• Dzień Kobiet

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!Taki dzień raz się w roku zdarza,gdy 8 Marca z gwarem wiosnywytryśnie z kartek kalendarza.Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,więc śpieszą chłopcy i panowiez bukietem życzeń w barwach kwiatów –Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.

• Gimnastyka z trenerem

Przedszkolaki ćwiczą z trenerem z uwagą słuchają informacji na temat zdrowego stylu życia oraz prawidłowego odżywiania się. Nasz gość zaprezentował dzieciom ciekawe ćwiczenia ruchowe z użyciem różnych przyborów. Przedszkolaki były zachwycone wizytą trenera oraz aktywnie uczestniczyły w proponowanych zabawach i ćwiczeniach ruchowych.

• Spotkania z okazji "Dnia KOBIET"

Grupa II i III już 6 marca świętowała "Dzień Kobiet" w swoich salach. Mamy przedszkolaków zostały zaproszone na spotkania w swoim gronie, poczęstunek i kawę, oczywiście nie zabrakło miłej atmosfery i rozmów.

W grupie III odbyły się warsztaty, na których dzieci wraz z mamami wykonały branzoletki i pobawiły się z dziećmi. Od teraz każdy przedszkolak już wie, która to prawa ręka, a gdy zapomni branzoletki wykonae wspólnie z mamai bedą im o tym przypominać. Nie zabrakło różnież niespodzianki, jedna z naszych podopiecznych Klaudia zagrała śliczny koncert na skrzypcach.

• "Muzyka wokół nas"

"Muzyka wokół nas" to tematyka minionego tygodnia w gr. IV. Przedszkolaki miały okazję poznać nazwy, wygląd i brzmienie różnorodnych instrumentów muzycznych. Przynosiły również własne instrumenty prezentując je na zajęciach. Dzieci wzbogaciły słownictwo poznając nowe słowa: filharmonia, dyrygent, batuta, klucz wiolinowy. Ilustrowały fragment muzyki klasycznej, wysłuchały także Hejnału z wieży mariackiej. Muzycznym zakończeniem tygodnia był mini koncert Zuzanny- siostry Moniki, która zagrała na flecie prostym. Nasz gość wcielił się w rolę dyrygenta naszej przedszkolnej orkiestry. Była to wspaniała zabawa.

• Grupa II poznaje Układ Słoneczny.

W dniu dzisiejszym Mateusz przedszkolak z gr. II przybliżył dzieciom tematykę kosmosu, a dokładnie Układu Słonecznego. Rówieśnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali lekcji o planetach, księżycach, asteroidach i gwiazdach. To była cenna lekcja dla nas wszystkich. Mateuszowi dziękujemy za przygotowanie makiety Układu Słonecznego, a także za odwagę i chęć wystąpienia przed grupą. Brawo!

• Rekrutacja do przedszkola

W środę, 1 marca o godz. 8:00 ruszy elektroniczna rekrutacja do wodzisławskich publicznych przedszkoli. Potrwa ona do 15 marca, do godz. 15:00. Nabór będzie realizowany przy pomocy systemu elektronicznego.

Wypełnienie wniosku w systemie nie jest jednoznaczne z jego złożeniem – wydrukowany oraz podpisany przez rodziców wniosek w wersji papierowej należy dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru. Wraz z wnioskiem o przyjęcie należy złożyć dokumenty potwierdzające spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Wnioski złożone po terminie nie zostaną uwzględnione w rekrutacji.

• Wycieczka do SP10

21 lutego grupa V wybrała się na zajęcia do SP 10. Dzieci zwiedziły szkołę oraz zobaczyły pokaz taneczny dziewczyn z klas 1-3, na koniec poczuli się jak prawdziwi uczniowie, zasiadając w ławkach szkolnych i rozwiazujac zadania .

• Kodowanie w grupie III

Wcale nie za siedmioma górami i lasami, nie za siedmioma rzekami czy morzami, żyła sobie dziewczynka, której od dzieciństwa opowiadano bajki. Bajki o tym, że pewne rzeczy nie są dla dziewczynek. Na przykład takie, w których nie dla nich kodowanie, programowanie czy inżynierowanie...

• Koncert "Karnawałowy"

20 lutego br. gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków, którzy podczas koncertu pt. "Karnawał" wprowadzili nas w nastrój wspaniałej, karnawałowej zabawy. Przedszkolaki miały okazję posłuchać karnawałowej muzyki z róznych zakątków świata oraz zatańczyć. Dzieci poznały instrumenty muzyczne tj: saksofon.

• Walentynki w przedszkolu 2023

Walentynki, czyli jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu roku było dzisiaj obchodzone w naszym przedszkolu. Jest to idealna okazja do celebrowania przyjaźni. W przedszkolu uczymy się rozumieć te pojęcia i stosować je w naszych relacjach. Przy tej okazji jest możliwość powiedzenia miłych słów swoim kolegom i koleżankom. Walentynki w przedszkolu są okazja do wspólnych zabaw, które integrują całą naszą społeczność. Dziękujemy za dzień pełen miłych i słodkich niespodzianek.

• Grupa II - zabawy badawcze

W lutym przedszkolaki z grupy II brały udział w zabawach badawczych dotyczących śniegu i lodu. Dzieci mogły obserwować co dzieje się z lodem przy wysokiej oraz niskiej temperaturze. Przedszkolaki udały się do kuchni by poddać obserwacji wodę zostawioną w lodowce i zamrażarce. Obserwacja zjawisk pozwoliła dzieciom na kształtowanie umiejętności analizowania oraz wyciągania wniosków.

• Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.

• Nazwa szkoły
        • Adres szkoły