• SPOTKANIE W BIBLIOTECE

      27.03.2019

      27 marca przedszkolaki z grupy V wybrały się do Biblioteki na os. XXXlecia. Przedszkolaki poznały dalszy ciąg przygód Pippi . Tym razem młoda bohaterka zawitała do szkoły, ale po rozmowach z nauczycielką stwierdziła, że to miejsce zupełnie do niej nie pasuje. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci wzięły udział w wesołej zabawie.

     • Przedszkolaki poznają zawody

      27.03.2019

      Znalezione obrazy dla zapytania kwiaty wiosenne
       

      Dzieci z grupy najmłodszej wybrały się 27 marca na wycieczkę do pobliskiej kwiaciarni. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w najbliższym otoczeniu przedszkola. Pani w kwiaciarni pokazała gościom najpiękniejsze kwiaty wiosenne w różnych kompozycjach, opowiedziała dzieciom także o wielu gatunkach kwiatów oraz sposobach ich pielęgnacji. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak tworzy się kompozycje kwiatowe.

     • WITAMY WIOSNĘ

      22.03.2019

      Podobny obraz

       

      Pierwszego dnia wiosny- 21 marca  w naszym przedszkolu zrobiło się kolorowo i radośnie. To za sprawą dzieci z przedszkoli nr 1, 2, 3, 6,8, 15, 16, 19, które dotarły do nas aby uczestniczyć w konkursie "Marzanno, Marzanno ty zimowa panno". Jury w składzie: wiceprezydent miasta Izabela Kalinowska, przyjaciel przedszkola : Krzysztof Kuhn, artysta, amator :Tomasz Bukała, dyrektor PP 15: Urszula Kostuń uważnie przyglądali sie zimowym pannom i dokonywanym przez dzieci prezentacjom, aby ogłosić nagrodzonych. Miło nam poinformować, iż

      1 miejsce zajęło PP nr 15,

      2 miejsce zajęło PP nr 16,

      3 miejsce zajęło PP nr 19.

      Podczas spotkania dzieci z naszego przedszkola przedstawiły teatrzyk o pożegnaniu zimy. Konkurs został uwieńczony występem ZPiT "Vladislavia". Po części konkursowej wszystkie dzieci ruszyły barwnym korowodem przez RPR "Trzy Wzgórza" by pożegnać Marzanny.

     • GOŚCIE W GRUPIE V

      20.03.2019

      20 marca grupę V odwiedzili rodzice Pawła w ramach realizowanego projektu Bohater Tygodnia . Zaproszeni goście przygotowali dla dzieci ciekawą niespodziankę. Starszaki otrzymały materiałową torbę  z nadrukiem dinozaurów, którą mogły pokolorować lub też samodzielnie narysować swój rysunek. Zajęcia okazały się ciekawą zabawą dla wszystkich dzieci. Za pięknie wykolorowane torby przedszkolaki otrzymały upominki oraz słodkie przekąski. Rodzicom Pawła serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas z dziećmi oraz ciekawą propozycję zajęć.

     • ZAJĘCIA Z TRENEREM

      22.03.2019

      W poniedziałek 18 marca odbyły się zajęcia sportowe z trenerem Akademii Piłkarskiej. Zabawy dostarczyły dzieciom z grupy IV oraz V radosnych przeżyć. Dzieci aktywnie uczestniczyły w proponownaych zabawach ruchowych z elementami rywalizacji. Przedszkolaki spontanicznie wyrażały swoją radość z pokonywanych trudności i zabawy z rówieśnikami.

     • TEATRZYK

      16.03.2019
      "W Pacanowie kozy kują, więc koziołek mądra głowa błąka się po całym świecie aby dojść do Pacanowa.
      Właśnie nową zaczął podróż by ją skończyć w Pacanowie, a co widział i co przeżył teatr wszystko Wam opowie".
       
      Znalezione obrazy dla zapytania koziołek matołek

      15 marca przedszkolaki miały okazje poznać przygody Koziołka Matołka, dzięki aktorom teatru z Wieliczki. Główny bohater w poszukiwaniu wymarzonego miejsca zabrał dzieci do Chin, Afryki oraz Ameryki a dzięki spotkaniu z bocianem mógł wrócić do Polski. Niestety Pacanowa nie udało się znaleźć.
      Dzieci doskonale bawiły się podczas spektaklu i wspólne z Koziołkiem śpiewały piosenkę.
      Na zakończenie nagradzały aktorów gromkimi brawami.
     • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

      14.03.2019

       

      Nabór do publicznych przedszkoli prowadzonych 

      przez Miasto Wodzisław Śląski na rok szkolny 2019/2020

       

       

      SKŁADANIE WNIOSKÓW:

      „Wniosek o przyjęcie do przedszkola rodzice, którzy chcą posłać dziecko do przedszkola publicznego po raz pierwszy lub chcą zmienić dotychczasowe przedszkole na inne, wypełniają w systemie elektronicznego naboru, drukują i składają w przedszkolu pierwszego wyboru do którego chcą zapisać dziecko.Przyjęcie kandydata do przedszkola następuje w drodze postępowania rekrutacyjnego przeprowadzonego przez komisję rekrutacyjną. Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe do publicznego przedszkola przyjmowani są kandydaci zamieszkali na obszarze danej gminy.” 


      Nabór do publicznych przedszkoli dla których miasto Wodzisław Śląski jest organem prowadzącym będzie prowadzony przy pomocy systemu informatycznego na stronie internetowej:


      www.wodzislawslaski.przedszkola.vnabor.pl


      w terminie od 18 marca 2019r. godz. 8:00 do 25 marca 2019 r. godz. 9:00


      Zasady przyjmowania do publicznych przedszkoli określone zostały w Rozdziale 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 996 z późn. zm.).


      Do przedszkola publicznego przyjmuje się dzieci zamieszkałe na terenie Miasta Wodzisławia Śląskiego na podstawie wniosku o przyjęcie do przedszkola generowanego z systemu elektronicznego  naboru, złożonego przez rodziców do przedszkola pierwszego wyboru.  Do publicznych przedszkoli przyjmowane są dzieci:
      − od 3 do 5 lat (urodzone w latach 2016, 2015, 2014), − 6-letnie (urodzone w roku 2013) – objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym, − 7-letnie (urodzone w roku 2012), którym odroczono rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego, − powyżej 7 lat, posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, którym odroczono rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego.
      W rekrutacji nie biorą udziału rodzice dzieci, które złożyły deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.


      Kandydaci zamieszkali poza terenem miasta Wodzisławia Śląskiego mogą być przyjęci do przedszkola publicznego, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego miasto Wodzisław Śląski będzie nadal dysponowało wolnymi miejscami.


      Dzieci, które na dzień  01.09.2019r. będą miały ukończone 2,5 roku mogą być przyjęte do publicznego przedszkola, jeżeli po zakończeniu podstawowego postępowania rekrutacyjnego placówka dysponuje jeszcze wolnymi miejscami.

       

      WIĘCEJ INFORMACJI ORAZ TERMINY REKRUTACJI W ZAŁĄCZNIKU

       Informacja_nabor_do_PP15_2019.pdf

     • DZIEŃ KOBIET

      10.03.2019

      Znalezione obrazy dla zapytania dzien kobiet

       

      8 marca w każdej grupie od maluchów do starszaków przedszkolaki świętowały Dzień Kobiet. Po odśpiewaniu tradycyjnego 100 lat  chłopcy wręczyli upominki dziewczynkom. Były życzenia, uściski i upominki. To był naprawdę miły dzień. Wszystkie panie i dziewczynki serdecznie dziękują za życzenia, kwiaty i upominki.

     • LAUREATKA KONKURSU

      10.03.2019

      Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie Nadii Lewandowskiej z grupy V, która zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Świat dinozaurów". Serdecznie gratulujemy oraz życzym kolejnych sukcesów.

     • ZAWODY KOBIET

      10.03.2019

      Przedszkolaki z grupy III miały możliwość poznać zawody  wykonywane przez kobiety -mamy. Pani Kasia -mama Alana zaprosiła dzieci z wizytą do sklepu "Pepco", tam dzieci dowiedziały się na czym polega praca ekspedientki, jak należy dokonywać zakupów, jaki asortyment znajduje się na półkach sklepowych  .Każdy przedszkolak miał możliwość skanowania wykonanych przez siebie zakupów. 

      Mama Natalki czyli pani Magdalena jest architektem. Po wysłuchaniu na czym polega praca architekta dzieci projektowały mieszkanie dla rodziny, nazywały poszczegolne pomieszczenia znajdujące się w domu. Zadaniem każdego przedszkolaka było umeblowanie "swego" pokoju  wg zasad omównych przez p. Magdę.
       
      Grupa III wybrała się z wizytą do pobliskiej apteki, a tam w wielkim skupieniu  słuchały o pracy pani farmacuetki, poznały wygląd i wyposażenie apteki. Dzieci obserwowały jak poukładane są  tabletki ,maści,syropy. Pani farmaceutka podczas pogadanki przypomniała dzieciom, że pod żadnym pozorem nie wolno bawić się oraz zażywać lekarstw bez zgody dorosłych.
      Każde ze spotkań było ciekawą lekcją i pogłębiło wiedzę przedszkolaków.  
     • SPOTKANIE W RAMACH BOHATERA TYGODNIA

      10.03.2019

      Znalezione obrazy dla zapytania klocki lego rysunek
       

      7 marca grupę starszaków odwiedziła mama Patryka. W czasie zajęć dzieci poznały historię klocków LEGO, ich rodzaje oraz miały możliwość zobaczyć najbardziej znane parki rozrywki klocków Lego na całym świecie. Pani Marta zaprezentowała dzieciom gotowe budowle złożone przez Patryka, a na zakończenie zajęć dzieci mogły same zbudować własną budowlę z klocków. Zabawa z klockami dostarczyła przedszkolakom wiele radości. Mamie Patryka dziękujemy za poświęcony czas.

     • FILMOWE PRZYGODY

      10.03.2019

      5 marca starszaki wybrały się do Wodzisławskiego Centrum Kultury na film pt. "Opowieści świnki". Film opowiadał o przygodach świnki Waldemara, który dzięki pomocy przyjaciół ocalił farmę oraz swoje urodziny. Humorystyczna opowieść bardzo spodobała się przedszkolakom.

     • GRUPA II POZNAJE ZAWODY KOBIET

      06.03.2019

      Marzec jest miesiącem, w którym swoje święto obchodzą kobiety. Jest to wspaniała  okazja, aby przybliżyć przedszkolakom zawody kobiet. W zwiazku z realizowaną tematyką "Poznajemy zawody kobiet"  grupa II wyruszyła na poszukiwanie miejsc, w których pracują kobiety.  Udało nam się odwiedzić niektóre miejsca, jak np. sklep z wędlinami czy zakład fryzjerski, gdzie dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracującym paniom.Wycieczka poszerzyła wiedzę dzieci o pracy kobiet.

     • WYCIECZKA DO SKLEPU

      04.03.2019

      Znalezione obrazy dla zapytania zakupy rysunek
       

      4 marca przedszkolaki z grupy I wybrały się na wycieczkę do miejscowego sklepu. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie sklepu, pracę ekspedientki oraz mogły obserwować klientów robiących zakupy. Wspólnie dokonaliśmy drobnych zakupów, podczas których p.ekspedientka demonstrowała dzieciom współeczesną wersję wagi elektronicznej. Zakupione cukierki dzieci zjadły w przedszkolu. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom wiele pozytywnych wrażeń, wzbogaciła je o nowe wiadomości i spostrzeżenia. Dzieci utrwaliły właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych.

     • GOŚĆ W GRUPIE V

      05.03.2019

      Znalezione obrazy dla zapytania czołgi rysunki
       

      W ramach projektu "Bohater tygodnia" w gr.V gościła Pani Agnieszka mama Kacpra. Opowiedziała ona o zamiłowaniu jej syna do czołgów. Grupa z wielkim zainteresowanie słuchała też, jak chłopiec dzielił się zdobytą na ten temat wiedzą. Pani Agnieszka zdradziła nam również, że Kacper często pomaga jej w kuchni, kiedy powstają tam słodkości. Podczas spotkania dzieci rysowały czołgi oraz ozdabiały babeczki przyniesione przez gościa. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za poświęcony czas.

     • DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY

      05.03.2019

      25.02. odbyło się kolejne spotkanie z panią Moniką z Fundacji Akademia Rozwoju Kreatywnego z Marklowic. Tym razem przedszkolaki poznały chemiczny wulkan, przypomniały sobie właściwości i zapis CO2. Pod okiem fachowca wykonywały doświadczenia. Zajęcia wzbudzały dużą ciekawość wśród dzieci.

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim
   • pp15@wodzislaw-slaski.pl
   • 32 4564421
   • ul. Przemysława 20
  • Logowanie