Strona główna

          • SUMMER PARTY już 26 czerwca!

            Przed nami wyjątkowy dzień pełen radości, zabawy i wakacyjnej atmosfery!

            Podczas naszego Summer Party pożegnamy starszaków, pobawimy się w wodnych zabawach, a dodatkową atrakcją będzie... PIANA PARTY!

            Start Piana Party: godz. 14:00

            Prosimy o przygotowanie dla dzieci zmiennych ubrań oraz ręcznika.

          • Gr II

            Dziś grupę II odwiedziła wyjątkowa osoba – Babcia Beata, babcia Gosi. Podczas spotkania opowiedziała dzieciom o tym, że każdy człowiek jest inny, ale wszyscy zasługują na szacunek i akceptację. Dzieci dowiedziały się, czym jest język migowy i nauczyły się pokazywać słowa „mama”, „tata” oraz „dzień dobry”. Była to cenna lekcja tolerancji, empatii i otwartości na potrzeby innych osób. Teraz już wiemy, że każdy z nas jest wyjątkowy na swój sposób.

          • Dzień otwarty w naszym przedszkolu

            Dziś mieliśmy ogromną przyjemność gościć dzieci, które od września rozpoczną swoją przedszkolną przygodę w naszym przedszkolu. Był to wyjątkowy czas pełen radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.

            Na przyszłych przedszkolaków czekało wiele atrakcji – zabawy z kolorową chustą animacyjną, pokonywanie toru przeszkód, malowanie farbami oraz swobodna zabawa w sali przedszkolnej. Dzieci mogły poznać nowe otoczenie, a także poczuć atmosferę naszego przedszkola.

          • Spotkanie z policjantem

            W dniu 15 czerwca odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantem.

            Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas wakacji, które poprowadził Sierżant Oskar Kozieł z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, któremu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

            Pan sierżant przypomniał dzieciom najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach, na placu zabaw oraz podczas poruszania się po drogach. Zwrócił uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

          • Pożegnanie stworków zasadolków

            Przez cały rok w grupie ll odkrywaliśmy świat emocji z naszymi Stworkami Zasadolkami. Czytaliśmy książki, uczestniczyliśmy w spotkaniach z psychologiem, oglądaliśmy bajki edukacyjne, rozmawialiśmy o uczuciach i uczyliśmy się rozwiązywać konflikty oraz pomagać sobie nawzajem.

            Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i współpracę! Dziś zakończyliśmy naszą przygodę, a dzieci otrzymały wyjątkowe upominki oraz instrukcję wykonania własnego Stworka Zasadolka z ciastoliny.

          • Leśne opowieści

            Dziś we wszystkich grupach naszego przedszkola odbyły się warsztaty edukacyjne „Leśne Opowieści” prowadzone przez Pozytywne Przygody.

            Dzieci wyruszyły w fascynującą podróż do świata przyrody, poznając tajemnice lasu i jego mieszkańców

            Poprzez ciekawe opowieści, zabawy i działania praktyczne przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę o przyrodzie, rozwijały kreatywność oraz wrażliwość na otaczający świat.

          • Wycieczka

            Grupa 4 uczestniczyła w wyjątkowej wycieczce do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Dzieci miały okazję poznać życie naszych przodków, zwiedzając ponad 100-letnią chatę oraz stodołę z dawnymi maszynami rolniczymi. Dużą atrakcją było czerpanie wody ze studni żurawiem, odwiedziny w arce ze zwierzętami gospodarskimi, a także poznanie pracy starej piekarni i samodzielne pieczenie podpłomyków.

          • Wizyta w bibliotece

            Podczas ostatniego spotkania w bibliotece dzieci z grupy 4 uczestniczyły w grach i zabawach. Przedszkolaki przekonały się, że biblioteka to nie tylko książki, ale także miejsce ciekawego i aktywnego spędzania czasu. Dziękujemy za wspaniałe chwile

          • Zajęcia golfowe

            Dzis dzieci z grupy 2 miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach golfowych, które przeprowadził Tomasz Bukała wraz z członkami klubu golfowego.

            Podczas spotkania przedszkolaki poznały podstawowe techniki gry w golfa, uczyły się celności oraz zasad fair play. Nie zabrakło także emocji sportowych – dzieci wzięły udział w mini turnieju golfowym, który dostarczył wszystkim wiele radości i dobrej zabawy

          • Dzień Dziecka!

            Dzień Dziecka

            Dziś od rana gwar w przedszkolu,

            uśmiech gościł przy każdym stole.

            Był dmuchaniec, popcorn chrupał,

            każdy śmiał się i podskakiwał.

            Małe prezenty radość dały,

            a dzieci świetnie się bawiły.

            Niech Wam zawsze słonko świeci,

            bo dziś święto wszystkich dzieci!

            Wszystkim Przedszkolakom życzymy wielu powodów do uśmiechu, spełnienia marzeń i samych szczęśliwych dni!

          • Podsumowanie projektu

            Grupa III zakończyła dziś realizację projektu „Czuciaki”

            Przez ostatnie tygodnie dzieci poznawały świat emocji, uczyły się je rozpoznawać, nazywać i wyrażać w różnych sytuacjach

            Dzisiejsze uroczyste podsumowanie odbyło się podczas „Balu Emocji”

            Nie zabrakło zabawy, tańców, kolorowych strojów i mnóstwa uśmiechu. Był to piękny czas pełen rozmów o uczuciach, empatii i wzajemnym zrozumieniu

          • Czuciaki

            Grupa III poznała 11 Czuciaków z Krainy Emocji. Dzieci dzięki podróży do Krainy Emocji odkryły tajemnice świata uczuć. Dzieci miały okazję nazywania i odczytywania własnych uczuć. Uczyły się jak panować nad emocjami, które są zbyt silne i trwają zbyt długo oraz że wszystkie emocje są naturalne i potrzebne.

          • Zajęcia z psychologiem gr III

            Podczas zajęć poruszyliśmy ważny temat granic — zarówno intymnych, jak i emocjonalnych oraz tych pojawiających się w codziennych relacjach z innymi. Rozmawialiśmy o wzajemnym szacunku, poczuciu bezpieczeństwa, odpowiedniej komunikacji oraz o tym, jak budować relacje bez przemocy i agresji. Nie zabrakło również rozmów o sposobach rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie z trudnymi emocjami.

          • Kolorowy wtorek - podsumowanie

            Kolory dziś zdecydowanie przejęły grupę 1!

            Podczas podsumowania projektu „Kolorowy wtorek” nie zabrakło barwnych strojów, śmiechu i kreatywnej zabawy. Dzieci bawiły się z chustą animacyjną, brały udział w zabawach ruchowych, a potem zamieniły się w małych artystów, malując farbami kolorowe kwiaty.

    • Napisz do nas

      Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
      wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
    • Kontakty

        • Nazwa szkoły
        • Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim
        • Telefon
        • 32 4564421
        • Adres szkoły
        • ul. Przemysława 20
          44-286 Wodzisław Śląski
          Poland
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Nagłówek

      Poniedziałek 22.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • ZDJĘCIA GRUP

      • brak danych