• PASOWANIE NA MĄDREGO PRZEDSZKOLAKA

Ja przedszkolak mądry, będę zawsze uśmiechnięty.

Będę grzecznie się bawił i pilnie się uczył.

Bo mamy, taty i swoich pań nigdy nie zasmucę!

Dnia 24 października 2013 roku dzieci z GRUPY III uczestniczyły w niezwykle podniosłym wydarzeniu "Pasowaniu na mądrego przedszkolaka". Był to dla naszych pociech pierwszy tak ważny i poważny debiut. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 16.00. Przedszkolaki odświętnie ubrane, zaprezentowały program artystyczny. Nie zabrakło przysięgi składanej przez przedszkolaków. W dalszej części uroczystości odbyło się doniosłe pasowanie wszystkich 5 - latków na mądrego przedszkolaka przez panią dyrektor - Urszulę Kostuń, wręczenie dyplomów oraz upominków.

• ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE III

Dnia 22 października odbyło się w GRUPIE III zajęcie otwarte z udziałem rodziców pt. "Wielkie grzybobranie". Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość wysłuchania wiersza M. Buczkówny "Grzybobranie". Następnie zapoznały się z podziałem grzybów na jadalne i trujące. Dzieliły nazwy grzybów na sylaby oraz określały ilość sylab w wyrazach. Dowiedziały się o konsekwencjach spożycia grzybów trujących. Nasze pociechy wspólnie z rodzicami wykonali z papierowych torebek pracę przestrzenną pt. "Muchomorki". Uśmiechnięte minki zarówno dzieci, jak i rodziców mówią, iż zajęcia dostarczyły wiele satysfakcji i radości.

• ZAPROSZENIE NA ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy rodziców z grupy III na zajęcie otwarte,

które odbędzie się 22.10.2013 (wtorek), o godz. 9.10, w naszej sali.

• ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE II

wiewiórka11 października dzieci z GRUPY II gościły rodziców na zajęciu otwartym. Tematem zajęć było "Zapasy na zimę". Rodzice mieli możliwość obserwacji swoich pociech, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz posiadanych wiadomości i umiejętności.

Dziękujemy rodzicom za przybycie!

ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE II - Obrazek 1

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce Oddziały (grupy) - Grupa II

• PASOWANIE

ZAPROSZENIE NA PASOWANIE NA MĄDREGO PRZEDSZKOLAKA

PASOWANIE - Obrazek 1

Kochani Rodzice!

Już nadchodzi pora przyjść na pasowanie

do mnie do przedszkola.

Uroczyście Was zapraszam

na tę ważną chwilę,

co uczyni z żaczka

prawdziwego przedszkolaczka.

• WIZYTA POLICJANTA

Na początku każdego roku szkolnego dzieci biorą udział w zajęciach pt. "Bezpieczny przedszkolak na drodze". W związku z tym wybieramy się na spacery - oglądamy skrzyżowania, przejścia dla pieszych, poznajemy niektóre znaki drogowe, przechodzimy przez ulicę wysoko podnosząc ręce - dla lepszej widoczności. W ramach tej edukacji, dnia 14 października odwiedził nasze przedszkole specjalny gość - pan Policjant. Przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się w pobliżu jezdni, ostrzegał przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

• PASOWANIE NA STARSZAKA

"Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie.

Wtedy wszystko trzeba wiedzieć, pięknie bajkę opowiedzieć.

Narysować, tańczyć, śpiewać, na nikogo się nie gniewać.

Znać zasady wychowania, pilnie uczyć się czytania.

W głowach wiedza zostać musi, choć lenistwo człeka kusi".

• ZAPROSZENIE NA ZAJĘCIE OTWARTE

Zapraszamy rodziców z grupy II na zajęcie otwarte, które odbędzie się

11.10.2013 (piątek) o godz. 9.30.

• TEATRZYK

08.10. (wtorek) oraz 10.10. (czwartek) przyjadą do naszego przedszkola teatrzyki. Prosimy o uiszczenie opłaty w kwocie 4 zł.

• TEATRZYK

Dnia 16.09.2013 odwiedził nasze przedszkole teatrzyk, z którym współpracujemy od wielu lat. Dzieci z zachwytem śledziły przebieg wydarzeń, przeżywając całą akcję. Dzięki temu przedstawieniu przedszkolacy przekonali się o tym, że dobro zawsze zwycięża ze złem i należy sobie wzajemnie pomagać. Zapraszamy do zakładki "Album fotograficzny", aby zobaczyć zdjęcia.

• Wakacje się skończyły

Więc zabawę zaczynamy

Dużo pracy na nas czeka

Nowe niespodzianki

Ciekawe wiadomości

Koledzy i koleżanki

Serdecznie witamy po wakacjach rodziców i wszystkich przedszkolaków, a szczególnie te dzieci , które po raz pierwszy przybyły do naszego przedszkola. Wszystkim milusińskim życzymy aby czas spędzony w przedszkolu upłynął na wesołej i radosnej zabawie.

• PIKNIKOWE ZABAWY Z RODZICAMI

na „Piknikowe zabawy z rodzicami”.

Dnia 26.06 2013 roku, o godzinie 15.30 zapraszamy chętną mamę lub tatę na Piknik ( zabawy z dzieckiem), w ramach Projektu Edukacyjnego z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania patologiom społecznym pod tytułem „ Wesoły Roztropek”- rozumne, swobodne dziecko.

• Jedziemy na wycieczkę

Jedziemy na wycieczkę - Obrazek 1

W dniu 7. 06. 2013 roku,

dla dzieci z grupy 5 i 6 latków , zorganizowana

jest wycieczka

do Westernowego Parku Rozrywki ( Miasteczka Twinpigs) w Żorach.

Wstępna godzina wyjazdu - 9.20,

powrotu pomiędzy - 14.00 a 15.00

Cena wycieczki wynosi 40 złotych, (transport zostanie pokryty ze środków Rady Rodziców).

Zaproszenie - Obrazek 1

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 15

w Wodzisławiu Śląski serdecznie zapraszają wszystkie kochane mamy na uroczyste spotkanie z okazji „ DNIA MATKI”, które odbędzie się

24.05.2013 roku, o godzinie 10.00

Uroczystości rozpoczną się śpiewem i tańcem na sali gimnastycznej, a zakończą poczęstunkiem w salach zabaw.

• EUROPEJSKIE SŁONECZNE DNI

W maju 2013 r. nasze Przedszkole będzie brało udział w projekcie „Europejskie Słoneczne Dni” organizowanym przez Instytut Energetyki Odnawialnej.

Projekt jest edukacyjno-informacyjnym wydarzeniem propagującym wykorzystanie energii słonecznej w Polsce i w całej Europie.

• Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.

• Nazwa szkoły
        • Adres szkoły