• Grudniowe spotkania opłatkowe

      19.12.2019

      Jak co roku w grudniu w naszym przedszkolu odbyły się spotkania opłatkowe. W każdej grupie wiekowej odbyły się występy dla rodziców, gdzie głównymi aktorami były przedszkolaki. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz kolędy. Występujące dzieci wprawiły wszystkich w wspaniały świąteczny klimat. Na zakończenie dzieci życzyły Rodzicom Wesołych Świąt oraz wręczyły samodzielnie przygotowane prezenty.

     • Świątecznie koncertowanie

      19.12.2019

      Czwartek 19 grudnia był w przedszkolu bardzo nastrojowym dniem. Przy dźwiękach muzyki dzieci wspólnie z zaproszonymi gośćmi ze Szkoły Muzycznej śpiewały kolędy. Mali pomocnicy stworzyli orkiestrę perkusyjną, która stanowiła podkład pod mistrzowsko wykonane utwory świąteczne. Wspólna zabawa dostarczyła wiele radości.

     • Warsztaty "Słodka tajemnica żywienia"

      19.12.2019

      18 grudnia dzieci z grupy 4 i 5 uczestniczyły w warsztatach pt. „Słodka tajemnica żywienia”. Podczas warsztatów dzieci z zainteresowaniem słuchały, jakie właściwości ma cukier, jaką rolę w naszym organizmie pełni, skąd się bierze oraz jakie są plusy i minusy. Aktywnie uczestniczyły w eksperymentach z „Suchym lodem”. Poznały podstawy prawidłowej diety, szukały odpowiedzi na pytanie:, co się dzieje z naszym organizmem, gdy zjemy zbyt dużo cukru. Na zakończenie był słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej samodzielnie przygotowanej przez każdego przedszkolaka. 

     • OGŁOSZENIE

      13.12.2019

      Serdecznie zapraszamy wszystkich na kiermasz ozdób świątecznych od 16 grudnia 2019r.

      Za wsparcie Rodziców serdecznie dziękujemy i informujemy, że cały dochód z kiermaszu przeznaczony jest dla dzieci i wyposażenie sal przedszkolnych.

      Personel Przedszkola PP15

     • W odwiedzinach w SP28

      11.12.2019

      W dniu 10 grudnia dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola skorzystały z zaproszenia i odwiedziły uczniów SP 28. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali dla nas fantastyczne niespodzianki, za które serdecznie dziękujemy. 

      Zapraszam wszystkich do galerii, gdzie znajdziecie krótką relację z naszej wizyty.

       

     • Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem...

      08.12.2019

      6 grudnia dzieci z niecierpliwością czekały na wspaniałego gościa. Dzieci zastanawiały się, jak dotrze do nich Mikołaj skoro nie ma śniegu. Dlatego też głośne okrzyki zobaczcie- idzie można było usłyszeć w każdej grupie wiekowej. Przedszkolaki powitały Mikołaja śpiewem, tańcem i wierszami, a On odwdzięczył się wręczając prezenty. Nie zabrakło również pamiątkowych fotografii.

       

     • Górnicy świętują z przedszkolakami

      05.12.2019

      Tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień  Górnika". Z tej też okazji do przedszkola przybyli zaproszeni goście - górnicy i to właśnie dla nich każda z grup przygotowała krótki program artystyczny, były tańce, piosenki i wiersze. Nie zabrakło również niespodzianek dla górników, ponieważ zostali oni zaproszeni do udziału w zabawach takich jak: konkurs rysunkowy, pękające balony, krzesełka, kapelusze, bryczka. Było dużo śmiechu i zabawy, a dzieci dzielnie trzymały kciuki. Na koniec przedszkolaki odśpiewały tradycyjne sto lat i wręczyły przygotowane upominki.

      Dziękujemy gościom za przybycie. Doceniamy wysiłek i trud tej ciężkiej oraz bardzo niebezpiecznej pracy górnika.

     • O Harcerstwie słów kilka....

      03.12.2019

      Dnia 3grudnia nasze przedszkole odwiedziła drużyna harcerska 724 ADH „Duchy Żywiołów” na czele z drużynową panią Katarzyną z Hufca ZHP Ziemi Wodzisławskiej. Harcerze pokazali nam mundur, opowiedzieli, co robią podczas zbiórek oraz jak spędzają wolny czas. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, uczyły się pląsów i piosenek harcerskich. Przedszkolaki również przygotowały niespodziankę dla gości prezentując zabawę ruchową do piosenki „Idzie zuch”. Wszyscy świetnie się bawili a harcerzom  dziękujemy za tak miło spędzony czas z dziećmi. Mamy nadzieję, że tak mili goście jeszcze odwiedzą nasze przedszkole.

      Przedszkolaki, z PP 15 jeszcze raz dziękują harcerzom za spotkanie i pozdrawiają harcerskim okrzykiem

       Czuwaj!

       

     • Uwaga Rodzice

      02.12.2019

      Fundacja "Rodzice Szkole" serdecznie zaprasza członków rad rodziców, dyrektorów, rodziców i pracowników sektora edukacyjnego na IV Ogólnopolską Konferencję Rad Rodziców. Konferencja odbędzie się 7.12.2019 r. w budynku Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przy ul. Wóycickiego 1/3 w Auli Schumana. Gośćmi honorowymi będą Minister Edukacji Narodowej i Rektor UKSW.

      Udział w konferencji będzie doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat praw rodziców w szkole oraz zapoznania się z dobrymi praktykami.

       

       

     • WYNIKI KONKURSU

      02.12.2019

       

      2 grudnia 2019r nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu „Ekologiczne ozdoby świąteczne”.

      Organizatorem konkursu było PP nr 15, a opiekunem Jadwiga Misztela.

      W komisji konkursowej zasiadły:

      1. Pani Izabela Żurek – grupa twórcza „Pasja” z Radlina.
      2. Pan Krzysztof Kuhn – przyjaciel przedszkola.
      3. Pani dyr. Urszula Kostuń.

      Wszystkie prace zostały ocenione profesjonalnie, a komisja przyznała następujące miejsca:

      1. miejsce: Dominik Przetak
      2. miejsce: Antek i Józef Wrzód
      3. miejsce: Karol Mitko

      Wyróżnienia otrzymują:

      1. Bartek Stachowiak
      2. Małgorzata Zakrzewska

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim
   • pp15@wodzislaw-slaski.pl
   • 32 4564421
   • ul. Przemysława 20
  • Logowanie