• BOHATER TYGODNIA

27.05.2019

W ramach projektu "Bohater tygodnia" gr.V odwiedziła mama Adasia pani Agata. Przedszkolaki z radością zareagowały na propozycję gościa i bardzo chętnie zrobiły pyszną i zdrową sałatkę owocową. Po zjedzeniu porcji witamin pani Agata zaprosiła dzieci do wykonania biżuterii z kolorowych gumek. Nie zabrakło również słodkości. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wspólną zabawę.

• SPOTKANIE W BIBLIOTECE

27.05.2019

22.05 dzieci z gr.V po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedziły bibliotekę na oś. XXX-lecia.

Z zaciekawieniem słuchały zakończenia przygód Fizi Pończoszanki czyli Pippi. Tym razem główna bohaterka zabrała młodych słuchaczy do cyrku. Przedszkolaki miały również okazję, dzielić się swoimi wspomnieniami z oglądania występów cyrkowych. Oczywiście nie zabrakło wspólnej i bardzo wesołej zabawy w "Parzącą chusteczkę". Na zakończenie dzieci wręczyły pani bibliotekarce podziękowania w formie laurek.

• W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

27.05.2019

21 maja w przedszkolu gościliśmy rodzicółw Józka i Antka. Pani Żaneta i pan Mateusz przybliżyli dzieciom tajniki zawodu pielęgniarki i lekarza w ramach omawianej tematyki "Zawody naszych rodziców". Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i poświęcony czas.

• Projekt Kompetentni cyfrowo

10.05.2019

Trwa rekrutacja uczestników i uczestniczek do projektu Kompetentni cyfrowo – rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Jeżeli masz co najmniej 25 lat i jesteś mieszkańcem Wodzisławia Śląskiego i okolic (Powiat Wodzisławski) skorzystaj z darmowych szkoleń podnosząc swoje kompetencje cyfrowe w jednym z siedmiu dostępnych modułów:

- Działam w sieciach społecznościowych

- Moje finanse i transakcje w sieci

- Rolnik w sieci

- Rodzic w Internecie

- Tworzę własną stronę internetową (blog)

- Mój biznes w sieci

- Kultura w sieci

Nie zwlekaj, złóż formularz zgłoszeniowy w biurze obsługi klienta Urzędu Miasta już dziś i weź udział w darmowym szkoleniu.

Informacje dodatkowe o projekcie oraz opis modułów szkoleniowych dostępne są na stronie internetowej projektu pod adresem:  https://wodzislaw-slaski.pl/kompetentni-cyfrowo

Projekt Kompetentni cyfrowo – rozwój mieszkańców Wodzisławia Śląskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Formularz_zgloszeniowy.docx

• POZNAJEMY PRACĘ STRAŻAKA

07.05.2019

6 i 7 maja dzieci z grup starszych spotkały sie ze strażakami w Powiatowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim w celu poznania ich pracy. Poznanie wozu strażackiego oraz przejażdżka na wysokości dostarczyła przedszkolakom wiele radości. Ponadto 7 maja grupy młodsze gościły zaprosoznych gości- strażaków w przedszkolu. Dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego oraz dowiedzieć się na czym polega praca strażaka. Radość i podekscytowanie towarzyszyły dzieciom przez resztę dnia.

Znalezione obrazy dla zapytania wóz strażacki rysunek