• Wycieczka po witaminki…

8 października grupa 4 wykorzystała sprzyjające warunki atmosferyczne wybierając się na wycieczkę podsumowującą dwutygodniową tematykę zajęć. W minionych tygodniach tematem przewodnim były owoce i warzywa. Odwiedziliśmy, więc „Warzywniak" znajdujący się w pobliżu przedszkola, nazywając wybrane warzywa i owoce, wzbogacając nasz zasób słownictwa. Po powrocie do przedszkola wszystkie dzieci zajadały się kupionymi przez dzieci warzywami i owocami. Dziękujemy naszym rodzicom za owoce przyniesione do przedszkola, które nie tylko zdobiły nam salę zajmując honorowe miejsce w kąciku przyrody, ale też były wykorzystywane do wielu zabaw dydaktycznych, a w końcowym etapie skonsumowane przez dzieci.

• "Jesteśmy już Starszakami"

6 października grupa V miała swoje wielkie święto, tego dnia odbyło się pasowanie na Starszaka. Dzieci w obecności swych pań oraz pani dyrektor z wielką radością deklamowały wiersze oraz piosenki. Bohaterzy tego dnia mieli również do wykonania kilka zadań sprawnościowych z którymi znakomicie sobie poradzili. Na zakończenie uroczyście ślubowali:

• „Dobry humor dzisiaj mamy, więc uśmiechy przesyłamy”

Z takim hasłem i uśmiechem na twarzy dzieci z przedszkola nr 15 obchodziły w piątek 2 października „DZIEŃ UŚMIECHU”.

W piątkowy deszczowy dzień w naszym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło, a to za sprawą „Światowego Dnia Uśmiechu”. Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw, do których biletem wstępu był „uśmiech od ucha do ucha”. Zabawę rozpoczęliśmy od gimnastyki buzi i języka. Rozpoznawaliśmy i naśladowaliśmy różne minki. Najwięcej śmiechu wywołały zabawy muzyczne z balonem w parach. Starsze grupy przedszkolaków pobawiły się w kodowanie, młodsze rysowały swoje buzie z zasłoniętymi oczami. Podsumowaniem dnia była wirtualna podróż przy relaksacyjnej muzyce. Uśmiech z twarzy dzieci nie znikał przez cały dzień.

• Program "Dwujęzyczne Dzieci"

Nasze przedszkole jest Partnerem Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” / „Bilingual Future” i uzyskał licencję na nauczanie języka angielskiego metodą Yellow House English, w tym poprzez korzystanie z platform edukacyjnych Baby Beetles lub Tom and Keri zgodnie z aktualną ofertą zamieszczoną na stronach www.dwujezycznedzieci.pl i www.bilingualfuture.com

• Dzień Chłopaka

W naszym przedszkolu odbył się w grupach Dzień Chłopca. Były prezenty i poczęstunek, wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy za wspaniałe prezenty przygotowane przez 3 grupowe naszego przedszkola.

• „Pyszna i zdrowa sałatka owocowa”

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko, dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego dzieci z grupy 4 postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy?

• Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
      wczytywanie danych z serwera, proszę czekać

• Nazwa przedszkola
        • E-mail przedszkola