• Poradnik pozytywnego internauty

Internet modyfikuje relacje międzyludzkie. Bezpośrednia komunikacja zastępowana jest przez wirtualne kontakty, których nie ogranicza czas ani przestrzeń. Ma to swoje pozytywne i negatywne strony. Poczucie anonimowości, nieograniczona liczba potencjalnych ofiar i bezkarność sprzyjają cyberprzemocy, która jest znacznie łatwiejszym rozwiązaniem niż otwarty atak w świecie realnym. Jak radzić sobie ze słowną agresją w przestrzeni wirtualnej? Zapraszamy na cykl poświęcony pozytywnemu zachowaniu w sieci w ramach kampanii „Bądź człowiek, nie cZŁOwiek”.

“Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka…

Łza wówczas się kręci w oku…o tym ważnym Święcie dobrze pamiętany

i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”

Nasze przedszkole przygotowało krótki występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Cały występ został nagrany, aby Babcie oraz Dziadkowie mogli go obejrzeć. Każdy przedszkolak przygotował własnoręcznie wykonany prezenty.

• Dzień bałwana

18 stycznia obchodziliśmy Dzień Bałwana. Brak śniegu za oknem nie był dla nas żadną przeszkodą. W tym zimowym dniu każdy z nas stał się bałwankiem. Dzień był pełen zimowych zabaw, piosenek oraz prac plastycznych na których oczywiście pojawił się nasz bohater- Bałwanek. Teraz już na pewno zawita do nas biała, śnieżna zima.

• Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - opowieść o zazdrości i strachu przed utratą przyjaźni

W dniu 13.01.2022 sześciolatki z grupy V wzięły udział w edukacyjnym seansie filmowym pt. "Kacper i Emma - zimowe wakacje" w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Akcja filmu toczy się w norweskim miasteczku, gdzie tytułowi bohaterzy poznają chłopca imieniem Peter i od tej pory wszystko się zmienia. Chłopiec od razu nawiązuje dobre relacje z Emmą, a dziewczynce imponuje nowy kolega, który ma wiele talentów. Kacprowi nie podoba się ta znajomość, czuje, że traci swoją najlepszą przyjaciółkę i trudno jest mu odnaleźć się w tej sytuacji. Naraża się na niebezpieczeńswo, by zaimponować Emmie. Na szczęście cała historia ma szczęśliwe zakończenie.

• Gratulacje

W VI Edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „POD SKRZYDŁAMI ANIOŁA" pod Patronatem Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy oraz Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim w kategorii 3-4 latków,III MIEJSCE ​zajęła MAJA WYCISZCZOK ​z II grupy.

​Serdecznie gratulujemy​ zwyciężczyni ​!!

• Wesołych Świąt !!!

Najserdeczniejsze życzenia płynące prosto z serca!

Dużo zdrowia życzymy i śpiewamy kolędy, by usłyszał świat cały, że Boże Narodzenie nadeszło!

Jasnej gwiazdki na niebie, niech oświeca nam pragnienia i prowadzi do Niego.

Miłości, szczęścia, pomyślności, dużo jedzenia i miło spędzonej Wigilii wśród najbliższych.

• Kraina Wyobraźni

Dzieci uczestniczyły w zajęciach rozwijających wyobraźnię w ramach realizacji projektu edukacyjnego Emocja.

Celem głównym było pobudzenie wyobraźni twórczej i kreatywności oraz rozbudzenie aktywności przedszkolaków i chęci zaangażowania podczas zajęć

Inspiracją twórczych zabaw była „Bajka o żółtym baloniku”. Po jej wysłuchaniu dzieci analizowały zachowanie i emocje bohaterów, dzieliły się tym, co podpowiada im wyobraźnia, gdy trzymają żółty balonik. Każdy przedszkolak wykonał swój balonik marzeń. Kontynuując podróż do krainy wyobraźni dzieci wysłuchały opowiadania „Potęga wyobraźni”, a następnie wykonały własne „Książeczki wyobraźni” korzystając z różnorodnych materiałów plastycznych. Młodsze grupy opowiadały o tym co to jest wyobraźnia i tańczyły do utworów muzycznych bawiąc się bańkami mydlanymi.

• Mikołaj

Od samego rana przedszkolaki wyczekiwały upragnionego gościa, a gdy tylko się pojawił powitały go piosenką, zabawą i słodkościami. Mikołaj odwiedził wszystkie dzieci w swoich salach i wręczył wymarzone prezenty. Była radość, ale i trochę strachu. Nasz gość nie zapomniał także o pracownikach przedszkola, którym również wręczył prezenty. Przedszkolaki pożegnały Mikołaja głośnym okrzykiem "do zobaczenia za rok".

• ŻYCZENIA DLA GÓRNIÓW

Nasze przedszkolami poznają różne zawody, między innymi pracę górnika.

Z okazji Barbórki dzieci przymierzyły strój górnika, oraz poznawały ich ciężką pracę.

Z okazji ich święta razem zaśpiewały piosenkę specjalnie z tej okazji.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA.

• Pomagamy #piżama

Drodzy rodzice, dziękujemy za wsparcie i serce jakie okazaliście w tym wyjątkowym dla nas dniu

#pizama #pomagamy.

Rada Rodziców przeliczyła pieniądze, ktore byłby zbierane w tym dniu w naszym przedszkolu i zebraliśmy

424 zł, które zostały przekazane na konto Fundacji Gdy Liczy się Czas.

Zapraszamy do zobaczenia relacji z naszego DNIA PIŻAMY !!!

• Dzień Piżamy - 23 Listopada

Dzień Piżamy - to Dzień Zdrowia i Dzień solidarności z chorymi dziećmi.

W naszym przedszkolu zbilża się Dzień Piżamy - 23 listopada, wszystkie dzieci przynoszą piżamki do przebrania. Dzięki tej akcji wspieramy małych pacjentów z oddziałach onkologii w Warszawie, Lublinie.

Będziemy bardzo wdzięczni za cegiełki, (5 zł) do puszki, która znajduje się w naszym przedszkolu z wielkim znakiem #PIŻAMA, zbierać będziemy do środy.

• Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.

• Nazwa szkoły
        • Adres szkoły