• POZNAJEMY KRAJE UNII EUROPEJSKIEJ

Zarządzenie nr 0050.1.2015

Dyrektora Publicznego Przedszkola w Nr 15 w Wodzisławiu Śląskim

z dnia 04.03.2015 r

w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego, terminów składania dokumentów oraz terminów postępowania uzupełniającego obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym
            do Publicznego Przedszkola Nr 15 w Wodzisławiu Śląskim na rok szkolnym 2015/2016

• KONKURS RECYTATORSKI

Miło nam poinformować, że JAGODA SUSKA z grupy III zdobyła III miejsce w konkursie recytatorskim "Polscy poeci dzieciom" organizowanym przez Przedszkole nr 12 w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 12 w Rybniku. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów.

• POBIJAMY REKORD GUINESSA !

30 września 2014 r. w samo południe nasze przedszkolaki pobijały REKORD GUINNESSA ! Od maluchów po starszaki wszyscy razem wspólnie myli ząbki. Rekord został pobity !!!

• BALIK

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE - JAK CO ROKU W KARNAWALE

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było 29 stycznia w naszym przedszkolu! Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, baletnice, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W tym roku oprawę muzyczną baliku prowadził zespół muzyczny "Biba" wprowadzając dzieci w karnawałowe szaleństwo. Dzieci tańczyły do znanych im piosenek, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmę

• KOLĘDOWANIE

"Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem,

a u żłóbka Matka Święta czuwa sama uśmiechnięta,

nad dzieciątka snem, nad dzieciątka snem..."

* * * * * * * *

28 stycznia 2015r wspólnie ze studentami Uniwersytetu III wieku odbyło się radosne kolędowanie. Dzieci razem z zaproszonymi gośćmi śpiewały kolędy oraz uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych. Przedszkolaki zapraszały do zabaw studentów, którzy świetnie sobie radzili w układach tanecznych z dziećmi. Serdecznie dziękujemy przybyłym studentom Uniwersytetu III wieku za przyjęcie zaproszenia, wspólne kolędowanie oraz niezapomniane chwile spędzone z dziećmi.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniach 21 oraz 22 stycznia w naszym przedszkolu było gwarno i wesoło. Do przedszkola przybyli zaproszeni goście: babcie oraz dziadkowie. Dzieci z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Od dłuższego czasu przygotowywały się do występów, wykonywały zaproszenia oraz prezenty. Wszystko po to, by zachwycić babcie oraz dziadków. Goście z dumą patrzyli na wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Po programie artystycznym dzieci wręczyły swym babciom oraz dziadkom ręcznie wykonywane prezenty oraz wiele uścisów i całusów.

• KONSULTACJE SPOŁECZNE

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przyjmowania dzieci do przedszkoli.

Termin przeprowadzenia konsultacji ustala się od 22 stycznia 2015 r. do 05 lutego 2015r.

Ankietę, w której można wyrazić swoje zdanie można pobrać na poniższej stronie

• TEATRZYK

Dnia 20.01.2015r nasze przedszkole odwiedził teatrzyk. Dzieci miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym pt. "Calineczka". Dzieciom spektakl bardzo się podobał, a w szczególności główny bohater- mała Calineczka. Mali widzowie mogli na chwilę przenieść się w zaczarowany świat bajki by towarzyszyć małej bohaterce w poznawaniu nowych przyjaciół.

• BALIK

W dniu 29.01.2015 (czwartek) odbędzie się bal przebierańców.

Prosimy Rodziców o przygotowanie dzieciom kostiumów o dowolnej tematyce.

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Drodzy Rodzice!

• SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

5 grudnia wszystkie dzieci w naszym przedszkolu rozglądały się za Mikołajem. Oczekwiany gość dla każdego przyniósł paczkę, na którą z niecierpliwością czekały dzieci. Wszystkie pociechy z radością witały go w swoich salach śpiewając piosenki oraz recytując wiersze. To jeden z najważniejszych dni w roku przedszkolaków. Dzieciom razem z Mikołajem wykonano pamiątkowe zdjęcia.

• DZIEŃ GÓRNIKA

4 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Górnika połączona z Dniem Taty. Dzieci wspólnie z nauczycielkami przygotowały program muzyczno - artystyczny, który przedstawiły wobec licznie zebranych gości. Na zakończenie występu nasze pociechy zaśpiewały gościom "Sto lat" oraz obdarowały tatusiów prezentami.

• ZWIERZAKOLUBNI

Uwaga Rodzice!

Nasze Przedszkole uczestniczy w Wielkim Konkursie Ekologicznym organizowanym przez firmę Buliba. Do konkursu została zgłoszona praca "Ekoludek i jego przyjaciele". Do wygrania ponad 160 nagród dla przedszkoli i ponad 100 nagród dla głosujących! Aby oddać głos na pracę z naszego Przedszkola należy zalogować się na stronie www.buliba.pl. Codzinnie można oddać 1 głos na 1 pracę. Uwaga głosowanie tylko do 1 grudnia 2014 roku.

• Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.

• Nazwa szkoły
        • Adres szkoły