• Dzień chłopaka

• 30.09.2021
        • Dziś obchodzimy w naszym przedszkolu niezwykłe święto: Dzień chłopaka z tej okazji nasze dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki, m.in kolorowe krawaty i wręczyły upominki. Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci.

Chłopcom składamy serdeczne życzenia. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu niespodzianki.

• Pasowanie na starszaka w grupie V

• 28.09.2021
        • „Idzie sobie przedszkolaczek

Śpiewa, tańczy oraz skacze.

Dziś też powód ma do śmiania,

Bo to dzień jest pasowania.”

28 września odbyło się uroczyste pasowanie na starszaka w gr. V. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane wystąpiły z częścią artystyczną. Przedszkolaki odgadywały zagadki, śpiewały i tańczyły. W obecności Pani Dyrektor nastąpiło pasowanie na starszaka.  Przedszkolaki z powagą złożyły ślubowanie. Po uroczystości na dzieci czekała słodka niespodzianka.

• Spacer starszaków

• 24.09.2021
        • Dzieci z gr V wybrały się na pieszą wycieczkę w celu zwiedzenia miasta, w którym mieszkają.

Na początku dzieci obejrzały budynek sądu. Następnym punktem wycieczki był nasz urokliwy rynek,Kościół pw WNMP.

Poznana wcześniej legenda o "Szarej Pani" zachęciła dzieci do obejrzenia zamku Dietrichsteinów.

Miłym akcentem kończącym naszą wycieczkę były odwiedziny w Biurze Rachunkowym KUHN czyli u naszego "Przyjaciela Przedszkola"

Dziękujemy za miłą wizytę i upominki.

• Pasowanie na starszaka w grupie IV

• 21.09.2021
        • "Starszaki pięknie dziś ubrani,

Uśmiechnięci, uczesani.

Dzień ten w sercach im zostanie,

bo dziś było na starszaka pasowanie!"

20 września odbyło się uroczyste pasowanie na Starszaka w grupie IV.

Dzieci deklamowały wierszyki, wykonywały specjalne zadania, udowadniając wszystkim, iż zasługują na miano Starszaka oraz złożyły ślubowanie. Po pasowaniu przez Panią Dyrektor otrzymały pamiątkowe dyplomy.

• 20.09.2021
        • "Każdy przedszkolak dobrze wie,że kiedy 20 września zbliża się,

Od najmłodszego -aż do starszaka,wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

To ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustalającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Publiczne Przedszkole nr 15 w Wodzisławiu Śląskim - dołącztyło się do akcji ,,DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA TO WAŻNE ŚWIĘTO- UCZCIJMY JE TAŃCEM I PIOSENKĄ.

Dzieci rozpoczęły świętowanie od samego rana tańcząc do piosenki "Życie Przedszkolaka".

Dużą frajdę sprawiły dzieciom podchody czyli poszukiwanie kolejnych zadań do wykonania i ogromną radość z odnalezienia skarbu!

Radość,śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

Przyjacielowi Przedszkola bardzo dziękujemy za upominki.

• Witamy najmłodszych przedszkolaków.

• 12.09.2021
        • Od 1 września przedszkole tętni życiem, radością i zabawą.

Starsze przedszkolaki z radością witały swoich kolegów. Najmłodsi z nutką niepewności poznawali swoją  salę, kolegów i panie. Przez cały czas dzieciom towarzyszyła zabawa i wesołe pląsy. Po chwilach  wątpliwości i obawy, nawet u najmłodszych przedszkolaków na buzi zagościł szeroki uśmiech. Było wesoło i radośnie. Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom i Państwa zaufaniu czas spędzony w przedszkolu będzie dla dzieci beztroską przygodą służącą poznawaniu i rozumieniu świata.