• Wielkanocny zajączek

Dzisiaj do naszego przedszkola przyszedł Wielkanocny Zajączek.

Oczywiście nikt go nie widział, bo któż by nadążył za jego szybkim kicaniem.

Nasz miły gość zostawił dla dzieci słodkie upominki, które każdy przedszkolak musiał odnaleźć w przedszkolnym ogródku.

Wspólna zabawa z udziałem zajączka dopełniła dzisiejsze świętowanie.

• Ważne

DRODZY RODZICE ! Decyzją Premiera i Ministra Zdrowia wynikającą z konieczności zapobiegania rozpowszechniania się COVID-19 PRZEDSZKOLE ZOSTAJE ZAMKNIĘTE od 27.03.2021 do 9.04.2021.

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

• Powitanie wiosny

„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,
            chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”

Dzieci uroczyście powitały wiosnę poprzez wspólne zaśpiewanie piosenki i taniec. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!

• Gratulujemy

Gratulujemy naszemu podopiecznemu Karolowi S. z grupy 4 za zajęcie drugiego miejsca w konkursie plastycznym: Mój własny anioł. Karolu cieszymy się razem z Tobą i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień Morza

17 marca przedszkolaki świętowały Światowy Dzień Morza. Tego dnia wśród dzieci dominował morski kolor. Podczas tej uroczystości wybraliśmy się w podróż po morzu, w którym napotkaliśmy kolorowe rybki oraz muszelki. Szum fal i śpiew mew... Przedszkolaki wykonały swoje własne akwarium z rybkami.

• W świecie muzyki

Muzyka odgrywa ważną rolę we wszechstronnym rozwoju dziecka, a wiek przedszkolny to najlepszy czas na rozpoczęcie edukacji muzycznej. W minionym tygodniu dzieci z grup starszych realizowały tematykę MUZYKI. Starszaki poznały instrumenty muzyczne, wysłuchały różnorodnej muzyki oraz wykonały własny instrument. Podczas zajęć przedszkolaki bawiły się do znanych i lubianych utworów wykorzystujących metody Batii Strauss oraz Carla Orffa.

• Dzień Mężczyzny gr V

W dniu dzisiejszym w grupie starszaków obchodzony był Dzień Mężczyzny. Z tej okazji dziewczynki zaśpiewały Sto lat oraz wręczyły naszym małym mężczyznom prezenty przekazane przez rodziców. Wszystkim panom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!

• Czyste powietrze

W dniach od 1- 5 marca grupie V był zrealizowany tygodniowy program „Czyste powietrze wokół nas”, którego celem było:

• uczenie dzieci szacunku do otaczającego świata

• zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego

• wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu papierosowego

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku.

Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,

zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali

życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków

i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień,

• Dzień Dinozaura

Przedszkolaki obchodziły Dzień Dinozaura, przechodząc przez magiczną bramę "cofneły się" do ery dinozaurów. Dzieci oglądając prezentację multimedialną poznały historię dinozaurów, kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Przygodę zakończyły wspólne zabawy, zagadki i kolorowanki. To był wyjątkowy czas dla każdego z nas.

• Misiowe laboratorium "Czterech żywiołów"

Grupa I i III przez cały tydzień prowadziły różnego rodzaju eksperymenty w "Misiowym Laboratorium Czterech Żywiołów". Przedszkolaki poznały żywioł wody, ognia, ziemi i powietrza. Dzieci bardzo chętnie i spontanicznie wyrażały własne zdanie na temat omawianego żywiołu. Zajęcia odbywały się w ramach realizacji programu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Było to cenne doświadczenie o charakterze przyrodniczym i świetna lekcja dotycząca tego, co współtworzy świat.

• Nowe technologie w przedszkolu

W minionym tygodniu w naszej placówce został zamontowany nowy sprzęt multimedialny - monitor interaktywny firmy LG . Dzięki niemu zajęcia w naszej placówce będą jeszcze ciekawsze i interesujące. Jak Państwo wiecie nie pozwolimy, aby w naszym przedszkolu panowała nuda. Rzetelnie realizujemy program nauczania zgodny z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. 👩‍🎓👨‍🎓Dzięki inwestowaniu w najnowszy sprzęt będziemy mogli jeszcze lepiej i w bardziej przystępny sposób przekazać wiedzę swoim podopiecznym.Monitor wyposażony jest w ekran dotykowy wspierający pracę grupową, dzięki czemu aż 20 dzieci jednocześnie może czynnie uczestniczyć w pracy na monitorze.

• Bal karnawałowy!

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 16 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez nauczycielki. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!

• Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.

• Nazwa szkoły
        • Adres szkoły