznego przyjmuje się dzieci zamieszkałe na terenie Miasta Wodzisławia Śląskiego na podstawie wniosku o przyjęcie do przedszkola generowanego z systemu elektronicznego  naboru, złożonego przez rodziców do przedszkola pierwszego wyboru.  Do publicznych przedszkoli przyjmowane są dzieci:
      − od 3 do 5 lat (urodzone w latach 2016, 2015, 2014), − 6-letnie (urodzone w roku 2013) – objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym, − 7-letnie (urodzone w roku 2012), którym odroczono rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego, − powyżej 7 lat, posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, którym odroczono rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego.
      W rekrutacji nie biorą udziału rodzice dzieci, które złożyły deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.


      Kandydaci zamieszkali poza terenem miasta Wodzisławia Śląskiego mogą być przyjęci do przedszkola publicznego, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego miasto Wodzisław Śląski będzie nadal dysponowało wolnymi miejscami.


      Dzieci, które na dzień  01.09.2019r. będą miały ukończone 2,5 roku mogą być przyjęte do publicznego przedszkola, jeżeli po zakończeniu podstawowego postępowania rekrutacyjnego placówka dysponuje jeszcze wolnymi miejscami.

       

      WIĘCEJ INFORMACJI ORAZ TERMINY REKRUTACJI W ZAŁĄCZNIKU

       Informacja_nabor_do_PP15_2019.pdf

     • DZIEŃ KOBIET

      10.03.2019

      Znalezione obrazy dla zapytania dzien kobiet

       

      8 marca w każdej grupie od maluchów do starszaków przedszkolaki świętowały Dzień Kobiet. Po odśpiewaniu tradycyjnego 100 lat  chłopcy wręczyli upominki dziewczynkom. Były życzenia, uściski i upominki. To był naprawdę miły dzień. Wszystkie panie i dziewczynki serdecznie dziękują za życzenia, kwiaty i upominki.

     • LAUREATKA KONKURSU

      10.03.2019

      Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie Nadii Lewandowskiej z grupy V, która zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Świat dinozaurów". Serdecznie gratulujemy oraz życzym kolejnych sukcesów.

     • ZAWODY KOBIET

      10.03.2019

      Przedszkolaki z grupy III miały możliwość poznać zawody  wykonywane przez kobiety -mamy. Pani Kasia -mama Alana zaprosiła dzieci z wizytą do sklepu "Pepco", tam dzieci dowiedziały się na czym polega praca ekspedientki, jak należy dokonywać zakupów, jaki asortyment znajduje się na półkach sklepowych  .Każdy przedszkolak miał możliwość skanowania wykonanych przez siebie zakupów. 

      Mama Natalki czyli pani Magdalena jest architektem. Po wysłuchaniu na czym polega praca architekta dzieci projektowały mieszkanie dla rodziny, nazywały poszczegolne pomieszczenia znajdujące się w domu. Zadaniem każdego przedszkolaka było umeblowanie "swego" pokoju  wg zasad omównych przez p. Magdę.
       
      Grupa III wybrała się z wizytą do pobliskiej apteki, a tam w wielkim skupieniu  słuchały o pracy pani farmacuetki, poznały wygląd i wyposażenie apteki. Dzieci obserwowały jak poukładane są  tabletki ,maści,syropy. Pani farmaceutka podczas pogadanki przypomniała dzieciom, że pod żadnym pozorem nie wolno bawić się oraz zażywać lekarstw bez zgody dorosłych.
      Każde ze spotkań było ciekawą lekcją i pogłębiło wiedzę przedszkolaków.  
     • SPOTKANIE W RAMACH BOHATERA TYGODNIA

      10.03.2019

      Znalezione obrazy dla zapytania klocki lego rysunek
       

      7 marca grupę starszaków odwiedziła mama Patryka. W czasie zajęć dzieci poznały historię klocków LEGO, ich rodzaje oraz miały możliwość zobaczyć najbardziej znane parki rozrywki klocków Lego na całym świecie. Pani Marta zaprezentowała dzieciom gotowe budowle złożone przez Patryka, a na zakończenie zajęć dzieci mogły same zbudować własną budowlę z klocków. Zabawa z klockami dostarczyła przedszkolakom wiele radości. Mamie Patryka dziękujemy za poświęcony czas.

     • FILMOWE PRZYGODY

      10.03.2019

      5 marca starszaki wybrały się do Wodzisławskiego Centrum Kultury na film pt. "Opowieści świnki". Film opowiadał o przygodach świnki Waldemara, który dzięki pomocy przyjaciół ocalił farmę oraz swoje urodziny. Humorystyczna opowieść bardzo spodobała się przedszkolakom.

     • GRUPA II POZNAJE ZAWODY KOBIET

      06.03.2019

      Marzec jest miesiącem, w którym swoje święto obchodzą kobiety. Jest to wspaniała  okazja, aby przybliżyć przedszkolakom zawody kobiet. W zwiazku z realizowaną tematyką "Poznajemy zawody kobiet"  grupa II wyruszyła na poszukiwanie miejsc, w których pracują kobiety.  Udało nam się odwiedzić niektóre miejsca, jak np. sklep z wędlinami czy zakład fryzjerski, gdzie dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracującym paniom.Wycieczka poszerzyła wiedzę dzieci o pracy kobiet.

     • WYCIECZKA DO SKLEPU

      04.03.2019

      Znalezione obrazy dla zapytania zakupy rysunek
       

      4 marca przedszkolaki z grupy I wybrały się na wycieczkę do miejscowego sklepu. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie sklepu, pracę ekspedientki oraz mogły obserwować klientów robiących zakupy. Wspólnie dokonaliśmy drobnych zakupów, podczas których p.ekspedientka demonstrowała dzieciom współeczesną wersję wagi elektronicznej. Zakupione cukierki dzieci zjadły w przedszkolu. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom wiele pozytywnych wrażeń, wzbogaciła je o nowe wiadomości i spostrzeżenia. Dzieci utrwaliły właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych.

     • GOŚĆ W GRUPIE V

      05.03.2019

      Znalezione obrazy dla zapytania czołgi rysunki
       

      W ramach projektu "Bohater tygodnia" w gr.V gościła Pani Agnieszka mama Kacpra. Opowiedziała ona o zamiłowaniu jej syna do czołgów. Grupa z wielkim zainteresowanie słuchała też, jak chłopiec dzielił się zdobytą na ten temat wiedzą. Pani Agnieszka zdradziła nam również, że Kacper często pomaga jej w kuchni, kiedy powstają tam słodkości. Podczas spotkania dzieci rysowały czołgi oraz ozdabiały babeczki przyniesione przez gościa. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za poświęcony czas.

     • DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY

      05.03.2019

      25.02. odbyło się kolejne spotkanie z panią Moniką z Fundacji Akademia Rozwoju Kreatywnego z Marklowic. Tym razem przedszkolaki poznały chemiczny wulkan, przypomniały sobie właściwości i zapis CO2. Pod okiem fachowca wykonywały doświadczenia. Zajęcia wzbudzały dużą ciekawość wśród dzieci.

     • BAL PRZEDSZKOLNY

      08.02.2019

      „Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale.”

       8 lutego 2019r  odbył się wielki Bal Karnawałowy

      W karnawałowy nastrój wprowadził wszystkich wystrój korytarzy i sal przedszkolnych oraz omawiana tematyka dotycząca balu przez cały tydzień. Na korytarzach pojawiły się barwne klauny oraz inne prace plastyczne związane z balem karnawałowym. Bal rozpoczął się już z samego rana, a dzieci  przebrane za bohaterów ulubionych bajek z wielkim uśmiechem wchodziły do sal. Można było spotkać królewny, czarownice, kotki, motylki, piratów, policjantów, strażaków, Batmanów oraz wielu innych bohaterów znanych bajek. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu animatorkę z Zozolandi, która prowadziła zabawy i tańce z dziećmi. Wszyscy świetnie się bawili, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała dzieci do tańca. Na dzieci w trakcie zabaw czekał też poczęstunek oraz słodka niespodzianka, którą przedszkolaki zabrały do domu. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie, a wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele uśmiechu.

       

     • BOHATER TYGODNIA

      07.02.2019

      Znalezione obrazy dla zapytania elmer

      7 lutego grupę V odwiedziła mama Adama. Pani Ola przeczytała dzieciom bajkę pt. "Elmer i wyścig" oraz "Elmer i wyjątkowy dzień". Opowiadanie o wesołym słoniu bardzo spodobało się starszakom. Na zakończenie dzieci samodzielnie wykonały  słonia ze skrawków materiału. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu Bohater Tygodnia. Mamie Adama dziękujemy za miłe i ciekawe zajęcia w grupie starszaków.

     • SPOTKANIE ZE STUDENTAMI UNIWERSYTETU III WIEKU

      06.02.2019

       

      5 lutego gościliśmy w przedszkolu studentów Uniwersytetu III Wieku. Zaproszeni goście wprowadzili nas w nastrój oczekiwania i tym samym dreszczyk emocji związany z mającym się odbyć balem karnawałowym. Przedszkolaki w każdej grupie z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajek i opowiadań jak to należy przygotować się do balu. Goście wraz z dziećmi chętnie tańczyli oraz pomogli w wykonaniu karnawałowych masek. Spotkanie zakończyło się występem dzieci z gr. V. Mali aktorzy przedstawili gościom bajkę pt." Królowa Śniegu". Studentom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas dzieciom.

     • BOHATER TYGODNIA

      30.01.2019
      W ramach projektu "Bohater Tygodnia" 30 stycznia grupa V gościła mamę Maksymiliana. Pani Aldona opowiedziała dzieciom o ulubionej potrawie swojego syna jakim jest spagetti. Następnie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonały proponowane zadanie, którego efektem była "smakowita potrawa". Na zakończenie spotkania mama Maksia poczęstowała dzieci cukierkami i pączkami.
     • OGŁOSZENIE

      28.01.2019

      DRODZY RODZICE I PRZEDSZKOLAKI

      8 LUTEGO W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBĘDZIE SIĘ BALIK

      Znalezione obrazy dla zapytania bal przebierańców

      PROSIMY O PRZEBRANIE DZIECI

      PODCZAS BALIKU BĘDĄ WYKONYWANE ZDJĘCIA PRZEZ FOTOGRAFA 

      CENA ALBUMU 26 zł- zapisy u wychowawców grup

     • "NIE DEJMY SIĘ"

      28.01.2019

      Podobny obraz

      W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu gościła grupa seniorów z zespołu "Nie dejmy się". Zaprosili oni dzieci do wspólnej zabawy i do muzykowania. Zagrali dla nich znane utwory, takie jak: "Pszczółka Maja", "Kaczuszki". Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie. Spotkanie było pełne humoru i dobrej zabawy. Dziękujemy bardzo i czekamy na ciąg dalszy.

     • W CENTRUM NAUKI I TECHNIKI

      28.01.2019

      Nasze Przedszkole po raz kolejny zawitało do Oświatowego Centrum Nauki i Techniki. Tym razem w zajęciach miała okazję uczestniczyć grupa IV. Dzieci wzięły udział w licznych grach i zabawach sensorycznych, które dostarczyły wiele radości. Grupa zwiedziła także salę mechatroniczną, ceramiczną oraz fotograficzno-malarską. Ten dzień na pewno pozostanie długo w pamięci przedszkolaków!

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      26.01.2019

      "Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia.

      Dziś życzenia wnuczek składa i piosenkę śpiewa wnusia"


      Znalezione obrazy dla zapytania dzień babci i dziadka
       

      Z okazji dnia Babci i Dziadka dzieci z wszystkich grup przedszkolnych  przygotowały program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Nasi mali artyści z przejęciem występowali dla zaproszonych gości za co otrzymali gromkie brawa oraz całusy od babć i dziadków. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom upominki i uściski. To były wyjątkowe dni pełne radości i  miłości. Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia 

     • BOHATER TYGODNIA

      23.01.2019

      Bohaterem tygodnia w grupie V w tym tygodniu jest Olivier. Dzisiejszego dnia odwiedzili nas dziadkowie naszego bohatera pani Małgosia i pan Bogdan, którzy miło spędzili czas z dziećmi. Przedszkolaki wysłuchały bajki, pobawiły się z interaktywną zabawką, a na zakończenie otrzymały słodką przekąskę. Dziadkom Oliviera serdecznie dziękujemy za przybycie oraz poświęcony czas.


       

     • W CENTRUM NAUKI I TECHNIKI

      20.01.2019

      17.01. dzieci z gr. V pojechały na zajęcia do Oświatowego Centrum Nauki i Techniki przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w naszym mieście. Zajęcia odbywały się w pracowni sensorycznej, gdzie przedszkolaki rozwiązywały zagadki słowne, układały puzzle, poznawały działania różnego rodzaju magnesów, bawiły się na magicznym dywanie i interaktywnej podłodze, doświadczały doznań słuchowych, wzrokowych i dotykowych. Dzieci zwiedzały także pracownię plastyczno-fotograficzną.

       

     • WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

      16.01.2019
      Znalezione obrazy dla zapytania biblioteka
       
      16.01. kolejny raz dzieci z gr. V wybrały się do Filii Biblioteki Miejskiej na oś. XXX-lecia. Podczas spotkania wysłuchały dalszej części przygód najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynki czyli Pippi Pończoszanki. Mieszka ona samotnie w Willi Śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi do szkoły. Jej niekonwencjonalne zachowanie budzi zachwyt rówieśników, ale niepokoi dorosłych. Na zakończenie spotkania Pani bibliotekarka zaproponowała dzieciom zabawę "Kolorowa zamiana miejsc".
     • ZABAWY ZIMĄ

      10.01.2019

      "Załóż czapkę i szaliczek,
      nie zapomnij rękawiczek.
      Bo już przyszła zima biała,
      wszystko śniegiem zasypała!
      Wszystko śniegiem otuliła
      - taka jest ta zima miła!"


      Znalezione obrazy dla zapytania zabawy zimą
       

      Zima to doskonały czas do zabawy na śniegu, gdy tylko pogoda i warunki powietrza dopisały dzieci bawiły się w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki zjeżdżały na ślizgach, lepiły bałwana oraz robiły aniołki na śniegu. Po wspaniałej zabawie, wszyscy z uśmiechami wracali do przedszkola.

      Zdjęcia w zakładce album fotograficzny.

       

       

     • KONKURS MIĘDZYPRZEDSZKOLNY

      10.01.2019

      Znalezione obrazy dla zapytania kolędowanie
       

      9 stycznia w naszym przedszkolu odbył się konkurs międzyprzedszkolny  pt."Rodzinne kolędowanie". Organizatorem konkursu były panie: Jadwiga Misztela oraz Mirela Kuhn.  Zadaniem uczestników konkursu było zaśpiewanie kolędy lub pastorałki z członkiem rodziny. W komisji konkursowej zasiadły: naczelnik wydziału oświaty: pani Ludwika Kłosińska, pani Beata Stabla- Kosubek- nauczycielka szkoły muzycznej oraz dyrektor przedszkola PP15 – pani Urszula Kostuń. Celem konkursu była integracja środowiska rodzinnego i przedszkolnego, kultywowanie tradycji związanych ze śpiewaniem kolęd i pastorałek, a także wzmacnianie wiary we własne siły. Wszystkie występujące dzieci, a także ich mamy wykazały się wielką odwagą. Wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w radosny i świąteczny nastrój. Podczas konkursu wszyscy obecni mieli możliwość podziwiać  wokalne popisy zespołów rodzinnych.  Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca: 1 miejsce: Maksymilian Lelek z siostrą z PP nr 14, 2 miejsce: Oliwia Mitrenga z mamą z PP nr 8, 3 miejsce : Paulina Rus i Łukasz Szlachta z PP nr 19 z oddziałami integracyjnymi. Wyróżnienia otrzymali: Szymon Wiewióra z mamą z PP nr 16, Miłosz Kroliczek z mamą z PP nr 15, Hanna Piątek z mamą z PP nr 6 oraz Lena Szweda z ciocią z PP nr 1.  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów.

       

     • SPOTKANIE Z TRENEREM

      07.01.2019
      Kolejne zajęcia sportowe z trenerem piłki nożnej Akademii Piłkarskiej Estates odbyły się 7.01. w gr. IV i gr. V.
      Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na kolejne spotkanie, ponieważ zajęcia te wywołują na twarzach dzieci wiele uśmiechu i wspaniale pozwalają rozwijać i doskonalić sprawność fizyczną. Uczą też rywalizacji.
     • JASEŁKA

      22.12.2018

      Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinymi i ciepłymi świętami na które czekają wszyscy zarówno dzieci jak i dorośli. W przedszkolu było także wyjątkowo w tym przedświątecznym czasie wszyscy z zapałem  przygotowywali jasełka  dla rodziców.

      Znalezione obrazy dla zapytania boże narodzenie

      W grudniu każda z grup przygotowała przepiękne występy dla rodziców. Były kolędy, piosenki i wierszyki. Na zakończenie przedszkolaki obdarowały swoich rodziców własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Występy wszystkich dzieci zostały nagrodzone gromki brawami od gości. Po przedstawieniach był czas na rozmowy, wspólne kolędowanie oraz słodki poczęstunek. Dziekujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu występów dla  dzieci.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

      10.12.2018

      W przedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Choinka pełna cudów" wzięło udział 44 dzieci. Komisja konkursowa w składzie: pani Anna Danelska oraz pani Katarzyna Guzek musiała się zmierzyc z bardzo trudnym zadaniem ostatecznie przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

        1 MIEJSCE: Karolina i Julia B. z grupy III i II

                                                        2 MIEJSCE: Maja D. z grupy IV

      3 MIEJSCE: Józek i Antek W. z grupy III i I

       

      Wyróżnienia przyznano następującym uczestnikom:

      1.Alicja K. z grupy I

      2. Zosia i Jan G. z grupy IV i I

      3. Oliwka G. i Patryk Dz. z grupy I i V

       

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

      Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu

      tak pięknych i pomysłowych choinek.

      Przyjacielowi Przedszkola : Kuhn Biuro Rachunkowe, Doradztwo Podatkowe z Wodzisławia Śląskiego dziękujemy za dofinansowanie nagród dla dzieci.

       

       

     • ZAJĘCIA RUCHOWE

      10.12.2018

      10 grudnia w grupie IV oraz V odbyły się zajęcia ruchowe z trenerem. W czasie zajęć dzieci bawiły się w berka, brały udział w ćwiczeniach sprawnościowych oraz rywalizowały ze sobą w rozgrywkach sportowych. Ćwiczenia ruchowe dostarczyły przedszkolakom wiele pozytywnych wrażeń.

       

     • WYCIECZKA DO SZTOLNI

      07.12.2018

      7 grudnia dzieci z gr. V wybrały się na wycieczkę do sztolni znajdującej się w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Podczas zwiedzania obiektu pan przewodnik opowiadał o pracy górników, wyjaśniał też, jak długą drogę muszą przejść adepci tego zawodu. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z wyglądem i nazwami ogromnych maszyn usprawniających pracę pod ziemią. Na zakończenie dzieci usłyszały głos skarbnika- dobrego ducha kopalni oraz zobaczyły figurę patronki górników Świętej Barbary. Ostatnią atrakcją którą dzieci mogły zobaczyć już na powierzchni była stara lokomotywa ciągnąca wagony z węglem.

     • 06.12.2018

      Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Od samego rana dzieci przygotowywały laurki oraz prace plastyczne związane z naszym gościem.

       

      Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj


      6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczek  pomocnika, potem donośne „ho, ho, ho” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Wszystkie przedszkolaki powitały Mikołaja piosenką lub wierszykiem oraz przekazały piękne laurki. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.   Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

     • BARBÓRKA

      04.12.2018

       

      Znalezione obrazy dla zapytania dzień górnika

      Tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień górnika". Z tej też okazji do przedszkola przybyli zaproszeni goście - tatusiowie górnicy ubrani w galowe mundury. Na początku zostali oni zaproszeni na słodki poczęstunek, a potem na występy dzieci.Każda z grup przygotowała śląski taniec. Była „Koziorajka”, „Przepióreczka”, „Grozik”,  „Nie chce cię znać” i zabawa do piosenki „Hej w kopalni”. Na koniecprzedszkolaki odśpiewały tradycyjne „Sto lat” i obdarowały górników własnoręcznie wykonanymi prezentami. Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego przedszkola. Dzięki temu kultywujemy tradycje i przekazujemy ją młodszemu pokoleniu. Dziękujemy górnikom za trud i ciężką pracę pod ziemią i za ciepło, które mamy w domu. 

     • SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

      04.12.2018

      4 GRUDNIA grupę V odwiedził pan Szymon, który jest górnikiem. Tata Hani w bardzo ciekawy i przystępny sposób dla dzieci opowiedział o sposobie wydobywania węgla oraz pracy górników pod ziemią. Przedszkolaki miały okazję poznać także inne surowce mineralne  wydobywane w Polsce m.in: sól, miedź, ropę naftową oraz gaz ziemny. Pan Szymon przygotował dla dzieci bardzo ciekawy przekrój Ziemi, którym było ciasto. Na podstawie tego smakołyku przedstawił przedszkolakom jak pracują górnicy, jak wykonują odwierty oraz wyjaśnił czym są szkody górnicze.  Na zakończenie zajęć starszaki zjadły  "węglowe" kawałki ciasta. Panu Szymonowi serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć dla dzieci.

      Znalezione obrazy dla zapytania górnik
       

     • SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

      04.12.2018

       Grudzień kojarzy się dzieciom z odwiedzinami św Mikołaja ,

      ale również z obchodami górniczego święta BARBÓRKĄ.

      Znalezione obrazy dla zapytania górnik rysunek

      3 grudnia   zaprosiliśmy do przedszkola górnika w mundurze -  dziadka Mai.  Gość spotkanie rozpoczął od omówienia górniczego stroju. Uroczysty strój górniczy  jest czarny,  aksamitne paski z guzikami po obu stronach. Czapka górnicza nosi nazwę czako. Miotełka czyli pióropusz zrobiony jest z strzałkowych kogucich piór i służył do czyszczenia otworów. Dowiedzieliśmy się, że kolory pióropusza wskazują na: biały- sztygara, inżyniera, zielony – dyrektora, czarny – zwykłego górnika, czerwony – członka orkiestry górniczej. Dzieci dowiedziały się, że praca górnika jest bardzo niebezpieczna.  Na zakończenie dzieci podziękowały panu górnikowi za bardzo ciekawe, pełne wrażeń spotkanie.

     • SUPERBOHATER TO JA - REALIZACJA PROJEKTU

      02.12.2018

      "Złość" - to już ostatnia emocja, którą poznały starszaki w ramach projektu realizowanego przez studentów pedagogiki AHE w Łodzi, którego tytuł to: "Superbohater to ja, czyli mali pogromcy w świecie wielkich emocji poznają samych siebie". Tym razem dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania o chłopcu, któremu towarzyszyła złość, a później same dowiedziały się jak można sobie z nią radzić i jej unikać. Przedszkolaki za pomocą kredek przedstawiały złość, a na zakończenie zajęć otrzymały medale "Superbohater to ja". 

     • MUSICAL

      02.12.2018

      "O małej syrence w niejednej piosence" - to tytuł musicalu, który mogły zobaczyć przedszkolaki z grupy najstarszej 29 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury. Muzyczna bajka opowiadała o losach małej syrenki Vivien, która pewnego dnia w czasie sztormu uratowała księcia Edwarda. Wspaniałe widowisko muzyczne pozwoliło dzieciom przenieść się w krainę fantazji. Dzięki tak barwnej bajce znów przekonaliśmy się, że warto marzyć.

     • DOGOTERAPIA

      28.11.2018

      Kolejne spotkania z udziałem psa terapeuty odbyły się 26 oraz 28 listopada. Przedszkolaki wspólnie bawiły się z towarzyszem pani Beaty -trenerki funadacji CODA z Rybnika. Dzieci wraz z psem przy pomocy liny i woreczków brały udział w zabawach zręcznościowych. Przedszkolaki mogły także czesać pieska, co sprawiło im wielką radość. Przyjacielowi Przedszkola dziękujemy za możliwość udziału w tych zajęciach. Kolejne zajęcia z pieskiem odbędą się w lutym.

     • ZASZCZEP SIĘ WIEDZĄ

      26.11.2018

      "Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana"- to tytuł bajki, którą mogły poznać przedszkolaki  z grupy IV oraz V. Bajka powstała w ramch kampanii "Zaszczep się wiedzą", której celem jest informowanie o szczepinaich w oparciu o najnowszą wiedzę medyczną. Losy niedźwiadka, który pomagał dzieciom przezwyciężyć lęk związany ze szczepieniem przyczytały przedszkolakom panie z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim. Dzięki poznanej bajce, dzieci zrozumiały jak działają szczepienia oraz dlaczego są ważne dla każdego z nas.

     • BOHATER TYGODNIA

      24.11.2018
      "Nowe przygody skarpetek ( jeszcze bardziej niesamowite)"- J. Bednarek to opowiadanie, którego mogły posłuchać dzieci z gr. V podczas spotkania z mamą Marysi w ramach projektu "Bohater tygodnia".
      Podobny obraz
      Pani Katarzyna przygotowała również dla przedszkolaków kolorowe papierowe skarpetki. Dzieci dały ponieść się wyobraźni i ozdabiały je wg własnego pomysłu przyklejając oczka, dorysowując brakujące elementy. Na zakończenie pani Kasia poczęstowała dzieci słodkościami. Mamusi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.
     • SUPERBOHATER TO JA- REALIZACJA PROJEKTU

      24.11.2018

      "Strach ma wielkie oczy"- ale nie dla nas, wołają dzieci z gr. V. My uczymy się go poznać, nazwać i oswoić, a wszystko to dzięki projektowi prowadzonemu przez studentów pedagogiki AHE w Łodzi  "Superbohater to ja, czyli mali pogromcy w świecie wielkich emocji poznają samych siebie. Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały historii "Nieustraszony królik Filek", tworzyły mapę strachu, odpowiadały na pytanie "Co nam pomaga się nie bać?" Na zakończenie dzieci wykonywały kartonowe pudełko, aby schować w nim swoje strachy i lęki. Każdy też otrzymał dyplom superbohatera.

      Podobny obraz

     • DZIEŃ KREDKI

      22.11.2018

      "Kolorowe kredki, w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie,

      Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko to co chcę"

      Znalezione obrazy dla zapytania dzień kredki

       

      Powszechnie wiadomo, że od najmłodszych lat kredki są najlepszymi przyjaciółmi każdego przedszkolaka. Kredki wprowadzają w świat kolorów, wyobraźni, rozwijają sprawności manualne oraz dostarczają okazji do wspaniałej zabawy. 22 listopada świętowaliśmy "Dzień Kredki" w tym dniu każdy był ubrany w jednobarwny strój. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach z wykorzystaniem naszych bohaterów. Przedszkolaki poznały różne rodzaje kredek, klasyfikowały je ze względu na kolor, wielkość i rodzaj, utrwalały nazwy kolorów  również  w języku angielskim. Z okazji Święta Kredki dzieci z grupy III oraz V przygotowały dla wszystkich dzieci oraz personelu przedszkola krótką inscenizację  o kredkach, na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Kolorowe Kredki".  Dzisiejszy dzień dostarczył dzieciom wiele okazji do zabawy oraz tworzenia przeróżnych prac plastycznych, które można podziwiać na naszych gazetkach przedszkolnych. Nie zabrakło też niespodzianek, każdy przedszkolak otrzymał kredkę, którą mógł zabrać do domu. Niespodzianki dla dzieci przygotował  Przyjaciel Przedszkola Kuhn Biuro Rachunkowe, Doradztwo Finansowe z Wodzisławia Śląskiego. Dziękujemy !

     • TEATRZYK

      22.11.2018

      We wtorek 20  listopada odwiedzili nas aktorzy teatru w Krakowie, którzy przedstawili spektakl teatralny pt."Babcia Danuta, krasnal i kolorowe kule".  Przedszkolaki z wielkim zaciekawiniem śledziły losy bohaterów. W czasie spotkania aktorzy zaproslili dzieci do wspólnej zabawy dostarczając dzieciom sporo radości.

     • DOGOTERAPIA

      27.11.2018

      20 listopada gościliśmy po raz kolejny panią Beatę Mazur z fundacji CODA tym razem odwiedziła  grupę I    z psem Bertem. Dzieci nie tylko głaskały psa, ale również przygotowywały mu dywanik z puzzli i częstowały smakołykami. Zabawa dostarczyła dzieciom dużo radości. Zajęcia zostały zrealizowane dzięki współpracy z Przyjacielem Przedszkola: Kuhn Biuro Rachunkowe, Doradctwo Finansowe  z Wodzisławia Śląskiego. Dziękujemy!.

     • 19.11.2018

      OGŁOSZENIE

       

      Nasze Przedszkole organizuje konkurs plastyczny

      pt. „Choinka pełna cudów”

       

      Znalezione obrazy dla zapytania choinka obrazek
       

      By wziąć udział w konkursie należy wykonać przestrzenną choinkę

       z dowolnych materiałów do 60 cm!

      Zachęcamy do udziału wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z rodziną.

      Podpisane prace należy złożyć u wychowawców grup

      do 7 grudnia 2018r. do godziny 13:00.

      Czekają atrakcyjne nagrody!

       

      Zapraszamy!

     • LAUREATKA KONKURSU

      17.11.2018

      Z ogromną radością informujemy, że Nadia Lewandowska z grupy V zajęła II miejsce w konkursie plastycznym pt. "Piękna nasza Polska cała" organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Celem konkursu było m.in wzbudzanie w dzieciach uczuć patriotycznych i dumy narodowej. Nadii gratulujemy wykonania pięknej pracy, a także życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

     • FESTIWAL KREATYWNOŚCI

      17.11.2018
      Przedszkolaki z gr. V brały udział w IV Wodzisławskim Festiwalu Kreatywności. Dzieci samodzielnie przygotowały stroje i montaż słowno- muzyczny przedszkolnego projektu "Skarby Śląska". Po zakończeniu prezentacji scenicznej przedszkolaki przygotowywały rozwiązanie zadania "na już" - Tort z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.
      Dla drużyny "Pomysłowych" była to super zabawa. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.
       
     • DOGOTERAPIA

      13.11.2018
      Dnia 13.11.2018 grupę II i III odwiedził  pies terapeuta  ze swoim przewodnikiem. W trakcie spotkania dzieci miały możliwość zabawy z psem, karmienia go, czesania i przytulenia się do niego. Pies to kompan do wspaniałej zabawy. Spotkanie to sprawiło dzieciom dużo radości. Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie.Zajęcia zostały zrealizowane w ramach współpracy z Przyjacielem Przedszkola : Kuhn Biuro Rachunkowe,Doradztwo Podatkowe z Wodzisławia Śląskiego

     • LAUREATKA KONKURSU

      13.11.2018

      Miło nam poinformować, że Nadia Lewandowska z grupy V zdobyła  wyróżnienie w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Prezydenta Miasta "Wodzisław Śląski dla Niepodległej". Nadii serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

      .

     • ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI

      10.11.2018

       


       

      Dzień Niepodległości 11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania  niepodległości. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenie.

      W naszym przedszkolu też uczciliśmy kolejną – 100 rocznicę uzyskania niepodległości.

      Przyłączyliśmy się do akcji „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ”.

      Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor mgr Urszula Kostuń, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie zaprosiła poczet flagowy i o godzinie 11:11 wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy 4- zwrotkowy hymn narodowy.  Dzieci miały ze sobą symbole narodowe, które same przygotowały w ramach zajęć.

      Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

     • PASOWANIE NA STARSZAKA GR. IV

      08.11.2018

      Znalezione obrazy dla zapytania pasowanie
       

      8 listopada w grupie IV odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców połączone z uroczystym "Pasowaniem na Starszaka". Zajęcia rozpoczęły się inscenizacją wiersza "Kwoka" Jana Brzechwy, co skłonilo dzieci do dyskusji na temat dobrego zachowania, a następnie do wzięcia udziału w zabawach dotyczących używania zwrotów grzecznościowych. Dzieci zostały uhonorowane medalem dobrego zachowania. Po zajęciu nastąpiło "Pasowanie na Starszaka". Dzieci, aby zostać Staszakiem musiały wykonać niełatwe zadania i bez krzywienia się zjeść kawałek cytryny. Przedszkolaki bez problemu poradziły sobie z wyzwaniami i na koniec otrzymały od Pani Dyrektor dyplomy i medale.

     • REALIZACJA PROJEKTU

      08.11.2018
       

      "Superbohater to ja, czyli mali pogromcy w świecie wielkich emocji poznają samych siebie".

       

       

      Pod tym tytułem rozpoczęła się realizacja projektu prowadzonego przez studentów Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej. Pierwsze zajęcia odbyły się w gr. V a ich temat "Co mnie smuci, martwi ?. Przedszkolaki podczas zajęć miały okazję rozpoznawać oraz nazywać emocje, poznały sytuacje które wywołują smutek. Dzieci dowiedziały się także, jak radzić sobie w sytuacjach trudnych. Całość zajęć podsumowała praca plastyczna „Łzy”, a zadaniem dzieci było zmiana łez na coś miłego.

       

     • POZNAJEMY HISTORIĘ POLSKI

      08.11.2018

      8 listopada dzieci z grupy III oraz V miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z panią Hanną Kopacz - nauczycielką historii. Pani Hanna w bardzo ciekawy oraz przystępny sposób opowiedziała dzieciom o ważnych postaciach historii Polski, jakimi byli : ostatni król Polski: Stanisław August Poniatowski, a także wyjaśniła przedszkolakom kim był Józef Piłsudski oraz Ignacy Jan Paderewski. W czasie spotkania dzieci poznały polskie symbole narodowe, a także wspólnie zaśpiewały Hymn Polski. Dzisiejsze spotkanie było ciekawą lekcją historii oraz podróżą w czasie.


      Znalezione obrazy dla zapytania symbole narodowe polski

      Pani Hannie  dziękujemy za podzielenie się z nami swoją wiedzą oraz możliwością poznania dziejów naszego kraju.

     • BOHATER TYGODNIA

      08.11.2018

      W ramach projektu "Bohater Tygodnia" gościem w gr. V była pani Sylwia- mama Natalki. Spotkanie było okazją do przeprowadzenia rozmów o ulubionych zwierzątkach przedszkolaków. Pani Sylwia pokazała zdjęcia pięknego dużego akwarium, które jest w ich domu a Natalka opowiedziała o ulubionych rybkach. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne i stworzyły własne akwarium. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i propozycję ciekawych zajęć.

     • POMAGAJMY

      31.10.2018

      NASZE PRZEDSZKOLE WŁĄCZYŁO SIĘ W AKCJĘ ZBIERANIA NAKRĘTEK

      DLA KLARY I ALICJI

      Podobny obraz

      ZBIERAMY WSZYSTKIE RODZAJE NAKRĘTEK PLASTIKOWYCH 

      (Z NAPOJÓW, CHEMII GOSPODARCZEJ, KOSMETYKÓW ORAZ INNYCH)

      www.oddechzycia.pl

      www.mukowiscydoza.pl

      POMAGAJMY RAZEM!

       

       

     • ZAJĘCIA OTWARTE

      30.10.2018

       Podobny obraz

       

      30 października rodzice dzieci z gr II  i  III mogli obserwować podczas zajęć otwartych jak ich pociechy radzą sobie z wieloma zadaniami, które tego dnia na nich czekały. Podczas zajęć w gr  II przedszkolaki rysowały jesienne parasole wykorzystują elementy edukacji przez ruch D.Dziamskiej.W gr III dzieci pracowały metodą gwiazdy skojarzeń wykazując się wiedzą ,umiejętnościami  uzasadniania oraz rozwijały umiejętności TRP czyli pracę w parach i zespole.
     • BOHATER TYGODNIA

      25.10.2018

      25 października w grupie V było bardzo wesoło, gdyż w ramach projektu "Bohater Tygodnia" odwiedziła nas mama Nadii.  Pani Justyna przeprowadziła z dziećmi szereg zabaw ruchowych oraz przygotowała zajęcia plastyczne w czasie których dzieci wykonywały rybkę z papieru oraz nawlekały makaron na sznurek. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały pyszne gofry oraz słodki upominek. Serdecznie dziękujemy!

     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

      23.10.2018

      Znalezione obrazy dla zapytania pasowanie na przedszkolaka

       

      Dzień 23 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich. Tego właśnie dnia odbyła się pewna ważna przedszkolna uroczystość: „Pasowanie na Przedszkolaka”.  Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się  w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Było to również oficjalne zakończenie i ewaluacja programu adaptacyjnego, który odbywał się w przedszkolu pod hasłem – Mamo, tato, będę przedszkolakiem.

     • BOHATER TYGODNIA

      20.10.2018

      W ramach projektu "Bohater tygodnia" realizowanego w grupie najstarszej w tym tygodniu odwiedziła nas mama Małgosi. Pani Agata wspólnie z dziećmi przygotowała smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał czekoladową babeczkę przygotowaną przez naszą bohaterkę - Małgosię. Pani Agacie serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz ciekawe zajęcia z dziećmi.

     • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

      20.10.2018
      Znalezione obrazy dla zapytania czytanie dzieciom
       
      Dzieci z gr III gościły panią dyrektor przedszkola. Pani Urszula Kostuń była pierwszym gościem zaproszonym w tym roku szkolnym -czyli tym samym rozpoczęła głosne czytanie w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".
      Przedszkolaki w wielkim skupieniu wysłuchały opowiadania pt "Jak wygląda pani Jesień",następnie opowiadały jego treść, tym samym  utrwalały wiedzę na temat pięknej polskiej jesieni oraz darów ,które otrzymujemy tą porą roku.
      Spotkanie zaowocowało pracami plastycznymi, którego tematem była oczywiście pani Jesień.
     • PASOWANIE NA STARSZAKA

      17.10.2018

      Podobny obraz

      "Dzień to wielki niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie!"

      W dniu dzisiejszym w grupie najstarszej odbyła się uroczystość Pasowania na Starszaka z udziałem pani Dyrektor oraz rodziców. Dzieci przedstawiły jesienną inscenizację z udziałem barwnej Pani Jesieni, Skrzata oraz Kasztanowego Ludzika. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły, wszystko po to by zrzucić zaklęcie Kasztanowego Ludzika. Swoją mądrością i śpiewaniem, pięknym tańcem oraz zachowaniem udało im się zrzucić to zaklęcie, a pani  Dyrektor wszystkich przedszkolaków pasowała na STARSZAKÓW.

       


       

     • UDZIAŁ W PROJEKCIE

      20.10.2018

      17 października w grupach II, III, IV oraz V zostały przeprowadzone zajęcia  w ramach projektu : "Dbaj o swoje dziedzictwo przyrodnicze". Projekt zorganizowany został  przez Fundację Akademia Rozwoju Kreatywnego oraz został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Zajęcia miały na celu podniesienie wiedzy z zakresu ekologii oraz dziedzictwa przyrodniczego. Przedszkolaki dowiedziały się m.in  co to jest ekosytsem, porównywały jak żył człowiek pierwotny, a jak żyje współczesny. Dowiedziały się także jak i z czego  powstaje chleb oraz wełna. W czasie zajęc dzieci w kreatywny sposób rozwiązywały problem "Co możemy zrobić, aby zadbać o przyrodę?"

     • ZBIÓRKA ŚRODKÓW CZYSTOŚCI

      17.10.2018

      Znalezione obrazy dla zapytania akcja czysty aniołek

       

      Drodzy Rodzice! Nasze przedszkole włączyło się w akcję Czysty Aniołek organizowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zachęcamy do przynoszenia : szamponów, mydła, ręczników, pasty do zębów, szczoteczek oraz innych środków czystości. Dla grupy, która zbierze jak najwięcej środków czystości dla najuboższych dzieci, została przewidziana nagroda w postaci słodkiego poczęstunku. Akcja trwa do 10 listopada. Zachęcamy do udziału!

     • KONCERT MUZYCZNY

      17.10.2018

       16 października odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny pt." Klarnetowe nutki na jesienne smutki". Dzieci miały możliwość aktywnego uczestnictwa w koncercie, który dostarczył im wiele radości. Słuchały nie tylko utworów muzycznych, ale miały też możliwość zapoznania się z instrumentem. Spontaniczny ruch i brawa były nagrodą dla występujących.

      Znalezione obrazy dla zapytania klarnet
       

     • 0wocowo - warzywnie w naszym przedszkolu

      15.10.2018

      W październiku wśród przedszkolaków realizowana jest tematyka dotycząca owoców i warzyw. W przedszkolnych kącikach przyrody pojawiają się dorodne owoce i warzywa. Dzieci oglądają je, nazywają, segregują, porównują, wąchają i próbują. W każdej z grup dzieci miały okazję przygotować różnorodne smakołyki z owoców i warzyw, a były to : sałatki, koktajle i szaszłyki owocowe. Wszystkie   zawierały mnóstwo witamin potrzebnych dla naszego prawidłowego rozwoju.

      Podobny obraz

     • NAUCZYCIEL NA MEDAL

      08.10.2018

      Z radością informujemy, że PANI URSZULA MAJDAK wychowawca grupy V została nominowana do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w wojewódźtwie śląskim w wielkim plebiscycie : NAUCZYCIEL NA MEDAL. Nominacja została zgłoszona przez dzieci i ich rodziców, za co serdecznie dziękujemy !!

      Wszyscy nominowani nauczyciele zostaną zaprezentowani w specjalnym dodatku dołączonym do gazety "Dziennik Zachodni" z okazji Dnia Nauczyciela. Pierwszy, powiatowy etap plebiscytu będzie trwał od piątku 5 października do środy 9 listopada do godz. 22:00

      Zachęcamy do głosowania! SMS o treści DNS.95 na numer 72355

      lub na stronie internetowej Dziennika Zachodniego

      w zakładce Nauczyciel Zerówki

       

     • DZIEŃ CHŁOPAKA

      02.10.2018

      Znalezione obrazy dla zapytania dzień chłopaka

      W zeszły piątek oraz poniedziałek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym odświętnym dniu mali mężczyźni otrzymali upominiki, życzenia oraz usłyszeli gromkie "sto lat". Każde dziecko otrzymało niespodziankę ufundowaną przez rodziców i opiekunów. Po licznych zabawach i tańcach na wszystkich czekał słodki upominek.

     • PRZYGODY Z BASIĄ

      02.10.2018

      1 października grupa V miała okazję zobaczyć zestaw filmów krótkich "Basia" w Wodzisławskim Centrum Kultury. Starszaki z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy małej dziewczynki- bohaterki książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Razem z Basią przedszkolaki mogły przeżywać radość i smutki poznając jej niezwykłe przygody.

     • BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

      24.09.2018

      W miesiącu wrześniu w grupie III oraz V przeprowadzono cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci wyruszyły na pobliskie osiedle oraz skrzyżowanie w poszukiwaniu znaków oraz przejścia dla pieszych by utrwalic poprawne przechodzenie przez jezdnię. Przedszkolaki chętnie dzieliły się wiedzą będąc obserowatorami ruchu drogowego.

       

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      20.09.2018

      Znalezione obrazy dla zapytania dzień przedszkolaka

      W dniu dzisiejszym obchodziliśmy najważniejsze święto w przedszkolu : DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

      W tym dniu odwiedził nas Pan Policjant, który przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się na przejściu dla pieszych, przypomniał dzieciom numery telefonów alarmowych oraz przestrzegał przed nieznajomymi. W czasie spotkania przedszkolaki uważnie słuchały, a na zakończenie otrzymały mały upominek :odblask, chroniący nas po zmroku. Po spotkaniu z gościem rozpoczeliśmy wspólne zabawy i tańce na sali gimnastycznej w czasie ktorych dzieci otrzymały kolorowe czapeczki oraz "Medale Przedszkolaka". Zabawy nie było końca, gdyż dalsza część uroczystości odbyła się już w ogrodzie przedszkolnym. W czasie słonecznej pogody przedszkolaki kolorowały  kredą przygotowane obrazki, łapały bańki mydlane, bawiły się z chustą animacyjną oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. W tym dniu naszym celem było zapewnienie dzieciom wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia PRZEDSZKOLAKIEM.

     • SPOTKANIE Z PSEM

      18.09.2018

       

      Dnia 18.09.2018r. grupę najmłodszą oraz najstarszą odwiedził specjalny gość- pies Akira wraz z przewodnikiem panią Beatą z fundacji CODA. Celem tych zajęć było stworzenie pozytywnego kontaktu między dzieckiem a psem. Podczas radosnej zabawy dzieci uczyły się jak nalezy postępwac w kontakcie z psem oraz poznały jego nastroje. Miały także możliwość nakarmienia go, czesania oraz wydawania komend. Akira okazała się wspaniałym przyjacielem naszych przedszkolaków i na długo zostanie w naszych wspomnieniach. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach wspólpracy z Przyjacielem Przedszkola : Kuhn Biuro Rachunkowe,Doradztwo Podatkowe z Wodzisławia Śląskiego.

      DZIĘKUJEMY!