• Rozstrzygnięcie konkursu "Spacer wiosenną alejką"

• 26.03.2021
        • Konkurs literacko-ilustratorski rostrzygnięty:

I miejsce:  Amelia R., 6 lat, PP14

II miejsce: Antonina K., 6 lat, PP15

III miejsce: Małgorzata B., 6 lat, PP14

Wyróżnienie: Milena K., 6 lat, PP15

Gratulujemy  !!!

• Wielkanocny zajączek

• 26.03.2021
        • Dzisiaj do naszego przedszkola przyszedł Wielkanocny Zajączek.

Oczywiście nikt go nie widział, bo któż by nadążył za jego szybkim kicaniem.

Nasz miły gość zostawił dla dzieci słodkie upominki, które każdy przedszkolak musiał odnaleźć w przedszkolnym ogródku.

Wspólna zabawa z udziałem zajączka dopełniła dzisiejsze świętowanie.

• Powitanie wiosny

• 22.03.2021
        • „Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,
          chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”

Dzieci uroczyście powitały wiosnę poprzez wspólne zaśpiewanie piosenki i taniec. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!

• Gratulujemy

• 19.03.2021
        • Gratulujemy naszemu podopiecznemu Karolowi S. z grupy 4 za zajęcie drugiego miejsca w konkursie plastycznym: Mój własny anioł. Karolu cieszymy się razem z Tobą i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień Morza

• 18.03.2021
        • 17 marca przedszkolaki świętowały Światowy Dzień Morza. Tego dnia wśród dzieci dominował morski kolor. Podczas tej uroczystości wybraliśmy się w podróż po morzu, w którym napotkaliśmy kolorowe rybki oraz muszelki. Szum fal i śpiew mew... Przedszkolaki wykonały swoje własne akwarium z rybkami.

• W świecie muzyki

• 14.03.2021
        • Muzyka odgrywa ważną rolę we wszechstronnym rozwoju dziecka, a wiek przedszkolny to najlepszy czas na rozpoczęcie edukacji muzycznej. W minionym tygodniu dzieci z grup starszych realizowały tematykę MUZYKI. Starszaki poznały instrumenty muzyczne, wysłuchały różnorodnej muzyki oraz wykonały własny instrument. Podczas zajęć przedszkolaki bawiły się do znanych i lubianych utworów wykorzystujących metody Batii Strauss oraz Carla Orffa.

• Dzień Mężczyzny gr V

• 11.03.2021
        • W dniu dzisiejszym w grupie starszaków obchodzony był Dzień Mężczyzny. Z tej okazji dziewczynki zaśpiewały Sto lat oraz wręczyły naszym małym mężczyznom prezenty przekazane przez rodziców. Wszystkim panom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!

• Czyste powietrze

• 09.03.2021
        • W dniach od 1- 5 marca grupie V był zrealizowany tygodniowy program  „Czyste powietrze wokół nas”, którego celem było:

• uczenie dzieci szacunku do otaczającego świata

• zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego

• wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu papierosowego

• zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów

• zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażane na dym

Program był dostosowany do możliwości rozwojowych dzieci i został przeprowadzony w cyklu pięciu zajęć dydaktycznych o tematyce antynikotynowej

I. Wycieczka- poszukiwanie źródeł dymu.

II.    Co i dlaczego dymi?

III. Jak się czuję, kiedy dymi papieros?

IV. Co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy?

V.    Jak unikać dymu tytoniowego?

Realizując zajęcia dzieci obserwowały źródła dymu podczas wycieczki, następnie przelały swoje spostrzeżenia na papier wykonując plakaty dotyczące źródeł dymu. Dzieci ozdabiały także postać Dinka, śpiewały piosenkę o zielonym Dinku, który nie lubi palaczy i ucieka przed dymem oraz poznały jego historię kiedy wybrał się na wycieczkę pociągiem. Dzieci miały okazję aby wypowiedzieć się na temat odczuć smoka podczas przebywania w zadymionym pomieszczeniu. Przedszkolaki kolorowały kwiaty, poszukiwały tabliczek „zakaz palenia”, samodzielnie projektowały tabliczki z zakazem palenia do zdania „Nie pal przy mnie”.  Bawiły się w zabawę w kwiaty, podczas której przy dźwiękach muzyki klasycznej pokazywały jak zachowują się kwiaty oddychające świeżym, czystym powietrzem a jak kiedy ktoś nagle wtargnął do ogrodu i zapalił papierosa. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Proponowane  zabawy ruchowe, tematyczne inspirowały dzieci do działań, których efektem były prace plastyczne. Dzieci podczas trwania zajęć usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia i wiedzą w jaki sposób zachować się, gdy w ich obecności ktoś zapali papierosa.

• 08.03.2021
        • 8 MARCA    to wyjątkowy dzień w roku.

Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,

zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali

życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków

i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień,

a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)