• rok szkolny 2022 / 2023

O programie "Dwujęzyczne Dzieci"

Program Powszechnej Dwujęzyczności pomaga dzieciom stać się dwujęzycznymi w sposób naturalny, poprzez zabawy od najmłodszych lat. Promuje codzienne obcowanie z drugim językiem od urodzenia zarówno w domu, jak i placówce. Drugim językiem jest angielski.
          W tym zakresie kluczową sprawą jest współpraca z wyspecjalizowanym wydawcą – Yellow House English  zapewnia  twórcze i systemowe  rozwiązania, które są bardzo lubiane przez dzieci i jednocześnie pozwalają realizować cele Programu w wymiarze międzynarodowym.

Więcej o programie: www.bilingualfuture.com/pl/

Ogólnopolski projekt edukacyjny "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię"

Opis projektu: Rok 2023 to bardzo ważna data w historii naszego miasta. 19 lutego będziemy obchodzić 550 rocznicę urodzin wielkiego Polaka, astronoma i patrona naszego przedszkola – Mikołaja Kopernika – najbardziej znanego torunianina. Aby uczcić to wydarzenie, nasze przedszkole przygotowało projekt edukacyjny skierowany do przedszkoli z całej Polski, mający na celu rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań życiem i twórczością Kopernika. Projekt składa się z 3 modułów, nawiązujących do historii Kopernika, teorii heliocentrycznej oraz miejsca jego narodzin – Torunia. W ramach projektu przewidziane zostały zadania do wykonania przez chętne przedszkola oraz trzy konkursy w ramach podsumowania kolejnych modułów. Projekt realizowany będzie od 1 września 2022 do 28 lutego 2023. Harmonogram: Czerwiec 2022 – rozesłanie zaproszeń i informacji o projekcie. Sierpień 2022 – rozesłanie informacji przypominających o projekcie, udostępnienie informacji na grupie projektowej na Facebooku. 1 – 10 września 2022 – rozpoczęcie projektu, zapisy uczestników, przedstawienie i udostępnienie zadań do realizowania w ramach modułu I. Wrzesień 2022 – październik 2022 moduł I - Mikołaj Kopernik – nasz wielki astronom Udostępnienie zadań do realizacji w ramach I modułu. Przeprowadzenie konkursu plastycznego pt. „Gdy Mikołaj Kopernik dzieckiem był”. Listopad 2022 – grudzień 2022 moduł II - Mali odkrywcy kosmosu Udostępnienie zadań do realizacji w ramach II modułu. Przeprowadzenie konkursu literackiego pt. „Życzenia dla Kopernika”. Styczeń 2023 – luty 2023 moduł III - Toruń – miasto Kopernika Udostępnienie zadań do realizacji w ramach III modułu. Przeprowadzenie konkursu fotograficznego pt. „Mikołaj Kopernik w obiektywie”. Luty 2023 – Ogólnopolskie Forum Metodyczne dla nauczycieli przedszkola, podsumowanie projektu, wręczenie nagród.