• Pasowanie na starszaka w grupie IV

• 21.09.2021
        • "Starszaki pięknie dziś ubrani,

Uśmiechnięci, uczesani.

Dzień ten w sercach im zostanie,

bo dziś było na starszaka pasowanie!"

20 września odbyło się uroczyste pasowanie na Starszaka w grupie IV.

Dzieci deklamowały wierszyki, wykonywały specjalne zadania, udowadniając wszystkim, iż zasługują na miano Starszaka oraz złożyły ślubowanie. Po pasowaniu przez Panią Dyrektor otrzymały pamiątkowe dyplomy.

• 20.09.2021
        • "Każdy przedszkolak dobrze wie,że kiedy 20 września zbliża się,

Od najmłodszego -aż do starszaka,wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

To ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustalającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Publiczne Przedszkole nr 15 w Wodzisławiu Śląskim - dołącztyło się do akcji ,,DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA TO WAŻNE ŚWIĘTO- UCZCIJMY JE TAŃCEM I PIOSENKĄ.

Dzieci rozpoczęły świętowanie od samego rana tańcząc do piosenki "Życie Przedszkolaka".

Dużą frajdę sprawiły dzieciom podchody czyli poszukiwanie kolejnych zadań do wykonania i ogromną radość z odnalezienia skarbu!

Radość,śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

Przyjacielowi Przedszkola bardzo dziękujemy za upominki.

• Witamy najmłodszych przedszkolaków.

• 12.09.2021
        • Od 1 września przedszkole tętni życiem, radością i zabawą.

Starsze przedszkolaki z radością witały swoich kolegów. Najmłodsi z nutką niepewności poznawali swoją  salę, kolegów i panie. Przez cały czas dzieciom towarzyszyła zabawa i wesołe pląsy. Po chwilach  wątpliwości i obawy, nawet u najmłodszych przedszkolaków na buzi zagościł szeroki uśmiech. Było wesoło i radośnie. Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom i Państwa zaufaniu czas spędzony w przedszkolu będzie dla dzieci beztroską przygodą służącą poznawaniu i rozumieniu świata.

• Jadłodzielnia stanęła przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie

• 11.08.2021
        • Przy siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. stanęła społeczna lodówka. Tym sposobem na terenie przy ul. Wałowej 30 powstanie ogólnodostępna Jadłodzielnia, która ma pobudzać w mieszkańcach empatie, wrażliwość i odpowiedzialność społeczną oraz edukować jak w praktyczny sposób wykorzystywać niepotrzebne jedzenie, pomagając przy tym innym.

• 02.07.2021
        • Gratulujemy Bogusiowi O. z gr. II zajęcia III miejsca w konkursie plastycznym ,,Moja rodzina".

Życzymy dalszych sukcesów.

• 28.06.2021
        • Gratulujemy Natalce W. z grupy IV za zajęcia 2 miejsca w konkursie plastycznym pt "Moja mama".

• Dyskoteka pożegnalna starszaków

• 26.06.2021
        • Dnia 24 czerwca 2021 r. starszaki po kilku latach nauki i wspólnej zabawy pożegnały przedszkole. Pani dyrektor wręczyła dzieciom piękne kolorowe książki oraz dyplomy ukończenia przedszkola. Dzieci pożegnały się piosenkami i tańcem.

Potem na dzieci czekał  poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz dyskoteka, na której dzieci świetnie się bawiły wraz ze swoimi paniami.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Dziękujemy wam drogie dzieci - za codzienny uśmiech i radość jaką nas obdarowywałyście, za entuzjazm i spontaniczność, za to, że mogłyśmy się tyle od was nauczyć. Życzymy Wam wielu sukcesów oraz bezpiecznych i radosnych wakacji.

Dziękujemy Wam drodzy Rodzice za wspaniałą  owocną współpracę, za angażowanie się w życie przedszkola i naszej grupy. Gratulujemy Wam tak wspaniałych dzieci i życzymy pociechy i zadowolenia z waszych dzieci w przyszłości.

• 25.06.2021
        • Gratulujemy naszej podopiecznej Alicji K z grupy 4 za zajęcie 3 miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym Kopciuszek

Życzymy dalszych sukcesów.

• 25.06.2021
        • Bardzo dziękujemy Pani Ani i Pani Izabeli z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu śląskim -  filia nr 13  za wsparcie i współpracę online. Z niecierpliwością czekamy na nasze cykliczne spotkania. Pozdrawiają Panie i przedszkolaki z  PP nr 15.

• Pożegnanie starszaków

• 22.06.2021
        • "Dziś ostatni raz tak tutaj stoimy,

o was starszakach mówimy,

z tornistrem do szkoły niedługo pojdziecie,

przecież dobrze o tym wiecie....."

22.06 dzieci z grupy 4 pożegnały wierszem i piosenka grupę starszaków.

Przyszedł czas, by absolwenci naszego przedszkola ruszyli dalej!