• Program "Dwujęzyczne Dzieci"

• 30.09.2020
        • Nasze przedszkole jest Partnerem Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” / „Bilingual Future” i uzyskał licencję na nauczanie języka angielskiego metodą Yellow House English, w tym poprzez korzystanie z platform edukacyjnych Baby Beetles lub Tom and Keri zgodnie z aktualną ofertą zamieszczoną na stronach www.dwujezycznedzieci.pl i www.bilingualfuture.com

Zasadniczym celem Programu jest codzienne, kontekstowe osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim w okresie szczególnej wrażliwości językowej (0-6) tak, żeby angielski nigdy nie stał się dla nich językiem obcym. W ten sposób właśnie dziecko naturalnie - czyli na tych samych zasadach jak pierwszy - nabywa drugi język. Dwujęzyczność to cel, który rozumiemy zarówno indywidualnie – jako inwestycję tu i teraz w rozwój każdego dziecka, jak i społecznie – jako nowej jakości fundament dla polskiej gospodarki, ekonomii i polityki społecznej.

Prócz samych umiejętności językowych dwujęzyczność wiąże się z licznymi korzyściami dla intelektu, psychiki i zdrowia dziecka. Mózg otrzymuje zdrową dawkę treningu, a przy tym wiedzę i umiejętności, które na tym etapie rozwoju utrwalają się nadzwyczaj szybko i efektywnie.

Bilingwizm m.in. poprawia koncentrację, wpływa na lepszą podzielność uwagi oraz pamięć (semantyczną i epizodyczną), pogłębia wrażliwość kulturową i społeczną, rozwija zdolności analityczne i empatyczne. Dwujęzyczne dzieci, a później dorośli osiągają lepsze wyniki w nauce, mają większe możliwości adaptacji społecznej i kulturowej. Cechuje ich wyższa pozycja społeczna i materialna oraz – co chyba najważniejsze – lepsze zdrowie.

• 30.09.2020
        • W naszym przedszkolu odbył się w grupach Dzień Chłopca. Były prezenty i poczęstunek, wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy za wspaniałe prezenty przygotowane przez 3 grupowe naszego przedszkola.

• „Pyszna i zdrowa sałatka owocowa”

• 30.09.2020
        • Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko, dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego dzieci z grupy 4 postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy?

• Bezpieczne przedszkolaki

• 27.09.2020
        • Realizując temat "Bezpieczne przedszkolaki" dzieci z grupy 4 i 5 utrwalaly zasady bezpiecznego poruszania się w teorii i na spacerze. Wędrując po najbliższej okolicy dzieci rozpoznawalny znaki drogowe oraz poprawnie przechodziły po pasach na druga stronę ulicy.

Każdy przedszkolak poznał też i zapamiętał numery alarmowe.

• 21.09.2020
        • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W naszym przedszkolu dzień ten jest szczególnie ważny dla naszych maluchów, gdyż zostają pasowani na PRZEDSZKOLAKÓW.

W tym dniu na dzieci czeka wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród nich znajdują się  między innymi gry i zabawy integracyjne, sportowe rywalizację.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

• 17.09.2020
        • Nasze przedszkole zostało wypełnione kropkami, a to wszystko za sprawą niezwykłego Dnia Kropki, który obchodzony jest  na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Przedszkolaki ubrane w kropeczki świętowały w swoich salach przedszkolnych podejmując różnorodne działania m.in.: poznały historię małej Vashti, która wzbudziła w nich wiele pozytywnych emocji. Potem miały okazję zaprezentować lub opowiedzieć o swoich talentach i mocnych stronach. Dzieci stworzyły wiele ciekawych i kolorowych prac z kropek, każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca podczas gier i zabaw na dywanie. Przy piosence „Biedroneczki są w kropeczki” dzieci miały za zadanie odnaleźć kropki ukryte w sali i ogrodzie przedszkolnym. Z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem biegały i szukały kolejnych kropek. Z pewnością ten wypełniony kolorowymi kropkami dzień, zapadnie w pamięci przedszkolaków na długo.

• Uwaga !!!

• 13.09.2020
        • Szanowni Rodzice.

Od poniedziałku 14 września stosując się do prośby p. Dyrektor nie wchodzą Państwo na teren placówki. Dzieci odbierane będą przez personel przy drzwiach wejściowych, po czym odprowadzane do szatni i sal zabaw.Wyjątek stanowią rodzice dzieci (gr.I) potrzebujących dłuższego czasu adaptacji do nowych warunków przedszkolnych.

• UWAGA! WAŻNE OGŁOSZENIE!

• 10.09.2020
        • Drodzy Rodzice,

Mamy świadomość, iż wielu z Państwa przyprowadza do przedszkola więcej niż jedno ze swoich dzieci. W związku z licznymi zachorowaniami zwracamy się z prośbą o nieprzyprowadzanie do przedszkola dzieci z podejrzeniem choroby (przeziębienie, katar, gorączka), a także ich rodzeństwa. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie zależy nam przede wszystkim na zdrowiu naszych podopiecznych i pomimo utrudnionych warunków funkcjonowania pragniemy, aby nasza placówka mogła dalej pracować, uczyć i bawić Państwa pociechy.

• Ubezpieczenia.

• 09.09.2020
        • Rada Rodzciów przekazuje informacje na temat wybranego Ubezpieczenia NNW w roku szkolnym 2020-2021