• CEL SZCZEGÓŁOWY 1%: Wsparcie edukacji w PP15 w Wodzisławiu Śląskim.

• 12.01.2022
        • Pozyskujemy dodatkowe środki na cele placówki . Od roku 2014  przedszkole jest członkiem  Stowarzyszenia „Na Szybiku”. Zakupiono  pomoce dydaktyczne, szafki, materiały edukacyjne itp.

Bardzo prosimy Rodziców i innych darczyńców o wpłatę 1% podatku .

Stowarzyszenie "Razem na Szybiku"

44-300 Wodzisław Śląski ul. Górnicza 7

Przekaż swój 1% podatku dla lokalnej społeczności

nr KRS: 0000393290 CEL SZCZEGÓŁOWY 1%: Wsparcie edukacji w PP15 w Wodzisławiu Śląskim.

• Rekrutacja do publicznych przedszkoli

• 20.01.2022
        • “Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka…

Łza wówczas się kręci w oku…o tym ważnym Święcie dobrze pamiętany

i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”

Nasze przedszkole przygotowało krótki występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Cały występ został nagrany, aby Babcie oraz Dziadkowie mogli go obejrzeć. Każdy przedszkolak przygotował własnoręcznie wykonany prezenty.

Babciu, Dziadku  życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, stu lat życia i radości !

• „Zdrowy przedszkolak – to szczęśliwy przedszkolak”

• 20.01.2022
        • W ramach projektu „Klub Zdrowego Przedszkolaka” pod patronatem Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego przedszkolaki realizują działania edukacyjne.

Podniesienie poziomu świadomości w zakresie promowania zdrowia stanowi jeden z kluczowych warunków upowszechniania zdrowych sposobów życia.

Utrwalone przyzwyczajenia i nawyki decydują o jego późniejszym stylu życia. Dlatego edukację zdrowotną rozpoczynamy już od przedszkola. Aby podejmowane działania były skuteczne i przynosiły oczekiwane rezultaty, stosujemy odpowiednie metody pracy wychowawczo – dydaktycznej. Jednym z nich jest aktywność fizyczna na świeżym powietrzu lub udział w zabawach i ćwiczeniach ruchowych w salach przedszkolnych. Jak zwykle w przyswojeniu tych treści pomocne są wierszyki, piosenki i bajki edukacyjne.

Ważnym elementem jest również zdrowy pełnowartościowy posiłek, jakim jest śniadanie. Nic tak nie smakuje jak własnoręcznie zrobiona kanapka udekorowana zieloną sałatą i zdrowymi warzywnymi witaminami. Pod hasłem „Zdrowy talerz”, dostarczamy naszym najmłodszym deserki pod postacią owoców i zdrowej wody mineralnej.

• Dzień bałwana

• 18.01.2022
        • 18 stycznia obchodziliśmy Dzień Bałwana. Brak śniegu za oknem nie był dla nas żadną przeszkodą.  W tym zimowym dniu każdy z nas stał się bałwankiem. Dzień był pełen zimowych zabaw, piosenek oraz prac plastycznych na których oczywiście pojawił się nasz bohater- Bałwanek. Teraz już na pewno zawita do nas biała, śnieżna zima.

• Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

• 14.01.2022
        • Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - opowieść o zazdrości i strachu przed utratą przyjaźni

W dniu 13.01.2022 sześciolatki z grupy V wzięły udział w edukacyjnym seansie filmowym pt. "Kacper i Emma - zimowe wakacje" w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Akcja filmu toczy się w norweskim miasteczku, gdzie tytułowi bohaterzy poznają chłopca imieniem Peter i od tej pory wszystko się zmienia. Chłopiec od razu nawiązuje dobre relacje z Emmą, a dziewczynce imponuje nowy kolega, który ma wiele talentów. Kacprowi nie podoba się ta znajomość, czuje, że traci swoją najlepszą przyjaciółkę i trudno jest mu odnaleźć się w tej sytuacji. Naraża się na niebezpieczeńswo, by zaimponować Emmie. Na szczęście cała historia ma szczęśliwe zakończenie.

• Gratulacje

• 09.01.2022
        • W VI Edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „POD SKRZYDŁAMI ANIOŁA" pod Patronatem Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy oraz Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim w kategorii 3-4 latków,III MIEJSCE ​zajęła MAJA WYCISZCZOK ​z II grupy.

​Serdecznie gratulujemy​ zwyciężczyni ​!!