• Dzień Rodziny

• 14.05.2021
        • M jak mama, t jak tata,

s jak siostra, b jak brat.

Ach, rodzina jest wspaniała,

to mójmały wielki świat

Rodzina to słowo, które jest synonimem  miłości,  dobra,  ciepła   i  szczęścia.  Rodzice  oraz najbliżsi to najważniejsze osoby w życiu każdego z nas, należy więc o nich dbać, troszczyć się  i  pielęgnować więźi.

Właśnie dlatego w Naszym Przedszkolu tak uroczyście obchodzimy ten dzień. Każda z grup stanęła na wysokości zadania i nagrała piękne wiersze, tance, piosenki. Wszyscy w odświetnych ubraniach i z uśmiechem na ustach prezentowali swoje umiejętności. Każdy rodzic otrzymał niewielki podarunek, który jest podziękowaniem naszych pociech.

• Starszaki zbierają nakrętki

• 12.05.2021
        • 11 maja przedszkolaki z grupy V wybrały się na spacer do Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy wzgórza". Podczas spaceru dzieci zabrały przyniesione nakrętki, które mogliśmy wrzucić do serca znajdującego się w parku. Dzięki tej akcji starszaki mogły się włączyć w akcję zbierania nakrętek promowaną przez miasto oraz okazać dobre serce dla innych.

• Zajęcia z elementami arteterapii.

• 09.05.2021
        • W minionym tygodniu gr.II zakończyła projekt z elementami arteterapii i hortiterapii (terapia ogrodami, roślinnością) prowadzony przez p. Lucynę. Dzieci poprzez obserwację oraz dotyk bliżej poznały mech oraz trawę, dowiedziały się gdzie rosną i dla kogo są domkiem. Wokół tego tematu prowadzono również inne zajęcia- rysowanie przy muzyce, zajęcia ruchowe i muzyczne.

• Abudobook

• 09.05.2021
        • Dziś specjalnie dla Państwa nasza wspaniała Milenka z grupy V. Prezentuje swoje opowiadanie do konkursu "Spacer wiosenną alejką" w którym otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy !!!

• Audiobook

• 09.05.2021
        • Prezentujemy opowiadanie Małgorzaty B., która zajęła III miejsce w naszym konkursie literacko - ilustratorski.

Czyta dla nas Pan Jakub Breś, absolwent Studiów Filologii Angielskiej, aktualnie student Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

• Audiobook

• 05.05.2021
        • Kolejna odsłona opowiadania.

I miejsce - Amelka R. z Publicznego Przedszkola nr 14

w Wodzisławiu Śląskim.

Gratulujemy !!!

Audiobook nagrała Pani Patrycja Majdak, absolwentka Policealnej Szkoły Aktorskiej "Art-play" Doroty Pomykały w Katowicach.

• Święto Flagi

• 03.05.2021
        • Patriotyzmu uczymy się od najmłodszych lat, dlatego majowe Święto Flagi przedszkolaki uczciły już dzisiaj wspólnym przemarszem w RPR ,,Trzy Wzgórza". Każde dziecko trzymało w ręku emblemat w barwach narodowych.