• Wesołych Świąt !!!

• 23.12.2021
        • Najserdeczniejsze życzenia płynące prosto z serca!

Dużo zdrowia życzymy i śpiewamy kolędy, by usłyszał świat cały, że Boże Narodzenie nadeszło!

Jasnej gwiazdki na niebie, niech oświeca nam pragnienia i prowadzi do Niego.

Miłości, szczęścia, pomyślności, dużo jedzenia i miło spędzonej Wigilii wśród najbliższych.

Mnóstwa śniegu, prezentów wielu, pysznej wieczerzy i wizyty pasterzy – tego oraz pomyślności

z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzy

Pani Dyrektor wraz z całym personelem.

Zapraszamy do występów przedszkolaków.

• Kraina Wyobraźni

• 22.12.2021
        • Dzieci uczestniczyły w zajęciach rozwijających wyobraźnię w ramach realizacji projektu edukacyjnego Emocja.

Celem głównym było pobudzenie wyobraźni twórczej i kreatywności oraz rozbudzenie aktywności przedszkolaków i chęci zaangażowania podczas zajęć

Inspiracją twórczych zabaw była „Bajka o żółtym baloniku”. Po jej wysłuchaniu dzieci analizowały zachowanie i emocje bohaterów,  dzieliły się tym, co podpowiada im wyobraźnia, gdy trzymają żółty balonik. Każdy przedszkolak wykonał swój balonik marzeń. Kontynuując podróż do krainy wyobraźni dzieci wysłuchały opowiadania „Potęga wyobraźni”, a następnie wykonały własne „Książeczki wyobraźni” korzystając z różnorodnych materiałów plastycznych. Młodsze grupy opowiadały o tym co to jest wyobraźnia i tańczyły do utworów muzycznych bawiąc się bańkami mydlanymi.

Powstały również drzewka wyobraźni, który zostały umieszczone w kącikach emocji.  Na zakończenie podróży do Krainy Wyobraźni dzieci oglądały filmy i animacje "Pingwin Monty", "Miejsce na miotle", "Miłość bałwana", "Smok Edgar". Wspólnie rozmawialiśmy o emocjach jakie towarzyszyły ich bohaterom.

Wszyscy wspólnie wykonywaliśmy świąteczne relaksacje, oraz słuchaliśmy muzyki wyciszającej.

Nasze przedszkole otrzymało certyfikat uczestnictwa w projekcji.

Nasza wyobraźnia jest ogromna jak przestrzeń nad nami i wiemy już jak ją ożywać.

• Mikołaj

• 08.12.2021
        • Od samego rana przedszkolaki wyczekiwały upragnionego gościa, a gdy tylko się pojawił powitały go piosenką, zabawą i słodkościami. Mikołaj odwiedził wszystkie dzieci w swoich salach i wręczył wymarzone prezenty. Była radość, ale i trochę strachu. Nasz gość nie zapomniał także o pracownikach przedszkola, którym również wręczył prezenty. Przedszkolaki pożegnały Mikołaja głośnym okrzykiem "do zobaczenia za rok".

• ŻYCZENIA DLA GÓRNIÓW

• 03.12.2021
        • Nasze przedszkolami poznają różne zawody, między innymi pracę górnika.

Z okazji Barbórki dzieci przymierzyły strój górnika, oraz poznawały ich ciężką pracę.

Z okazji ich święta razem zaśpiewały piosenkę specjalnie z tej okazji.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA.