• Dzień Piżamy - 23 Listopada

Dzień Piżamy - to Dzień Zdrowia i Dzień solidarności z chorymi dziećmi.

W naszym przedszkolu zbilża się Dzień Piżamy - 23 listopada, wszystkie dzieci przynoszą piżamki do przebrania. Dzięki tej akcji wspieramy małych pacjentów z oddziałach onkologii w Warszawie, Lublinie.

Będziemy bardzo wdzięczni za cegiełki, (5 zł) do puszki, która znajduje się w naszym przedszkolu z wielkim znakiem #PIŻAMA, zbierać będziemy do środy.

• PRZYJACIELE PRZYRODY

Przedszkolaki z gr V spotkały się już po raz ostatni z p. Sylwią B.-nauczycielką przyrody z SP nr 8.

Tym razem dzieci odpowiadały na szereg pytań-były zagadki słowne,obrazkowe,ćwiczenia zręcznościowe.

Każdy przedszkolak wykazał się duża wiedzą i tym samym zdobył tytuł PRZYJACIELA PRZYRODY.

• Edukacja czytelnicza w przedszkolu

Wiek przedszkolny to dla każdego dziecka czas intensywnego rozwoju, a przede wszystkim poznawania otaczającego nas świata. Proces kształtowania postaw rozpoczyna się bardzo wcześnie i należy już od najmłodszych lat kształcić u dzieci nawyk sięgania po książkę. Już trzyletnie dzieci z zaciekawieniem oglądają ilustracje, nazywają je i opisują.

• Dzień Czystego Powietrza

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najważniejszych problemów w Polsce. Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Jego czystość jest bardzo ważna.

Dlatego nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Dzień Czystego Powietrza”.

15 listopada odbyły się zajęcia w grupach, podczas których dzieci dowiedziały się, czym jest smog i jak można z nim walczyć. Poprzez przeprowadzone doświadczenia przedszkolaki przekonały się, że powietrze jest wszędzie, nawet w pustej butelce. Przy wspólnych zabawach i obejrzeniu prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się, kiedy powstają zanieczyszczenia i w jaki sposób można je ograniczyć.

• Gratulujemy

Miło nam poinformować, że Oliwka z grupy I zajęła III miejsce w między przedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Jesienne nastroje". Małej autorce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Spotkanie z przyrodnikiem część 3

Wow"- tak dzieci z grupy V podziękowały Pani Sylwii za kolejne spotkanie.

W ciszy i ogromnym skupieniu przedszkolaki oglądały film edukacyjny

"Jak żyć w zgodzie ze zwierzętami".

Po nim nastąpiła burza mózgów,podczas której każdy miał możliwość podzielenia się swą wiedzą oraz tym co zapamiętał z prezentacji.Dużym zaciekawieniem okazały się doświadczenia ,a z wyciąganiem wniosków nikt nie miał kłopotów.

• Góra grosza

Zbiórka monet w ramach akcji „Góra grosza”

Nasze Przedszkole przyłączyło się do XXII edycji akcji organizowanej przez „Towarzystwo Nasz Dom”. Celem zbiórki jest wsparcie dzieci wychowujących się w domach dziecka i rodzinach zastępczych.

Do specjalnych skarbonek w salach i na korytarzu można wrzucać monety od 1 grosza do 5 złotych. Zbiórka potrwa do 31 grudnia.

• Spotkanie z przyrodnikiem część 2

Za nami kolejne spotkanie z panią Sylwią. Pani przyrodnik omówiła zagadnienia ztematyki: "Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę". Dzieci dowiedziały się kim jest leśniczy, co to jest paśnik i karmnik. Dzieci własnoręcznie robiły karmiki i paśniki dobierając odpowiedni rodzaj pokarmu do gatunków zwierząt. Spotkanie zakończyło się wesołą zabawą ruchową.

• Jesienne jeżyki

• Nauczyciel na medal

Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole zostało zgłoszone przez rodziców dzieci do nagrody Przedszkole Roku w akcji Nauczyciel i Przedszkole na Medal - największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie śląskim jest prowadzony przez "Dziennik Zachodni".

Jednocześnie nominację do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymał także pracujący w Państwa przedszkolu nauczyciel: Agata Bukała.

• Pasowania na Przedszkolaka w grupie I

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość dla naszych maluszków. Dzieci przygotowały część artystyczną śpiewając piosenki oraz recytując wierszyki. Po części artystycznej dzieci złożyły przysięgę przedszkolaka po której pani Dyrektor uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia przedszkolacy otrzymali dyplomy oraz upominki.

• Spotkanie z przyrodnikiem

Grupa V wraz z nauczycielkami, które prowadzą projekt polsko-czeski panią Jadwigą i panią Agatą, miały okazję spotkać się z panią Sylwią - przyrodniczką. Z ogromnym zaciekawieniem sześciolatki wysłuchaly kolejnych wiadomości na temat fauny i flory lasu. Praktyczne działania pomogły utrwalić wiedzę.

• Projekt: "Przedszkole bez granic"

18.10 odbyło się spotkanie naszych starszaków z grupą przedszkolną z Ostrawy. Zostaliśmy przyjęci po królewsku.

Zajęcia, które prowadził pan Paweł - leśniczy wiele nas nauczyły, gdyż mogliśmy obserwować naturalne środowisko zwierząt. W czasie różnorodnych działań korzystaliśmy z szkieł powiększających, sylwet ptaków .

• Dzień marchewki

Dnia 15.10.2021 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy "DZIEŃ MARCHEWKI". Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Stroje dzieci i pań miały kolor marchewkowy. Na głowach wszyscy z dumą nosili opaski z marchewką.

Po śniadaniu rozpoczęła się zabawa. Dzieci uczestniczyły w konkursach i zabawach związanych z marchewką, można się było dowiedzieć się o licznych jej zaletach, szczególnie zdrowotnych. Tańczyły przy skocznych rytmach piosenki pt. „ Urodziny marchewki”.

• Podziękowania

W naszym przedszkolu 14 października to nie tylko potocznie nazywany Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze.

• Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.

• Nazwa szkoły
        • Adres szkoły