• Audiobook - Spacer wiosenną alejką

• 29.04.2021
        • Nasz konkurs się już zakończył "Spacer wiosenną alejką", lecz prace były tak wspaniałe, iż postanowiliśmy poprosić studentów o przeczytanie i stworzenie audiobooków, prac przedszkolaków.

Dziś prezentujemy pracę Antoniny K., która zajęła II miejsce w konkursie. Jej literacką pracę czyta Ewa Bukała, która jest studentką II roku Szkoły Teatralnej w Warszawie.

Dziękujemy bardzo za piękną interpretację opowiadania Antosi.

Gratulujemy talentu Pani Ewie !!!

• Konkurs przedszkolny  z „Wiedzy o Wodzisławiu Śląskim”
        • Konkurs przedszkolny z „Wiedzy o Wodzisławiu Śląskim”

• 29.04.2021
        • W Przedszkolu Publicznym nr 15 staramy się umożliwiać dzieciom poznanie własnego miasta, regionu i kraju, w którym żyją. Przejawem naszych działań, w tym kierunku jest cykliczne organizowanie różnych zabaw i konkursów dla przedszkolaków.  Dlatego 29 kwietnia odbył się konkurs pod hasłem „ Wodzisław Śląski - moje miasto”.  Konkurs ten kierowany był do dzieci z najstarszych grup wiekowych. Jego głównym celem było sprawdzenie wiedzy przedszkolaków na temat naszego miasta i ojczyzny.

Młodzi uczestnicy  rzetelnie przygotowali się do udziału w quizie i ochoczo przystąpili do rozwiązywania zadań typu układanie puzzli tematycznych, rozpoznawanie znanych miejsc czy poznanie gwary śląskiej. Wszystkie dzieci bez trudu rozpoznały charakterystyczne miejsca, zabytki oraz pomniki znajdujące się na terenie naszego miasta. Wykazały się  dużą wiedzą na temat jego historii rozpoznając herb miasta. Zabawę zakończył slalom sportowy pomiędzy grupą czwartą i piątą.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za sportowe zachowanie. Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki niespodzianki uwiecznione wspólnym zdjęciem.

• Dzień Kosmosu

• 26.04.2021
        • Poznajemy Kosmos

Nocką czarną, ciemną, głuchą

Na mój ogród spadło Ufo.

Pewnie zepsuł im się talerz,

Lub nie chcieli lecieć dalej…

Czym jest kosmos?

Jak wygląda?

Gdzie on jest?

Na te i inne pytania nasze przedszkolaki znają już odpowiedź!.

Wszystko to za sprawą obchodzonego dzisiaj w naszym przedszkolu Dnia Kosmosu.

Tego dnia nie zabrakło zajęć, których głównym celem było zdobycie wiadomości o przestrzeni kosmicznej.

Przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego, dowiedziały się kim jest astronom, a kim astronauta.

Dzieci uczestniczy w kosmicznych atrakcjach.

Przedszkolaki oglądały fotografie oraz prezentacje multimedialne na temat kosmosu.

Doskonale wiedzą jak wyglądają pojazdy kosmiczne oraz miały okazję zrobić sobie zdjęcie na tle kosmosu.

Podczas zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i słownictwo o wyrazy związane z tematem kosmosu i wszechświata.

• Gratulacje

• 26.04.2021
        • Gromkie brawa dla Mileny K. z gr. V, która zajęła III-miejsce w konkursie gwary śląskiej

,,GODEJ PO NASZYMU".

Konkurs został zorganizowany przez PP nr 19.

• Kodowanie z Robotem Photonem

• 21.04.2021
        • Przedszkolaki z PP15 ze starszych grup miały okazję pierwszy raz spotkać się z aktywnościami wzbogaconymi o elementy kodowania za pomocą robota Photona.

Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób działają technologie stawiając swoje pierwsze kroki w świecie programowania. Przedszkolaki poznawały możliwości robota, gdzie za pomocą aplikacji zainstalowanej w tablecie, programowały jego zachowanie np. wydawanie różnych dźwięków czy sposoby poruszania się na macie edukacyjnej według zaprogramowanej wcześniej trasy.

Inteligentne roboty, to propozycja nauki programowania. Uczy dzieci poprzez zabawę i doświadczenia, rozwija myślenie logiczne, przez co ułatwia im funkcjonowanie we współczesnym świecie. Robot zabiera dzieci w niepowtarzalną podróż.

• Gratulacje

• 20.04.2021
        • Z wielką radością informujemy, iż Tola P. z grupy IV, zajęła I miejsce w konkursie plastycznym pt.: "Pejzaż zimowy".

Tolu, gratulacje!