• Dzień Głośnego Czytania

30.09.2019

30 września odbył się „Dzień Głośnego Czytania” realizowany w ramach projektu czytelniczego „ Czytam sobie, czytam Tobie”.

Czytanie na głos najmłodszym stymuluje rozwój dzieci oraz wzbogaca słownictwo.

Propagatorzy głośnego czytania radzą, aby czas na czytanie zaplanować, aby nie był on przypadkowy. Należy też dobrać lekturę do upodobań małego słuchacza po to, by mógł wspólny czas z rodzicem, czy opiekunem spędzić z przyjemnością i odbierać go, jako prawdziwą przygodę. W naszą akcję włączyli się znakomici goście między innymi: Pani Ania tutejszy pracownik biblioteki, Pani Katarzyna mama przedszkolaka, Pani Dyrektor Urszula Kostuń oraz przedszkolak Karol W.

Psychologowie podkreślają, że dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony czas wspólnie z dzieckiem procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy wieku nastoletniego.

• DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2019

30 września, to dzień który wszyscy znamy. W tym dniu obchodzimy „Dzień Chłopaka”. Dziewczynki z grupy 2 wręczyły chłopcom laurki i złożyły życzenia. Wszyscy chłopcy otrzymali  prezenty z Rady Rodziców, a  dziewczynki  słodycze.

Cały dzień upłynął w wesołej atmosferze przy tańcach i zabawie.

Było super!!

• Dzień Przedszkolaka

22.09.2019

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się,od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, to czas, w którym możemy podziękować podopiecznym za to, że są, a jak najlepiej im podziękować? Dobrą zabawą! Dlatego wszyscy świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka biorąc udział w fantastycznych zabawach zorganizowanych przez nauczycieli, malowaniu kolorowych baloników, robiąc sobie kolorowe zdjęcia w fotobudce.Grupa I miała podwójny powód do świętowania. W tym uroczystym dniu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Wszyscy już należymy do ogromnej społeczności przedszkolnej PP nr15.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

• Ciekawi Świata….

10.09.2019

Dziecko w wieku czterech lat jest ciekawe świata. Interesuje się wszystkim, co go otacza. Ciągle zadaje pytania, – po co?, dlaczego? co to jest ? Warto wykorzystać ten okres w życiu dziecka na zaspokojenie jego ciekawości otaczającym światem. Bardzo pomocne w tym względzie mogą być spacery i wycieczki. Dlatego korzystajac z pięknej pogody grupa 2 spaceruje po zdrowotnych ścieżkach Trzech Wzgórzy.