• KONSULTACJE SPOŁECZNE

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przyjmowania dzieci do przedszkoli.

Termin przeprowadzenia konsultacji ustala się od 22 stycznia 2015 r. do 05 lutego 2015r.

Ankietę, w której można wyrazić swoje zdanie można pobrać na poniższej stronie

• TEATRZYK

Dnia 20.01.2015r nasze przedszkole odwiedził teatrzyk. Dzieci miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym pt. "Calineczka". Dzieciom spektakl bardzo się podobał, a w szczególności główny bohater- mała Calineczka. Mali widzowie mogli na chwilę przenieść się w zaczarowany świat bajki by towarzyszyć małej bohaterce w poznawaniu nowych przyjaciół.

• BALIK

W dniu 29.01.2015 (czwartek) odbędzie się bal przebierańców.

Prosimy Rodziców o przygotowanie dzieciom kostiumów o dowolnej tematyce.

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Drodzy Rodzice!

• SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

5 grudnia wszystkie dzieci w naszym przedszkolu rozglądały się za Mikołajem. Oczekwiany gość dla każdego przyniósł paczkę, na którą z niecierpliwością czekały dzieci. Wszystkie pociechy z radością witały go w swoich salach śpiewając piosenki oraz recytując wiersze. To jeden z najważniejszych dni w roku przedszkolaków. Dzieciom razem z Mikołajem wykonano pamiątkowe zdjęcia.

• DZIEŃ GÓRNIKA

4 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Górnika połączona z Dniem Taty. Dzieci wspólnie z nauczycielkami przygotowały program muzyczno - artystyczny, który przedstawiły wobec licznie zebranych gości. Na zakończenie występu nasze pociechy zaśpiewały gościom "Sto lat" oraz obdarowały tatusiów prezentami.

• ZWIERZAKOLUBNI

Uwaga Rodzice!

Nasze Przedszkole uczestniczy w Wielkim Konkursie Ekologicznym organizowanym przez firmę Buliba. Do konkursu została zgłoszona praca "Ekoludek i jego przyjaciele". Do wygrania ponad 160 nagród dla przedszkoli i ponad 100 nagród dla głosujących! Aby oddać głos na pracę z naszego Przedszkola należy zalogować się na stronie www.buliba.pl. Codzinnie można oddać 1 głos na 1 pracę. Uwaga głosowanie tylko do 1 grudnia 2014 roku.

• Spotkanie z dietetykiem

Dnia 20. XI. 2014r odbyło się spotkanie z Panią Dietetyk- Marzeną Flaga, która przeprowadziła zajęcia w grupie III oraz IV na temat zdrowej żywności. Pani Marzena opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca oraz zapoznała przedszkolaków z piramidą żywienia. Dzieci miały okazję uczestniczyć w Gali Oscarowej Zdrowej Żywności - wybierając najzdrowsze produkty m.in: wodę, ciemne pieczywo, jogurt naturalny,owoce oraz warzywa, budyń oraz inne produkty. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy przypominające o zasadach zdrowego żywienia.

• "Pracowniku oświaty - skorzystaj z nowych możliwości"

Szanowne Panie, Szanowni Panowie,

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach wychodząc naprzeciw tendencjom zachodzącym w oświacie przygotował projekt systemowy pn. „Pracowniku oświaty – skorzystaj z nowych możliwości” w ramach Poddziałania 8.1.2 PO KL.Projekt jest skierowanydo osób bezrobotnych - pracowników sektora oświaty którzy pozostają bez zatrudnienia po dniu 31.12.2012 r. Celem projektu jest wzrost możliwości zawodowych i zwiększenie szans na zatrudnienie poprzez wsparcie doradczo – zawodowo - psychologiczne oraz szkolenia zawodowe lub studia podyplomowe, podnoszące lub zmieniające dotychczasowe kwalifikacje w/w grupy. Wsparcie dla uczestników projektu będzie dobierane indywidualnie,zgodnie z aktualnymi potrzebami rynku pracy.

• SZKOŁA CZYSTYCH RĄK

Pełni zapału i dobrych chęci rozpoczeliśmy akcję profilaktyczną "Szkoła czystych rąk" w naszym Przedszkolu. Organizatorem Akcji jest : Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Głównym celem akcji edukacyjnej jest zapobieganie szerzeniu się chorób przenoszonych drogą brudnych rąk poprzez kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych u dzieci.

• ZAJĘCIA OTWARTE

Serdecznie zapraszamy rodziców na zajęcia otwarte, które odbędą się w:

GRUPIE II - CZWARTEK 30.10.2014 o godzinie 9:30,

GRUPIE III- PONIEDZIAŁEK 27.10.2014 o godzinie 9:00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

• WYNIKI ANKIETY DLA RODZICÓW

Poniżej przedstawiamy wyniki ankiety, której celem było zebranie informacji na temat organizacji zajęć i uroczystości przedszkolnych biorąc pod uwagę zaangażowanie i możliwości dzieci oraz potrzeby rodziców. Badania ankietowe zostały przeprowadzone we wrześniu tego roku. Osoby, które objęto badaniami to rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Publicznego nr 15 w Wodzisławiu Śląskim. Rozprowadzono 100 kwestionariuszy z czego 58 egzeplarzy zakwalifikowano do dalszej analizy. Wyniki zebranych kwestionariuszy są następujące:

• ZAJĘCIA DODATKOWE

Od października w naszym przedszkolu będą odbywały się następujące zajęcia dodatkowe:

zajęcia rytmiczno- muzyczne zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki korekcyjnej zajęcia z elementami logopedii zajęcia z języka angielskiego

• Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.

• Nazwa szkoły
        • Adres szkoły