• Dzień owocowo-warzywny

      Edukacja prozdrowotna to ważny element pracy z dziećmi w przedszkolu. Wszyscy dobrze wiemy, ile pozytywów dla właściwego rozwoju dzieci niesie zdrowe odżywianie.

      04 pażdziernika w naszym przedszkolu dzieci miały okazje poszerzyć swoją wiedzę o na temat właściwej diety oraz przekonać się jak pyszne i pachnące mogą być surowe warzywa i owoce. W tym dniu przedszkolaki zasiadły do warzywno - w salach spotkali się, aby trochę się pobawić, potańczyć, pośpiewać, ale przede wszystkim dowiedzieć się co jest zdrowe, a co nie.

     • Quiz wiedzy o Koperniku !!!

      Z dumą informujemy, że grupa III i V przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Wstrzymał słońce, ruszył ziemię”.

      Dzieci w ramach projektu mają za zadanie zrealizować trzy moduły, w których są określone zagadnienia do wykonania.

      We wrześniu przedszkolaki dokładnie poznały postać Mikołaja Kopernika, wykonały mapę myśli oraz ułożyły wierszyk o naszym polskim astronomie. Zwieńczeniem modułu trzeciego był quiz wiedzy o Koperniku, w którym grupa III rywalizowała z grupą V. Obie grupy popisały się ogromną wiedzą i w rezultacie zremisowały.

     • Dzień Chłopaka

      30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy otrzymali prezenty. W tym wyjątkowym dniu dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”.

      Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień.

     • Ciekawi Świata…

      Dnia 23 września najmłodsza grupa przedszkolaków korzystając z ładnej
      pogody udała się na pierwszy spacer poza teren przedszkola. Przedszkolaki
      spacerowały po okolicy obserwując piękno przyrody. Dzieci były zadowolone i
      podekscytowane, a po powrocie do przedszkola wspominały ten pierwszy
      wyjątkowy spacer.

     • Ahoj przygodo !!!

      20 września wszystkie przedszkolaki przebrały się za piratów i z niecierpliwością czekały na fantastyczną przygodę by uczcić Dzień Przedszkolaka.

      Zabawa zaczęła się już przed śniadaniem, gdyż na przedszkolnych korytarzach na dzieci czekał tor przeszkód z którym musieli się zmierzyć by dołączyć do załogi Kapitana. Na wszystkich małych rozbójników czekały niesamowite przygody i moc wrażeń.

     • Profilaktyka chorób zakaźnych

      Od 12 do 16 września 2022 r. grupy III, IV i V uczestniczyły w akcji pod nazwą "Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych".

      W ramach akcji dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat wirusów oraz kształtowały postawy prozdrowotne poprzez różnorodne działania, m.in.: pogadanki, pracę z opowiadaniem, prace plastyczne i zabawy ruchowe. Teraz każdy przedszkolak wie, jak ważna jest higiena w zapobieganiu chorobom. Wirusom mówimy stop!

     • Grupa I, wita w przedszkolu

      Jak co roku 1 września witamy grupę naszych najmłodszych wychowanków. Przedszkole tętni życiem przez cały czas, dzięki naszym wspólnym zabawom i atrakcjom zapewnionym przez nasze panie. Wszyscy świetnie się bawimy, a wspólnie spędzony czas pomaga nam się bliżej poznać.

     • Podziękowania dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku

      Przez cały rok przedszkolny dowiedziały nas wspaniałe panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, za co bardzo im dziękujemy, za zaangażowanie i wspaniałą współpracę.

      Tym razem nasze przedszkolaki miały możliwość podziękować osobiście i wystąpić dla pań w WCK w Wodzisławiu Śląskim. Dzieci zaprezentowały się z bum bum rurkami, wstążkami i kolorowymi serduszkami, integracja starszych grup z młodszymi pokazała jak wspaniale potrafią się ze sobą bawić.

     • Zakończenie projektu edukacyjnego „Emocja”

      Przedszkolaki wszystkich grup zakończyli realizację międzynarodowego projektu edukacyjnego „EMOCJA”.

      Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych, szczęśliwych, samodzielnych i twórczych ludzi.

      Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Aby budować od najmłodszych lat przyjazny stosunek do drugiego człowieka, i zminimalizować problem wykluczenia w społeczności przedszkolaki, od września 2021 r wprowadzono do naszego przedszkola projekt edukacyjny autorstwa Marzeny Dziadkowiec i Krystyny Grzegrzółki, wspomagający rozwój społeczny, emocjonalny dzieci i młodzieży, którego założeniem jest uwrażliwienie dzieci na różnice, które posiadamy – poprzez aktywną działalność edukacyjną.

     • Pożegnanie Starszaków

      "Dziś żegnajcie "sześciolatki",

      Przyszedł teraz inny czas.

      Do nas przyjdą nowe dzieci,

      A my już żegnamy Was..."

      24 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się pożegnanie Starszaków. Dzieci 5-letnie uroczystym występem pożegnały swoich starszych kolegów odchodzących do szkoły. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a na zakończenie zaprosiły Starszaków do wspólnego tańca i wręczyły im "medale przyjaźni".

     • Pożegnanie przedszkolaków

      20 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania dzieci odchodzących do szkoły.Po przedstawieniu części artystycznej dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki oraz życzenia sukcesów na dalszej drodze edukacji i życia.Spotkanie zakończył grill i zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wspólne świętowanie.Smutno nam się żegnać, ale cieszymy się, że przed dziećmi nowe wyzwania.Powodzenia!Zapraszamy do odwiedzania przedszkola i dzielenia się sukcesami szkolnymi!

     • Odważni superbohaterowie

      W czerwcu dzieci z grupy II zrealizowały ostatni moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja” – moduł odwaga. Celem tego modułu było stwarzanie sytuacji sprzyjających poznawaniu przez dzieci własnych mocnych i słabych stron, zachęcanie do pokonywania trudności oraz radzenia sobie z emocjami. Maluszki każdego dnia określały swój nastrój – za pomocą symboli i kolorów – oraz próbowały go uzasadniać. Powstało drzewo odwagi, na którym każde dziecko przyklejało listek ze swoją mocną stroną, dzieci miały okazję wcielić się w role superbohaterów i eksperymentować z balonami. Ponadto samodzielnie wyjaśniły pojęcia 'odwaga’ i 'strach’ – wykorzystując do tego metodę burzy mózgów. Przedszkolaki poznały sposoby radzenia sobie z własnymi lękami, a wszystkie nasze strachy zamknęliśmy w słoikach strachu. To był wspaniale spędzony czas.

     • Dzień otwarty

      7 czerwca 2022r. dzieci nowo przyjęte zostały zaproszone przez Dyrektora i Grono Pedagogiczne na dni otwarte do naszego przedszkola. Dzieci i ich rodzice zwiedziły nasze przedszkole, poznali nauczycieli i nowe otoczenie. Było mnóstwo zabawy do muzyki z chustą klanza, torami przeszkód, rysowanie kredą oraz zabawami na placu zabaw. Na koniec dzieci otrzymały prezenty.

     • Podziękowania

      Wszystkie dzieci serdecznie dziękują Przyjacielowi Przedszkola firmie KUHN Biuro Rachunkowe za odwiedziny i przekazanie wspaniałego prezentu z okazji Dnia Dziecka.

      Z pewnością będziemy doskonalić swoją sprawność fizyczną.

     • GRATULACJE

      Z ogromna radością informujemy, iż w między przedszkolnym konkursie plastycznym "Rodzina razem się trzyma" mamy zwycięzców.

      Zuzanna K. z gr.III - II miejsce,

      Alicja K. z gr. V - III miejsce.

      Pozostałe uczestniczki konkursu Magdalena K, Iga J z gr. III oraz

      Antosia I. z gr.IV otrzymały dyplomy za udział oraz nagrody pocieszenia.

  • Napisz do nas

   Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
   wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
  • Kontakty

    • Nazwa przedszkola
    • Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim
    • E-mail przedszkola
    • pp15@wodzislaw-slaski.pl
    • Telefon
    • 32 4564421
    • Adres przedszkola
    • ul. Przemysława 20
     44-286 Wodzisław Śląski
     Poland
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Nagłówek

   Środa 05.10.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych