• ZABAWY W TEATR

      21.02.2020

      W dniu dzisiejszym podsumowaliśmy tydzień z teatrem. Przez tydzień dzieci miały możliwość bawienia się pacynkami i lalkami. Dziś wcieliliśmy się w mimów. Każdy z nas mógł zaprezentować swój aktorski talent.

    • Dziękujemy ...
     • Dziękujemy ...

      20.02.2020

      Podziękowania od przedszkolaków i całego personelu PP nr 15 otrzymuje przyjaciel przedszkola:

      Pan Krzysztof Kuhn

      Za pomoc w organizacji „Dnia Pączka” i zakup mini pączusiów dla wszystkich dzieci.

    • "DZIEŃ PĄCZKA W PRZEDSZKOLU"
     • "DZIEŃ PĄCZKA W PRZEDSZKOLU"

      20.02.2020

      „Pączki i faworki u babci Honorki” to występ teatralny w wykonaniu naszych przyjaciół z Uniwersytetu III Wieku, który odbył się w naszym przedszkolu. Okazją było uczczenie „Dnia Pączka”. To tylko jedna z atrakcji, które czekały na dzieci tego dnia. Przedszkolaki we wszystkich grupach dekorowały dla siebie mini pączusie według własnych pomysłów. Wolontariuszki chętnie pomagały dzieciom w dekoracji, która zakończyła się degustacją. Wszyscy upamiętnili „Dzień Pączka” pracą plastyczną, którą rodzice mogą podziwiać na wystawkach. Naszym gościom bardzo dziękujemy.

    • KONCERTUJEMY NA WESOŁO
     • KONCERTUJEMY NA WESOŁO

      20.02.2020

      19 lutego odbył się koncert „W karnawałowym rytmie”, w roli głównej „trąbka”. Dzieci miały okazję zapoznać się z wyglądem, brzmieniem i sposobem gry na tym instrumencie. Słuchając znanych melodii przedszkolaki wspaniale się bawiły, a na ich twarzach gościł uśmiech. Artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Można było usłyszeć „Karnawał w Wenecji”, „Despasito”, czy ”Fale Dunaju”.

     • Pamiętajcie o nas

      18.02.2020

      Zachęcamy wszystkich rodziców i ich rodziny, aby wsparli nasze działania przekazując 1% na nasze przedszkole. 30 kwietnia upływa termin rozliczenia podatkowego za rok 2019. W deklaracji podatkowej należy tylko wpisać nr: KRS: 0000393290. Jesteśmy partnerem Stowarzyszenia „Razem na Szybiku”.

      Dziękujemy bardzo.

     • OGŁOSZENIE

      18.02.2020

      DZIĘKUJEMY ….

      Serdecznie dziękujemy

      wszystkim Rodzicom i Przyjaciołom przedszkola za udział w naszym kiermaszu Bożonarodzeniowym.

      Zebrana kwota od dobrych serc to: 543zł.

      Dziękujemy bardzo.

    • CZY WIECIE, JAK POWSTAJE WULKAN?
     • CZY WIECIE, JAK POWSTAJE WULKAN?

      14.02.2020

      Gdy pogoda za oknem nie sprzyja spacerom, my w przedszkolu wcale się nie nudzimy. Grupa II zakończyła tygodniową wycieczkę tematyczną: „Jak to w dawnych czasach było”. Dzieci poznały świat dinozaurów i już wiedzą skąd wziął się węgiel i jaki on jest. Podziwiając ślady przeszłości dzieci oglądały ilustrację przedstawiającą odciski roślin i zwierząt w skamieniałościach. Zakończeniem tygodniowych zajęć był udział w eksperymencie. Wspólnie zbudowaliśmy model wulkanu powodując jego erupcję.

     • CIEKAWE SPOTKANIA....

      14.02.2020

      Przedszkolaki z gr. IV odwiedził malarz-hobbysta.Gość zapoznał dzieci z przyborami potrzebnymi do stworzenia obrazu. Dzieci dowiedziały się, jakich należy używać pędzli, farb, kredek, aby namalować obraz. Przedszkolaki oraz pan Tomasz zainspirowani wierszem Danuty Wawiłow „Rupaki" stworzyli portrety tegoż dziwnego i pięknego stworka.

      Dziękujemy za ciekawe spotkanie.  

       

       

     • PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO KODOWANIA

      07.02.2020

      Matematyka dla dzieci w wieku przedszkolnym, może być ciekawa, łatwa i postrzegana, jako zabawa. Istotą w jej nauczaniu, jest sposób, w jaki zostanie to zrobione. Metody podające, takie jak opis, próba tłumaczenia zagadnień, nie sprawdzają się w tym wieku, na tym etapie edukacji, dlatego najważniejsze jest doświadczanie. Dziecko uczy się w toku działania na przedmiotach rzeczywistych, lub ich symbolicznych odpowiednikach. Ważne jest również wtopienie aktywności umysłowej dziecka, w jego aktywność fizyczną. W ten sposób rozwija się myślenie, tworzą się pojęcia i dziecko nabywa nowe umiejętności, lub doskonali i utrwala, już nabyte. Przygotowując się do kodowania maluszki z gr. I i II uczestniczyły w zabawach z użyciem kubków. Jeszcze raz przekonujemy się, że prawie wszystko możemy wykorzystać do znakomitej zabawy w przedszkolu. Budowanie wieży, choinki czy układanie figur geometrycznych nie sprawia nam najmniejszego problemu. Inspirując nasze dzieci tworzymy nowe i bardzo ciekawe zabawy, a pomysłowość dzieci nie zna granic.

       

       

     • Bawimy się na wesoło

      07.02.2020

      W grupie II i III przeprowadzono zajęcia i eksperymenty w ramach programu profilaktycznego "Klub Zdrowego Przedszkolaka". Dzieci bawiły się robiąc różne doswiadczenia po wysłuchaniu opowiadania o "Przygodach dzielnego niedźwiadka Szczepana".

     • W karnawale same bale....

      01.02.2020

       Balik, to impreza, na którą każde dziecko czeka z utęsknieniem. W tym dniu każde dziecko może stać się kimkolwiek tylko zechce. W tym roku nasz balik odbył się w dniu 30 stycznia równocześnie we wszystkich grupach wiekowych. Przedszkolaki bawiły się znakomicie w zabawach wspólnych oraz innych układach tanecznych. Całe przedszkole było pięknie udekorowane już od samego wejścia. W tym dniu była również możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia karnawałowego, a w salach na dzieci czekał słodki poczęstunek, który jeszcze bardziej umilił ten ciekawy dzień.

       

       

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim
   • pp15@wodzislaw-slaski.pl
   • 32 4564421
   • ul. Przemysława 20
  • Logowanie