• Wycieczka "Kolejkowo"

      Dzieci z grupy IV i V miały okazję zobaczyć największą wystawę makiet kolejowych w Polsce. Gliwicka makieta przedstawia charakterystyczne miejsca z terenu całego Śląska, Budynki, pojazdy, figurki ludzi oraz zwierząt zostały dokładnie odwzorowane i wyglądają jak prawdziwe. Po Kolejkowie poruszają się pociągi, samochody a nawet pływa statek. Dzieci są zachwycone!

     • Festiwal Kultury Przedszkolnej

      Z radością powitaliśmy powrót Festiwalu Kultury Przedszkolnej po dłuższej przerwie. 26 maja grupa sześciolatków z PP nr 15 zaprezentowała swoje artystyczne talenty. Występ cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na widowni zasiedli rodzice, aby podziwiać efekty ciężkiej pracy swoich dzieci.
      Dziękujemy za wspaniały występ.

     • Majowa łąka

      Nasze przedszkole zamieniło się w piękną majową łąkę, wszystkie grupy przedszkolne wykonały samodzielnie dekoracje w swoich salach. Wspaniale wykonane prace plastyczne, kwiatów zostały zamieszczone na gazetkach i oknach przedszkolnych. Dzieci korzystały z sprzyjającej pogody i szukały kwiatów oraz owadów. Bawiły się na podwórku przedszkolnym jak również wybrały się na "Trzy Wzgórza" w poszukiwaniu owadów, dmuchawców, mleczy oraz innych okazów.

     • Podsumowanie XXII Edycji Akcji „Góra Grosza”

      Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za wsparcie akcji „Góra Grosza”, której celem była pomoc dzieciom wychowującym się w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy 174, 41 zł. Pieniądze zostały przekazane fundacji „Towarzystwo Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Zbiórka monet na szlachetny cel pokazała przedszkolakom, jak ważne jest wspólne działanie w niesieniu pomocy potrzebującym, ponieważ: „jeden grosz znaczy niewiele, ale ‘Góra grosza’ jest największa na świecie”.

     • Dbamy o przyrodę

      W rym tygodniu przedszkolacy z grupy I dowiedzieli się jak dbać o naszą planetę. Poznali nowe pojęcia związane z ekologią, dowiedzieli się jak oszczędzać wodę oraz segregować śmieci. Podsumowaniem zdobywanej wiedzy był spacer na pobliskie osiedle w poszukiwaniu skarbów Ziemi.

     • Podsumowanie projektu „Czyste powietrze wokół nas”.

      W tym roku szkolnym 2021/2022 nasze przedszkole również przystąpiło do realizacji programu ,,Czyste powietrze wokół nas” . W programie brały udział grupa 4 i 5.

      Realizując zajęcia dzieci obserwowały źródła dymu podczas wycieczki, następnie przelały swoje spostrzeżenia na papier wykonując plakaty dotyczące źródeł dymu. Dzieci ozdabiały także postać Dinka, śpiewały piosenkę o zielonym Dinku, który nie lubi palaczy i ucieka przed dymem. Przedszkolaki kolorowały kwiaty, poszukiwały tabliczek „zakaz palenia”, samodzielnie projektowały tabliczki z zakazem palenia do zadania „Nie pal przy mnie”. Podczas tych zajęć dzieci miały możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej pt; „Dymy”, „Smok czy smog”. Prezentacje uświadomiły dzieciom, co to jest „smog”, jakie czynniki sprzyjają powstawaniu smogu wywołane działalnością człowieka. Podczas ćwiczeń oddechowych przy muzyce relaksacyjnej dz

     • Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

      05.05 grupa V udała się na wycieczkę do kina w Wodzisławskim Centrum Kultury na film pt. Wiking Tappi" (reż. A. Morawski). Było to ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym z cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

      Wiking Tappi to niezwykle pogodny i uśmiechnięty mieszkaniec magicznego Szepczącego Lasu. Mimo, że jest wikingiem stroni od walk, nie posługuje się mieczem, nie toleruję przemocy. Znany jest przede wszystkim ze swojej ogromnej życzliwości. Tappi jest obrońcą całego lasu i jego mieszkańców. Dba o innych i nie pozwala, żeby komuś z jego bliskich stała się krzywda. Zawsze spieszy z pomocą każdemu, kto jej potrzebuje.

     • Międzynarodowy Dzień Strażaka

      04 maja to Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud, narażanie życia, niesienia pomocy i ratunek ludzkiego mienia i życia.

      W tym dniu wybraliśmy się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.

      Wizyta u strażaków wzbudziła niemałe zainteresowanie dzieci, które w skupieniu słuchały ciekawostek na temat ich pracy. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków i innych zdarzeń .

     • Międzynarodowy Projekt "EMOCJA"

      ​Przedszkolaki zrealizowali IV moduł projektu "Empatia". Podczas realizacji projektu było wiele pozytywnych emocji i fajnej wspólnej zabawy.

      Wspólnie wyjaśniliśmy sobie pojęcie „empatii”. Dzieci próbowały nazywać swoje emocje, słuchając różnych dźwięków wygrywanych na instrumentach. Młodsze grupy, zobaczyły teatrzyk o "Brzydkim kaczątku", łowiły żółte kaczuszki i świetnie się bawiły zaganiając je do zagrody. Dzieci wysłuchały również opowiadania pt. Pluszowy tygrysek, a także nauczyły się Piosenki o pomaganiu ludziom. Rysowanie własnych emocji wyzwoliło w przedszkolakach pozytywne przeżycia. Dzieci miały podczas tego zadania mnóstwo radości, a najlepszym tego efektem są różne rysunki, które powstały w naszych grupach. Wszyscy wspólnie orzekli, że było to jedno z ciekawszych ćwiczeń. Przedszkolaki zinterpretowali przedstawione scenki, „Jakie to emocje” oraz podali empatyczne propozyc

     • Na wiejskim podwórku

      Maluszki z grupy I i II w zeszłym tygodniu zapoznały sie ze zwierzętami hodowlanymi oraz wykonywały własne grzadki z warzywami. Dzieci robiły wiele ciekawych rzeczy, nauczyły się piosenki pt. „Stary Donald famę miał", odgadywały zagadki słuchowe, naśladowały głosy zwierząt, wykonały zagrodę wiejską, wszystko po to, by m.in. wzbogacić wiadomości na temat zwierząt oraz wiejskiej zagrody. Dzieci mogą również pochwalić się pracami plastycznymi, które wykonywały z wielkim zaangażowaniem i radością.

     • Skąd wzięły się pisanki na wielkanocnym stole

      Dziś w naszym przedszkolu z okazji zbliżającego się "zajaczka" odbyła się inscenizacja wielkanocna pt. "Skąd wzięły się pisanki na wielkanocnym stole" w wykonaniu pań wolontariuszek z UTW.

      Przedszkolaki wraz paniami wykonały piękne pisanki wielkanocne oraz poszukiwały w salach zajączka.

      Były gromkie brawa i podziękowania dla pań wolentariuszek, które pięknie wceliły się w role przygotowane na tę okazję przez naszą panią Agatę Bukała. Było nam niezmiernie miło gościć tak wspaniałe aktorki.

     • Kino sferyczne

      Kino sferyczne nowa forma kształcenia dla dzieci i dorosłych!

      Filmy sferyczne – niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360º. Dzieci wszystkich grup zostały zaproszone do świata pełnego tajemnic, odkryli niepowtarzalne widoki z głębi oceanu oraz przenieśli się do planetarium, aby zobaczyć kosmos z bliska.

  • Napisz do nas

   Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
   wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
  • Kontakty

    • Nazwa przedszkola
    • Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim
    • E-mail przedszkola
    • pp15@wodzislaw-slaski.pl
    • Telefon
    • 32 4564421
    • Adres przedszkola
    • ul. Przemysława 20
     44-286 Wodzisław Śląski
     Poland
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Nagłówek

   Środa 05.10.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych