• INFORMACJA

      23.04.2019

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za zrozumienie, wsparcie i słowa otuchy w tak trudnym dla nas czasie. Jesteśmy dumne z postawy rodziców.

      Wychodząc na przeciw prośbom informujemy, że od jutra tj. 24.04.2019r.

      zawieszamy akcję strajkową.

       

      Placówka będzie otwarta wg harmonogramu. Serdecznie zapraszamy.

     • WYJŚCE DO SZKOŁY MUZYCZNEJ

      06.04.2019


      Znalezione obrazy dla zapytania nauka gry na instrumentach
       

      4 KWIETNIA gr III wybrała się do Szkoły Muzycznej I stopnia im. W.Kilara. Podczas wizyty dzieci wysłuchały koncertu w wykonaniu uczniów tejże szkoły. Przedszkolaki poznały budynek, zwiedziły sale lekcyjne w któych starsi koledzy uczą się gry na instrumentach. Dzieci dowiedziały się z czego wykonane są różne instrumenty i w jaki sposób wydobywają się z nich dźwięki. Była to ciekawa "lekcja muzyki"

     • WIOSENNE SADZENIE CEBULEK

      06.04.2019

      Przedszkolaki z grupy I oraz III podjęły się bardzo ważnego zadania. Miały okazję do samodzielnego sadzenia cebulek, które na koniec zostały umieszczone w kąciku przyrody. Z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem dzieci sadziły swoją roślinkę, o którą będą dbać codziennie pełniąc dyżur w podlewaniu.

     • DBAMY O NASZĄ PLANETĘ

      04.04.2019

      Podobny obraz

      Kolorowo, kreatywnie i z pomysłem rozmawiamy o przyrodzie i jej ochronie na zajęciach w grupie maluszków. Dobrą okazją do takich rozważań stał się Światowy Dzień Zdrowia obchodzony 7 kwietnia. Przedszkolaki z PP nr 15 już wiedzą, co to jest smog i smok i jak sobie z nim radzić. Dziękujemy przedszkolakom z PP nr 6 za wspaniałe pomoce dydaktyczne, które były pomocne w zrozumieniu trudnego tematu, jakim jest zła jakośc powietrza, a także smogu i jego negatywnego wpływu na nasze zdrowie i życie. Zła  jakość powietrza to coraz poważniejszy problem. Troska o środowisko to nasza wspólna sprawa.

     • BOHATER TYGODNIA

      03.04.2019
      Kolejnym gościem w gr. V w ramach projektu "Bohater Tygodnia" był pan Patryk tato Jędrka. Nasz gość pracuje jako zawodowy kierowca i bardzo chętnie opowiadał o swojej pracy. Zaproponował także dzieciom wykonanie samolotu z papieru metodą origami. Sala gimnastyczna posłużyła jako ogromne lotnisko i tam przedszkolaki mogły sprawdzić, jak latają ich samoloty. Na zakończenie Jędrek poczęstował wszystkich słodkościami. Panu Patrykowi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.
     • KONCERT EDUKACYJNY

      03.04.2019

      Podobny obraz

      3 KWIETNIA starszaki miały okazję uczestniczyć w koncercie edukacyjnym  ZPiT "Vladislavia" pt. "Beleludkowy turniej folkowy" w Wodzisławskim Centrum Kultury. Beleludek okazał się zabawnym oraz kolorowym stworkiem, który miał zagadki do rozwiązania w których pomagali mu przedszkolacy. W trakcie spotkania dzieci poznały stroje ludowe, tańce oraz instrumenty nawiązujące do polskiego folkloru. Podczas koncertu starszaki miały okazję do wspólnego śpiewu oraz zabawy.

     • ZAKŁADAMY HODOWLĘ ROŚLIN

      01.04.2019

      Wiosna zawitała na dobre w gr. V. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wiosennych prac, przygotowując ziemię, doniczki, sadzonki oraz nasiona. Następnie każdy przedszkolak miał okazję posadzić swoją cebulę, zasiać rzeżuchę oraz aksamitki. Teraz czekamy na efekty swoich prac i już cieszymy się na zdrowy zielony szczypior.

     • BOHATER TYGODNIA

      01.04.2019

      W ramach realizowanego projektu  Bohater Tygodnia 29 marca grupę V odwiedzila mama Mateusza. Pani Ela zaproponowała dzieciom zabawy w kole oraz przeczytała wierszyki dla dzieci. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki, które zabrały do domu. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim
   • pp15@wodzislaw-slaski.pl
   • 32 4564421
   • ul. Przemysława 20
  • Logowanie