• Z WIZYTĄ W SZKOLE MUZYCZNEJ

Znalezione obrazy dla zapytania instrumenty muzyczne grafika22.04 grupa III udała się z wizytą do SZKOŁY MUZYCZNEJ im. Wojciecha Kilara . Celem wizyty było poznanie szkoły, która uczy dzieci grać na instrumentach muzycznych. Uczniowie podczas koncertu zaprezentowali swe umiejętności grając na flecie , skrzypcach ,fortepianie, saksofonie, wiolonczeli, akordeonie . Dzieci były oczarowane, spotkanie z muzyką to niezapomniane przeżycie artystyczne.

• "VLADISLAVIA"

Przedszkolaki uczestniczyły w ciekawej lekcji z regionalizmu. W czasie spotkania z ZPiT " VLADISLAVIA" dzieci poznały stroje śląskie , uczyły się wybranych tańców- oczywiście śląskich.
            Z wielką uwagą słuchały opowieści o Połednicy , Strzidze i Piecuchu. Dzieci były nie tylko biernymi odbiorcami, ale przede wszystkim aktywnymi uczestnikami tej wyjątkowej lekcji.

• DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do naszego przedszkola na DZIEŃ OTWARTY - 8 czerwca 2016 o godz 16.00- 17.00 . Nasi goście będą mieli możliwość zwiedzić budynek przedszkola, przekonać się o wygodzie jaką zapewniamy naszym podopiecznym, zapoznać się z kadrą , poruszyć interesujące Was tematy.

• " VLADISLAVIA "

20.04 będziemy gościć w naszym przedszkolu ZPiT "VLADISLAVIA" z specjalnie przygotowanym programem dla dzieci przedszkolnych.

" Przy kachloczku" to temat tegoż spotkania w czasie którego dzieci będą wzbogacać wiedzę o naszym regionie.

• W PRZYCHODNII WETERYNARYJNEJ

14 kwietnia przedszkolaki z grupy III poznały lekarza - ale tego ,który leczy zwierzęta, czyli weterynarza. Dzieci obserwowały pracę pani doktor - badanie pieska oraz podanie mu lekarstwa . Największą radością było podglądanie małych kotków , ,przytulanie ich oraz karmienie z małej butelki .Ogromnie dziękujemy pani doktor Hani za przyjęcie nas w poradnii.

• Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Grupa III cyklicznie udaje się z wizytą do biblioteki.

Tym razem dzieci poznały dziewczynkę o imieniu Walentynka ,

oraz jej przyjaciół , którzy wybrali się na wspólną wyprawę rowerową.

zdjęcia do obejrzenia w zakładce- album fotograficzny

• TEATRZYK

"ABARA - KADABRA, CZARY - MARY, WŁÓŻ RÓŻOWE OKULARY.

SIĄDŹ WYGODNIE W PIERWSZYM RZĘDZIE, BO W TEATRZE DZIAĆ SIĘ BĘDZIE"

Przedszkolaki uczestniczyły w teatrzyku, którego bohaterem był drewniany chłopiec- Pinokio .Dzieci dostały wielką ilość bodźców pobudzających wyobraźnię ,uczyły się rzeczy o życiu i przyjaźni . Doznania były tym silniejsze , gdyż sami w sposób czynny brali udział w przygodach głównego bohatera.

• WIZYTA W MEDHOUSE

Dzieci z grupy III odwiedziły przychodnię lekarską Medhouse oraz znajdującą się tam aptekę.

Pani farmaceutka tłumaczyła dzieciom,że leki można przyjmować tylko , gdy się jest chorym i pod opieką dorosłych.

Przedszkolaki zobaczyły ciekawy sprzęt farmaceutyczny i sposób wykonywania niektórych leków.

• GRATULACJE

Miło nam przekazać informację, że ZUZIA OCHODEK z grupy II

zajęła I MIEJSCE w powiatowym konkursie plastycznym

pt. "Twórczy recykling - wiosna widziana oczami dziecka".

GRATULUJEMY!!!

• WIELKANOCNE ŻYCZENIA

Z okazji świąt Wielkanocnych życzymy,aby nastrój tych Świąt

przybranych wiosnenną radością i beztroską

utrwalił się w Waszych sercach na długi , długi czas

i pozostał z Wami także w poświątecznej codzienności.

życzenia składają p.dyrektor oraz personel przedszkola

• "ALICJA W KRAINIE CZARÓW"

23.03 dzieci z gupy III uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. "Alicja w krainie czarów" w wykonaniu teatru " Szydło" . Spotkanie dostarczyło dzieciom wielu emocji. Aktorzy swym występem wywoływali u dzieci śmiech, zaangażowanie i okrzyki. Po spektaklu mali widzowie brali udział w animacjach oraz poczęstunku.

• MARZANNA ZIMOWA PANNA

"WIOSNO PIĘKNA PANI

PRZYBĄDŹ DO NAS MY CZEKAMY...."

W kulturze słowiańskiej żegnanie zimy- Marzanny sięga XVII wieku.Kukłę wykonywano ze słomy , białego płótna oraz ozdabiano wstążkami i kokardkami. Zwyczaj zachował się do dzisiaj w niemalże niezmienionej fomie Przedszkolaki również wykonały Zimowe Panny . Głośnymi okrzykami żegnały zimę , witały WIOSNĘ

• SPOTKANIE KOBIET

Znalezione obrazy dla zapytania rozmawiające kobiety grafika

"Każda mama jest kobietą

jest też nią w przedszkolu pani

więc Dzień Kobiet wspólnie świętowały

przy kawusi się spotkały"

8 marca był okazją do spotkania kobiet w grupie I i III . Miło płynął czas przy wspólnej rozmowie, zabawie i poczęstunku.

zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce-album fotograficzny

• 1% PODATKU

SZANOWNI RODZICE !

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% swojego podatku za rok 2015 na nasze przedszkole.

Wraz z innymi wodzisławskimi placówkami tworzymy Fundusz ,który wspiera placówki.

Przekazanie 1 % jest proste.W zeznaniu podatkowym we wniosku o przekazanie 1 % wystarczy wpisać

• ODWIEDZINY MYSZKI MINNIE

"....Książka w szeroki świat wprowadza,

dalekie zwiedza kraje.

Masz trochę czasu? Spójrz na półkę!

sięgnij po książkę! Książka czeka !..."

10 lutego odwiedziła przedszkolaków MYSZKA MINNIE.

Dzieci w wielkim skupieniu słuchały bajki o Kubusiu Puchatku,następnie wspólnie z gościem uczestniczyły w zabawach ruchowych.To spotkanie pozostanie na długo w pamięci dzieci.

• Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.

• Nazwa szkoły
        • Adres szkoły