• Skąd wzięły się pisanki na wielkanocnym stole

• 11.04.2022
        • Dziś w naszym przedszkolu z okazji zbliżającego się "zajaczka" odbyła się inscenizacja wielkanocna pt. "Skąd wzięły się pisanki na wielkanocnym stole" w wykonaniu pań wolontariuszek z UTW.

Przedszkolaki wraz paniami wykonały piękne pisanki wielkanocne oraz poszukiwały w salach zajączka.

Były gromkie brawa i podziękowania dla pań wolentariuszek, które pięknie wceliły się w role przygotowane na tę okazję przez naszą panią Agatę Bukała. Było nam niezmiernie miło gościć tak wspaniałe aktorki.

Pisanki zostały umieszczone na korytarzach przedszkolnym, sprawiając radość całej społeczności naszego przedszkola.

• Kino sferyczne

• 04.04.2022
        • Kino sferyczne nowa forma kształcenia dla dzieci i dorosłych!

Filmy sferyczne – niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360º. Dzieci wszystkich grup zostały zaproszone do świata pełnego tajemnic, odkryli niepowtarzalne widoki z głębi oceanu oraz przenieśli się do planetarium, aby zobaczyć kosmos z bliska.

Było mnóstwo pozytywnych emocji.

• Światowy Dzień Książki w PP 15

• 02.04.2022
        • Drugiego kwiatenia, przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci. Święto to
          obchodzone jest w dniu urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza – Hansa Christiana
          Andersena. Zostało zainicjowane, aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych
          odbiorców.

Z tej właśnie okazji gościliśmy w naszym przedszkolu panią bibliotekarkę. Pani
          Iza przypomniała dzieciom o pięknej tradycji wypożyczania książek i odbywania dalekich
          podróży bez wychodzenia z domu.

Czytanie dziecku jest niezwykle ważne dla jego rozwoju.
          Książka u małego czytelnika wzbudza naturalną chęć zdobywania wiedzy o otaczającym nas
          świecie. Uczy skupienia i koncentracji, pomagając znaleźć odpowiedzi na trudne pytania.
          Dzień uatrakcyjnili nam rodzice przedszkolaków przesyłając nagrania czytanych bajek.

Po licznych zabawach konkursowych dzieci wróciły do swoich grup tworząc własne książeczki.
          Małe dzieła stworzone z wielkim zaangażowaniem zostaną wystawione na holu korytarza.

• 02.04 Światowy Dzień Świadomości Autyzmy

• 02.04.2022
        • #solidarnizautyzmem #dlaautyzmu #lightitupblue

Dzieci z grup II, IV i V włączyły się do akcji #zaświećsięnaniebiesko w ramach, której poznały istotę zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Postępowanie dzieci z autyzmem określa się często i błędnie jako niegrzeczne, choć odmienność zachowania wynika z niezrozumienia przez nie relacji społecznych oraz m.in. problemów z mową. Brak świadomości czym jest autyzm może powodować nawet dyskryminację, stąd też wiedza na ten temat jest niezbędna.