• Projekty 2023/2024

• Projekty realizowane w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2023/2024

• Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

• Nasze przedszkole otrzymało wsparcie finansowe w ramach w „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Ze środków budżetu państwa wysokość dotacji wynosi 2400zł, natomiast wkład własny organu prowadzącego to 600 zł. Dzięki pozyskanym funduszom zostaną zakupione książki, elementy wyposażenia bibliotek. Część środków będzie przeznaczona na działania promujące czytelnictwo. Mamy pieniądze, więc zaczynamy realizować nasze pomysły.

• OGÓLNOPOLSKI PROGRAM „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”

• Ogólnopolski Program „Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Chcemy pokazać, że nauka kodowania jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka, a przy tym nie musi być ani trudna, ani nieciekawa. Zajęcia z kodowania nie muszą być też przeprowadzane wyłącznie w pracowni komputerowej

• Autor programu: Anna Świć (Kodowanie na dywanie)
          • Orgranizator programu: Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej
          • Wsparcia udziela marka Edu-Sense
          • Koordynatorka programu: Anna Świć
        • Kubusiowi Przyjaciele Natury

• Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla  szkół podstawowych (kl. 1-3), organizowany przez markę Kubuś, w którym co roku bierze udział ponad 9 tys. przedszkoli i 5 tys. szkół podstawowych z całej Polski. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 9 milionów dzieci.

Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

Dzięki programowi edukacyjnemu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nauczyciele i dzieci zyskują dostęp do merytorycznych materiałów, które pomagają w proekologicznej edukacji. Każde placówka, która bierze udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” otrzymuje bezpłatny pakiet profesjonalnych materiałów edukacyjnych przygotowanych przez metodyków z myślą o najmłodszych. Nauczyciele dzięki specjalnemu folderowi lekcyjnemu będą mogli przygotować ciekawe i pasjonujące zajęcia, a dzieci będą mogły bawić się, uczyć i poznawać świat przyrody.

W ramach realizacji programu, najmłodsi poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. .

Wszystkie materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.