• POMAGAJMY

      31.10.2018

      NASZE PRZEDSZKOLE WŁĄCZYŁO SIĘ W AKCJĘ ZBIERANIA NAKRĘTEK

      DLA KLARY I ALICJI

      Podobny obraz

      ZBIERAMY WSZYSTKIE RODZAJE NAKRĘTEK PLASTIKOWYCH 

      (Z NAPOJÓW, CHEMII GOSPODARCZEJ, KOSMETYKÓW ORAZ INNYCH)

      www.oddechzycia.pl

      www.mukowiscydoza.pl

      POMAGAJMY RAZEM!

       

       

     • ZAJĘCIA OTWARTE

      30.10.2018

       Podobny obraz

       

      30 października rodzice dzieci z gr II  i  III mogli obserwować podczas zajęć otwartych jak ich pociechy radzą sobie z wieloma zadaniami, które tego dnia na nich czekały. Podczas zajęć w gr  II przedszkolaki rysowały jesienne parasole wykorzystują elementy edukacji przez ruch D.Dziamskiej.W gr III dzieci pracowały metodą gwiazdy skojarzeń wykazując się wiedzą ,umiejętnościami  uzasadniania oraz rozwijały umiejętności TRP czyli pracę w parach i zespole.
     • BOHATER TYGODNIA

      25.10.2018

      25 października w grupie V było bardzo wesoło, gdyż w ramach projektu "Bohater Tygodnia" odwiedziła nas mama Nadii.  Pani Justyna przeprowadziła z dziećmi szereg zabaw ruchowych oraz przygotowała zajęcia plastyczne w czasie których dzieci wykonywały rybkę z papieru oraz nawlekały makaron na sznurek. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały pyszne gofry oraz słodki upominek. Serdecznie dziękujemy!

     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

      23.10.2018

      Znalezione obrazy dla zapytania pasowanie na przedszkolaka

       

      Dzień 23 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich. Tego właśnie dnia odbyła się pewna ważna przedszkolna uroczystość: „Pasowanie na Przedszkolaka”.  Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się  w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Było to również oficjalne zakończenie i ewaluacja programu adaptacyjnego, który odbywał się w przedszkolu pod hasłem – Mamo, tato, będę przedszkolakiem.

     • BOHATER TYGODNIA

      20.10.2018

      W ramach projektu "Bohater tygodnia" realizowanego w grupie najstarszej w tym tygodniu odwiedziła nas mama Małgosi. Pani Agata wspólnie z dziećmi przygotowała smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał czekoladową babeczkę przygotowaną przez naszą bohaterkę - Małgosię. Pani Agacie serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz ciekawe zajęcia z dziećmi.

     • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

      20.10.2018
      Znalezione obrazy dla zapytania czytanie dzieciom
       
      Dzieci z gr III gościły panią dyrektor przedszkola. Pani Urszula Kostuń była pierwszym gościem zaproszonym w tym roku szkolnym -czyli tym samym rozpoczęła głosne czytanie w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".
      Przedszkolaki w wielkim skupieniu wysłuchały opowiadania pt "Jak wygląda pani Jesień",następnie opowiadały jego treść, tym samym  utrwalały wiedzę na temat pięknej polskiej jesieni oraz darów ,które otrzymujemy tą porą roku.
      Spotkanie zaowocowało pracami plastycznymi, którego tematem była oczywiście pani Jesień.
     • PASOWANIE NA STARSZAKA

      17.10.2018

      Podobny obraz

      "Dzień to wielki niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie!"

      W dniu dzisiejszym w grupie najstarszej odbyła się uroczystość Pasowania na Starszaka z udziałem pani Dyrektor oraz rodziców. Dzieci przedstawiły jesienną inscenizację z udziałem barwnej Pani Jesieni, Skrzata oraz Kasztanowego Ludzika. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły, wszystko po to by zrzucić zaklęcie Kasztanowego Ludzika. Swoją mądrością i śpiewaniem, pięknym tańcem oraz zachowaniem udało im się zrzucić to zaklęcie, a pani  Dyrektor wszystkich przedszkolaków pasowała na STARSZAKÓW.

       


       

     • UDZIAŁ W PROJEKCIE

      20.10.2018

      17 października w grupach II, III, IV oraz V zostały przeprowadzone zajęcia  w ramach projektu : "Dbaj o swoje dziedzictwo przyrodnicze". Projekt zorganizowany został  przez Fundację Akademia Rozwoju Kreatywnego oraz został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Zajęcia miały na celu podniesienie wiedzy z zakresu ekologii oraz dziedzictwa przyrodniczego. Przedszkolaki dowiedziały się m.in  co to jest ekosytsem, porównywały jak żył człowiek pierwotny, a jak żyje współczesny. Dowiedziały się także jak i z czego  powstaje chleb oraz wełna. W czasie zajęc dzieci w kreatywny sposób rozwiązywały problem "Co możemy zrobić, aby zadbać o przyrodę?"

     • ZBIÓRKA ŚRODKÓW CZYSTOŚCI

      17.10.2018

      Znalezione obrazy dla zapytania akcja czysty aniołek

       

      Drodzy Rodzice! Nasze przedszkole włączyło się w akcję Czysty Aniołek organizowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zachęcamy do przynoszenia : szamponów, mydła, ręczników, pasty do zębów, szczoteczek oraz innych środków czystości. Dla grupy, która zbierze jak najwięcej środków czystości dla najuboższych dzieci, została przewidziana nagroda w postaci słodkiego poczęstunku. Akcja trwa do 10 listopada. Zachęcamy do udziału!

     • KONCERT MUZYCZNY

      17.10.2018

       16 października odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny pt." Klarnetowe nutki na jesienne smutki". Dzieci miały możliwość aktywnego uczestnictwa w koncercie, który dostarczył im wiele radości. Słuchały nie tylko utworów muzycznych, ale miały też możliwość zapoznania się z instrumentem. Spontaniczny ruch i brawa były nagrodą dla występujących.

      Znalezione obrazy dla zapytania klarnet
       

     • 0wocowo - warzywnie w naszym przedszkolu

      15.10.2018

      W październiku wśród przedszkolaków realizowana jest tematyka dotycząca owoców i warzyw. W przedszkolnych kącikach przyrody pojawiają się dorodne owoce i warzywa. Dzieci oglądają je, nazywają, segregują, porównują, wąchają i próbują. W każdej z grup dzieci miały okazję przygotować różnorodne smakołyki z owoców i warzyw, a były to : sałatki, koktajle i szaszłyki owocowe. Wszystkie   zawierały mnóstwo witamin potrzebnych dla naszego prawidłowego rozwoju.

      Podobny obraz

     • NAUCZYCIEL NA MEDAL

      08.10.2018

      Z radością informujemy, że PANI URSZULA MAJDAK wychowawca grupy V została nominowana do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w wojewódźtwie śląskim w wielkim plebiscycie : NAUCZYCIEL NA MEDAL. Nominacja została zgłoszona przez dzieci i ich rodziców, za co serdecznie dziękujemy !!

      Wszyscy nominowani nauczyciele zostaną zaprezentowani w specjalnym dodatku dołączonym do gazety "Dziennik Zachodni" z okazji Dnia Nauczyciela. Pierwszy, powiatowy etap plebiscytu będzie trwał od piątku 5 października do środy 9 listopada do godz. 22:00

      Zachęcamy do głosowania! SMS o treści DNS.95 na numer 72355

      lub na stronie internetowej Dziennika Zachodniego

      w zakładce Nauczyciel Zerówki

       

     • DZIEŃ CHŁOPAKA

      02.10.2018

      Znalezione obrazy dla zapytania dzień chłopaka

      W zeszły piątek oraz poniedziałek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym odświętnym dniu mali mężczyźni otrzymali upominiki, życzenia oraz usłyszeli gromkie "sto lat". Każde dziecko otrzymało niespodziankę ufundowaną przez rodziców i opiekunów. Po licznych zabawach i tańcach na wszystkich czekał słodki upominek.

     • PRZYGODY Z BASIĄ

      02.10.2018

      1 października grupa V miała okazję zobaczyć zestaw filmów krótkich "Basia" w Wodzisławskim Centrum Kultury. Starszaki z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy małej dziewczynki- bohaterki książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Razem z Basią przedszkolaki mogły przeżywać radość i smutki poznając jej niezwykłe przygody.

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim
   • pp15@wodzislaw-slaski.pl
   • 32 4564421
   • ul. Przemysława 20
  • Logowanie