• Dzień Dinozaura

• 26.02.2021
        • Przedszkolaki obchodziły Dzień Dinozaura, przechodząc przez magiczną bramę "cofneły się" do ery dinozaurów. Dzieci oglądając prezentację multimedialną poznały historię dinozaurów, kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Przygodę zakończyły wspólne zabawy, zagadki i kolorowanki. To był wyjątkowy czas dla każdego z nas.

• Misiowe laboratorium "Czterech żywiołów"

• 24.02.2021
        • Grupa I i III przez cały tydzień prowadziły różnego rodzaju eksperymenty w "Misiowym Laboratorium Czterech Żywiołów".  Przedszkolaki poznały żywioł wody, ognia, ziemi i powietrza. Dzieci bardzo chętnie i spontanicznie wyrażały własne zdanie na temat omawianego żywiołu. Zajęcia odbywały się w ramach realizacji programu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury".  Było to cenne doświadczenie o charakterze przyrodniczym i świetna lekcja dotycząca tego, co współtworzy świat.

• Nowe technologie w przedszkolu

• 20.02.2021
        • W minionym tygodniu w naszej placówce został zamontowany nowy sprzęt multimedialny - monitor interaktywny firmy LG . Dzięki niemu zajęcia w naszej placówce będą jeszcze ciekawsze i interesujące. Jak Państwo wiecie nie pozwolimy, aby w naszym przedszkolu panowała nuda. Rzetelnie realizujemy program nauczania zgodny z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. 👩‍🎓👨‍🎓Dzięki inwestowaniu w najnowszy sprzęt będziemy mogli jeszcze lepiej i w bardziej przystępny sposób przekazać wiedzę swoim podopiecznym.Monitor wyposażony jest w ekran dotykowy wspierający pracę grupową, dzięki czemu aż 20 dzieci jednocześnie może czynnie uczestniczyć w pracy na monitorze.

• Bal karnawałowy!

• 16.02.2021
        • Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 16 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez nauczycielki. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!

• Zimowe eksperymenty

• 12.02.2021
        • Zima to świetna pora roku na przeprowadzenie doświadczeń związanych ze śniegiem, lodem i zamarzaniem.

-Dlaczego woda zamarza ?

-Dlaczego pada śnieg?

Na te i inne pytania próbowały odpowiedzieć dzieci z grupy IV wykonując doświadczenia z lodem i ze śniegiem. Dzięki tym zabawom dzieci kształtowały umiejętność wyciągania wniosków z samodzielnie przeprowadzonych doświadczeń.

• Spotkanie w kinie

• 11.02.2021
        • Dzieci z gr. l i III w dniu dzisiejszym udały się do... . Przedszkolaki otrzymały bilety wstępu, zajęły wygodne miejsca i mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie, zajadając kukurydziane smakołyki. Pouczające bajki edukacyjne spodobały się wszystkim.

• Ankieta - strategia rozwoju miasta

• 08.02.2021
        • Szanowni Państwo

Rok 2021 jest dla naszego miasta strategicznie ważny. Ruszyły bowiem prace nad nową Strategią rozwoju miasta. Strategia ta ma obowiązywać przez najbliższą dekadę. Zależy nam, byś i Ty miał w nią swój wkład.

Strategia rozwoju miasta jest podstawowym dokumentem określającym wizję przyszłości miasta, wskazującym priorytety i cele jego rozwoju w różnych sferach. Nakreśla także kluczowe kierunki działań wspierające rozwój miasta i jego mieszkańców.

Sformułowanie strategii rozwoju poprzedzone zostanie wnikliwą analizą stanu gospodarki, posiadanych zasobów, ogólnych tendencji rozwojowych. Taka diagnoza daje możliwość lepszego wykorzystania posiadanego potencjału naszego miasta i jego mieszkańców.

Jesteśmy pewni, że bardzo wiele w nową Strategię rozwoju miasta mogą wnieść przede wszystkim mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego W końcu to nasze miasto, w którym żyjemy, pracujemy, zakładamy swoje rodziny. To właśnie powody, dla których strategia powinna być ważna również dla Ciebie. Dlatego też prosimy o poświęcenie kilku chwil, wypełnienie elektronicznej ankiety i dołożenie swojego pomysłu na Twoje miasto, Twoje miejsce na świecie.