• Góra grosza

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które zaangażowały się w akcję

GÓRA GROSZA 2021

Łączna kwota 396,94 waga wszystkich monet 32,42 kg.

Dziękujemy!!!

Kwoty zebrane w :

2019 - Łączna kwota 193.75 waga wszystkich monet 22,65kg.

2020 - Łączna kwota 239,76 waga wszystkich monet 21,5 kg.

• Ogłoszenie

Miło nam poinformować, że Oriana F. z grupy V zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Przygody Jasia i Małgosi" GRATULUJEMY !!!

• RADOSNY DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

W słoneczne, wtorkowe przedpołudnie, wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. Inicjatorem tego międzynarodowego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W ramach propagowania założeń tego święta, wszystkie nasze przedszkolaki wspólnie uczestniczą w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Spotkanie rozpoczęło się od zaczarowania sali i wszystkich zabranych dzieci oraz cały personel przedszkolny w minionki. Dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w zabawa

• Dzień Rodziny

M jak mama, t jak tata,

s jak siostra, b jak brat.

Ach, rodzina jest wspaniała,

to mójmały wielki świat

Rodzina to słowo, które jest synonimem miłości, dobra, ciepła i szczęścia. Rodzice oraz najbliżsi to najważniejsze osoby w życiu każdego z nas, należy więc o nich dbać, troszczyć się i pielęgnować więźi.

• Starszaki zbierają nakrętki

11 maja przedszkolaki z grupy V wybrały się na spacer do Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy wzgórza". Podczas spaceru dzieci zabrały przyniesione nakrętki, które mogliśmy wrzucić do serca znajdującego się w parku. Dzięki tej akcji starszaki mogły się włączyć w akcję zbierania nakrętek promowaną przez miasto oraz okazać dobre serce dla innych.

• Zajęcia z elementami arteterapii.

W minionym tygodniu gr.II zakończyła projekt z elementami arteterapii i hortiterapii (terapia ogrodami, roślinnością) prowadzony przez p. Lucynę. Dzieci poprzez obserwację oraz dotyk bliżej poznały mech oraz trawę, dowiedziały się gdzie rosną i dla kogo są domkiem. Wokół tego tematu prowadzono również inne zajęcia- rysowanie przy muzyce, zajęcia ruchowe i muzyczne.

• Abudobook

Dziś specjalnie dla Państwa nasza wspaniała Milenka z grupy V. Prezentuje swoje opowiadanie do konkursu "Spacer wiosenną alejką" w którym otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy !!!

• Audiobook

Prezentujemy opowiadanie Małgorzaty B., która zajęła III miejsce w naszym konkursie literacko - ilustratorski.

Czyta dla nas Pan Jakub Breś, absolwent Studiów Filologii Angielskiej, aktualnie student Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

• Audiobook

Kolejna odsłona opowiadania.

I miejsce - Amelka R. z Publicznego Przedszkola nr 14

w Wodzisławiu Śląskim.

Gratulujemy !!!

Audiobook nagrała Pani Patrycja Majdak, absolwentka Policealnej Szkoły Aktorskiej "Art-play" Doroty Pomykały w Katowicach.

• Święto Flagi

Patriotyzmu uczymy się od najmłodszych lat, dlatego majowe Święto Flagi przedszkolaki uczciły już dzisiaj wspólnym przemarszem w RPR ,,Trzy Wzgórza". Każde dziecko trzymało w ręku emblemat w barwach narodowych.

• Audiobook - Spacer wiosenną alejką

Nasz konkurs się już zakończył "Spacer wiosenną alejką", lecz prace były tak wspaniałe, iż postanowiliśmy poprosić studentów o przeczytanie i stworzenie audiobooków, prac przedszkolaków.

Dziś prezentujemy pracę Antoniny K., która zajęła II miejsce w konkursie. Jej literacką pracę czyta Ewa Bukała, która jest studentką II roku Szkoły Teatralnej w Warszawie.

• Dzień Kosmosu

Poznajemy Kosmos

Nocką czarną, ciemną, głuchą

Na mój ogród spadło Ufo.

Pewnie zepsuł im się talerz,

Lub nie chcieli lecieć dalej…

Czym jest kosmos?

Jak wygląda?

Gdzie on jest?

Na te i inne pytania nasze przedszkolaki znają już odpowiedź!.

Wszystko to za sprawą obchodzonego dzisiaj w naszym przedszkolu Dnia Kosmosu.

• Gratulacje

Gromkie brawa dla Mileny K. z gr. V, która zajęła III-miejsce w konkursie gwary śląskiej

,,GODEJ PO NASZYMU".

Konkurs został zorganizowany przez PP nr 19.

• Kodowanie z Robotem Photonem

Przedszkolaki z PP15 ze starszych grup miały okazję pierwszy raz spotkać się z aktywnościami wzbogaconymi o elementy kodowania za pomocą robota Photona.

Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób działają technologie stawiając swoje pierwsze kroki w świecie programowania. Przedszkolaki poznawały możliwości robota, gdzie za pomocą aplikacji zainstalowanej w tablecie, programowały jego zachowanie np. wydawanie różnych dźwięków czy sposoby poruszania się na macie edukacyjnej według zaprogramowanej wcześniej trasy.

• Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.

• Nazwa szkoły
        • Adres szkoły