22 października w grupie IV odbyła się uroczystość Pasowania na Starszaka. Jest to ważny dzień dla sześciolatków, ponieważ oficjalnie zostają mianowani na starszaków przez Panią Dyrektor.
Starszaki zdały egzamin prezentując swoje umiejętności przed rodzicami. Uroczystość prowadzili Król i Królowa Kredek oraz Gwardzista. To było kolorowe i uroczyste pasowanie, nie zabrakło też śpiewu i tańca. Dzieci otrzymały dyplomy oraz niespodziankę. Teraz pozostał już tylko jeden krok do szkoły.