• Światowy Dzień Książki w PP 15

      Drugiego kwiatenia, przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci. Święto to
      obchodzone jest w dniu urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza – Hansa Christiana
      Andersena. Zostało zainicjowane, aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych
      odbiorców.

      Z tej właśnie okazji gościliśmy w naszym przedszkolu panią bibliotekarkę. Pani
      Iza przypomniała dzieciom o pięknej tradycji wypożyczania książek i odbywania dalekich
      podróży bez wychodzenia z domu.

     • 02.04 Światowy Dzień Świadomości Autyzmy

      #solidarnizautyzmem #dlaautyzmu #lightitupblue

      Dzieci z grup II, IV i V włączyły się do akcji #zaświećsięnaniebiesko w ramach, której poznały istotę zaburzeń ze spektrum autyzmu.

      Postępowanie dzieci z autyzmem określa się często i błędnie jako niegrzeczne, choć odmienność zachowania wynika z niezrozumienia przez nie relacji społecznych oraz m.in. problemów z mową. Brak świadomości czym jest autyzm może powodować nawet dyskryminację, stąd też wiedza na ten temat jest niezbędna.

     • „Wiosenne Rozgrywki Sportowe”

      21 marca w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” odbył się między przedszkolny konkurs sportowy pod nazwą „Wiosenne Rozgrywki Sportowe”, którego organizatorem było Nasze Przedszkole.

      Pięć drużyn z wodzisławskich przedszkoli publicznych rywalizowało w różnorodnych konkurencjach sprawdzających m. in. szybkość, skoczność, współpracę w zespole i kreatywność. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny był okazją do wspólnej zabawy, a sprzyjająca słoneczna pogoda uczyniła ten dzień jeszcze piękniejszym.

     • Pierwszy dzień Wiosny

      Wiosna, ah to TY

      Zima nie jest straszna dla naszych przedszkolaków, które kochają ją za harce na śniegu i lodzie......, jednak wszystkie grupy zgodnie ustaliły, że czas już na wiosnę.

      Podczas zajęć dzieci robiły wspólną Marzannę, które została odprowadzona przez grupy przedszkolne na nasz ogórek i tam zgodnie ją pożegnaliśmy.

     • ZAZIELEŃMY SIĘ z Ukrainą - kolor nadziei.

      Grupa II w tym tygodniu poznała kulturę Ukrainy. Codziennie bawiliśmy się w nowe zabawy, korzystając z płyty Juli Derkacz "Na zielonej Ukrainie", której dochód został przeznaczony na wsparcia dla Ukrainy.

      Nasza grupa poznała kulturę, flagę, hymn oraz godło tego kraju oraz oglądała film edukacyjny dla dzieci "Ola i Ukraina dla dzieci". Nauczycielka zapoznała dzieci z bajkami ukraińskimi tj. "Rękawiczka", "Kołobok" - bardzo nam się spodobał mały, wesoły, ciekawy świat Kołoboka. Tańczyliśmy też Kazaczoka i uczyliśmy się prostych słów w języku ukraińskim.

     • Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

      17 marca 2022 roku grupa IV uczestniczyła w seansie filmowym. Kolejne wyjście do kina w ramach programu edukacyjnego "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej" było okazją do obejrzenia wspaniałego filmu pt. "Pettson i Findus - Wielka Wyprowadzka".

      Film to opowieść o niesamowitej więzi, jaka łączy kota i jego opiekuna, o dorastaniu i potrzebie usamodzielnienia oraz o trudnych emocjach związanych z dorastaniem, bo "kiedy z małego kotka robi się większy kot, to już nic nie będzie takie jak dawniej...".

     • Mali ogrodnicy – wiosna na parapecie w grupie II

      „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty” śpiewał Marek Grechuta. Na dworze robi się coraz piękniej, w ogródkach kwitną krokusy, w lesie przylaszczki, na skrajach dróg podbiał. Zachwycamy się tymi widokami codziennie korzystając z ładnej pogody. Wiosennych akcentów, połączonych z lekcją przyrody, nie mogło zabraknąć także na naszym przedszkolnym parapecie. Pachnące kwiaty zagościły w naszym kąciku przyrodniczym: krokusy, żonkile, hortensje, piwonie, szafirki i inne kwiaty. Dzieci codziennie podlewały i obserwowały jak pięknie kwiatki rozkwitają.

     • Grupa I poznała zawody kobiet

      W marcu w grupie najmłodszej została omówiona tematyka dotycząca zawodów kobiet, związana także ze świętem 8 marca. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych oraz badawczych. Chętnie słuchały opowiadań oraz bajek, a także uczestniczyły w spotkaniach z kucharką, pielęgniarką i krawcową.

     • Trwa zbiórka. Co i gdzie można przynosić?

      Od 2 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury ponownie ruszyła zbiórka dla uchodźców przybywających z Ukrainy. Jeśli chcecie pomóc, produkty możecie przynosić do jednostki w dni robocze w godzinach 10:00 do 17:00. Zbiórki organizują również wodzisławskie placówki oświatowe.

      Przypominamy, że Wojewoda Śląski podał listę produktów oraz środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie, w tym oczekującym przed przejściami granicznymi.

     • Zajęcia z robotyki

      Robotyka, to bardzo specyficzna dziedzina wiedzy zarezerwowana dla specjalistów i inżynierów. Dzisiaj okazało się, że przygodę z nią można rozpocząć już od najmłodszych lat.

      W dniu dzisiejszym takie zajęcia odbyły się w grupach III, IV I V pod opieką instruktora. Mali pasjonaci robotyki poznali proste języki programowania, które wykorzystali do „ożywienia” zbudowanych z klocków Lego robotów za pomocą tabletów. Takie zajęcia to prawdziwa przygoda z nauką, która pozwala rozwijać pasję i zainteresowania małych odkrywców. Wspaniała zabawa dostosowana do potrzeb rozwojowych dzieci okazała się ciekawą aktywnością skupioną na rozwój kompetencji dzieci.

     • Dzień Kobiet

      8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.

      W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

     • Klub Zdrowego Przedszkolaka

      W ramach realizacji bloku tematycznego "Kim będę gdy dorosnę?" oraz projektu "Klub Zdrowego Przedszkolaka" dzieci z grupy V poznały specyfikę zawodu dietetyka oraz samodzielnie przyrządziły sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

     • Doświadczenia i eksperymenty

      W minionym tygodniu gr.III bawiła się w doświadczenia i eksperymenty. Dzieci dowiedziały się to jest powietrze, co robi wiatr i jakie są rodzaje wiatru. Dmuchały piórka i balony, wykonały powietrzne węże. Kolorowo patrzyły na świat poprzez mieszanie barw, uzyskiwanie kolorów pochodnych i wspaniałą zabawę w malowanie na folii 10 palcami. Dowiedziały się również co pływa, a co tonie. Poznały działanie magnesu i sprawdzały jego "moc " na różnych przedmiotach. Przedszkolaki sprawdziły także, co rozpuszcza się w wodzie i w jakiej ten proces zachodzi szybciej. Przygotowały również barwny roztwór solny, którym następnie malowały. Prace były wspaniałe.

     • Podziękowania

      Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, przedszkolakom i pracownikom naszego przedszkola, którzy otworzyli serca i tak aktywnie uczestniczyli w zbiórce darów dla Ukrainy. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu, zgromadziliśmy bardzo dużą ilość darów. 03 marca 2022 roku pani Dyrektor Urszula Kostuń osobiście zawiozła dary, które otrzymają potrzebujące osoby z Ukrainy.

     • Zapraszamy do naszego przedszkola

      W poniedziałek, 28 lutego o godz. 8:00 ruszy elektroniczna rekrutacja do wodzisławskich publicznych przedszkoli. Potrwa ona do 11 marca, do godz. 15:00. Nabór będzie realizowany przy pomocy systemu elektronicznego.

      www.wodzislawslaski.przedszkola.vnabor.pl

      Wraz z wnioskami o przyjęcie do przedszkoli należy złożyć dokumenty potwierdzające spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. W rekrutacji nie biorą udziału rodzice dzieci, którzy złożą deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym. Deklarację można złożyć w dniach 7-18 lutego (do godz. 15:00).

    • Balik 2022
     • Balik 2022

      11 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. W tym roku każdy bawił się w swojej sali, a wystrój i dekoracje zachęcały do wspólnej zabawy. Dzieci chętnie uczestniczyły w balu, prezentując swoje karnawałowe stroje, tańcząc, śpiewając oraz biorąc udział w grach, zabawach i konkursach.

      Piękne kostiumy przedszkolaków zostały uwiecznione na sesji fotograficznej, po której odbył się słodki poczęstunek. Ten dzień dzieci zapamiętają na długo. Do domu zabrały drobne upominki oraz niesamowite wspomnienia.

    • Poradnik pozytywnego internauty
     • Poradnik pozytywnego internauty

      Internet modyfikuje relacje międzyludzkie. Bezpośrednia komunikacja zastępowana jest przez wirtualne kontakty, których nie ogranicza czas ani przestrzeń. Ma to swoje pozytywne i negatywne strony. Poczucie anonimowości, nieograniczona liczba potencjalnych ofiar i bezkarność sprzyjają cyberprzemocy, która jest znacznie łatwiejszym rozwiązaniem niż otwarty atak w świecie realnym. Jak radzić sobie ze słowną agresją w przestrzeni wirtualnej? Zapraszamy na cykl poświęcony pozytywnemu zachowaniu w sieci w ramach kampanii „Bądź człowiek, nie cZŁOwiek”.

  • Napisz do nas

   Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
   wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
  • Kontakty

    • Nazwa przedszkola
    • Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim
    • E-mail przedszkola
    • pp15@wodzislaw-slaski.pl
    • Telefon
    • 32 4564421
    • Adres przedszkola
    • ul. Przemysława 20
     44-286 Wodzisław Śląski
     Poland
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Nagłówek

   Środa 05.10.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych