• Spotkanie opłatkowe

• 18.12.2020
        • Okres Świat Bożego Narodzenia to czas pełen radości i magii.

Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

To, w te dni, kiedy zapalają się lampki choinkowe odkrywamy sens życia.

Ze świętami związane są tradycje, a jedna z nich jest wspólne dzielenie się opłatkiem.

W przedświąteczny piątek 18 grudnia odbyło się w przedszkolu spotkanie opłatkowe w tym roku wyjątkowo bez rodziców. Już od rana dzieci gościły się częstując się słodyczami i owocami przy odświętnie ubranych stolikach. Do uroczystego obiadu dzieci zasiadły ze swoimi opiekunami grup. Nie obyło się bez prezentów w tym ważnym dniu. Gościliśmy również w przedszkolu naszego „Przyjaciela Przedszkola”, który, jak co roku przygotował dla wszystkich przedszkolaków wspaniałe prezenty. Do domu dzieci wróciły z prezentami wykonanymi własnoręcznie dla swoich bliskich i wspaniałymi wrażeniami z dzisiejszego dnia.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przeprowadzeniu dzisiejszej Wigilijki.

• GRATULACJE

• 14.12.2020
        • Konkurs plastyczny zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 3 w Wodzisławiu Śląskim

pt "Święty Mikołaj przyjacielem dzieci" zakończył się sukcesem dla naszych przedszkolaków:

Michał L. zdobył III miejsce , Alicja K. wyróżnienie.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !!!!!

• Wypieki świąteczne

• 14.12.2020

Przedszkolaki ugniatały  i wycinały różnorodne kształty z ciasta pachnącego wanilią i przyprawą korzenną.

Wspólne pieczenie było dużą przyjemnością.

• ZABAWY Z KODOWANIEM

• 09.12.2020
        • Dzisiaj grypa V doskonale się bawiła w kodowanie, które w przedszkolu można zaczynać od prostych zabaw bez używania komputera. W ten sposób dzieci uczą się nowych kompetencji, poznając przy okazji nowe pojęcia i zwroty. Zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań grupowych, dzięki dzieci rozwijają się społecznie. W trakcie zabaw z kodami dzieci koncentrują się na wyszukiwaniu rozwiązań (jednego lub wielu), przez co wzrasta ich poczucie własnej wartości. Czują się zauważone i docenione, co w konsekwencji przyspiesza i czyni bardziej efektywnym proces przyswajania przez nie informacji i rozwoju nowych umiejętności. Podczas zajęć dzieci utrwaliły nazwy kolorów, kierunki i kształty.

To była dobra zabawa.

• 09.12.2020
        • Drodzy Rodzice, nasze przedszkole będzie czynne w

Wigilię 24.12  do 13:00

Sylwester 31.12 do 14:00

• Mikołaj odwiedził nasze przedszkole.

• 07.12.2020
        • „6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty”

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz narysowały jego portrety. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

• Dzień Górnika

• 06.12.2020
        • W minionym tygodniu przedszkolaki wszystkich grup, miały okazję podczas zabaw i zajęć poznać, jak ciężka i odpowiedzialna jest praca górnika. Przedszkolaki oglądały naturalne okazy wydobyte z głębi ziemi-grudki węgla, kamienie z odciśniętymi roślinami. Chłopcy zakładali mundur górniczy i chętnie pozowali do zdjęć.

Dziękujemy rodzicom za spotkania on-line z tatą górnikiem, jak również za wypożyczenie sprzętu górniczego lamp, munduru, kasku itp.

Wszytskim górnikom życzymy:

Niych wom szychta je wesoło,

niych niy poci się wom czoło,

niych tworz wasza ni bydzie brudno,

niych praca ni bydzie trudno,

niych zarobków bydzie wiele,

w dni robocze i niedziele.

• UWAGA

• 03.12.2020
        • Ze względów organizacyjnych prosimy bardzo o zdeklarowanie się w sprawie obecności dzieci w okresie przerwy świątecznej oraz ferii zimowych. Listy są powieszone w holu przedszkolnym.

Termin zdeklarowania się Rodziców: do 16.12 (przerwa świąteczna), do 18.12 (ferie zimowe).

Dziękujemy.

• Kiermasz Świąteczny

• 02.12.2020
        • Szanowni Rodzice.

Rozpoczął się grudzień, a wraz z nim ruszają przygotowania do zbliżających się Świąt. Od poniedziałku będzie można u nas zaopatrzyć się w piękne, kolorowe ozdoby i dekoracje.

Jeżeli ktoś z Państwa chce wzbogacić nasze stoisko zapraszamy do współpracy. Artykuły można dostarczyć do przedszkola do końca tygodnia, ponieważ przed wystawieniem muszą zostać zdezynfekowane.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.