• BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

24.09.2018

W miesiącu wrześniu w grupie III oraz V przeprowadzono cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci wyruszyły na pobliskie osiedle oraz skrzyżowanie w poszukiwaniu znaków oraz przejścia dla pieszych by utrwalic poprawne przechodzenie przez jezdnię. Przedszkolaki chętnie dzieliły się wiedzą będąc obserowatorami ruchu drogowego.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Znalezione obrazy dla zapytania dzień przedszkolaka

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy najważniejsze święto w przedszkolu : DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

W tym dniu odwiedził nas Pan Policjant, który przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się na przejściu dla pieszych, przypomniał dzieciom numery telefonów alarmowych oraz przestrzegał przed nieznajomymi. W czasie spotkania przedszkolaki uważnie słuchały, a na zakończenie otrzymały mały upominek :odblask, chroniący nas po zmroku. Po spotkaniu z gościem rozpoczeliśmy wspólne zabawy i tańce na sali gimnastycznej w czasie ktorych dzieci otrzymały kolorowe czapeczki oraz "Medale Przedszkolaka". Zabawy nie było końca, gdyż dalsza część uroczystości odbyła się już w ogrodzie przedszkolnym. W czasie słonecznej pogody przedszkolaki kolorowały  kredą przygotowane obrazki, łapały bańki mydlane, bawiły się z chustą animacyjną oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. W tym dniu naszym celem było zapewnienie dzieciom wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia PRZEDSZKOLAKIEM.

• SPOTKANIE Z PSEM

18.09.2018

Dnia 18.09.2018r. grupę najmłodszą oraz najstarszą odwiedził specjalny gość- pies Akira wraz z przewodnikiem panią Beatą z fundacji CODA. Celem tych zajęć było stworzenie pozytywnego kontaktu między dzieckiem a psem. Podczas radosnej zabawy dzieci uczyły się jak nalezy postępwac w kontakcie z psem oraz poznały jego nastroje. Miały także możliwość nakarmienia go, czesania oraz wydawania komend. Akira okazała się wspaniałym przyjacielem naszych przedszkolaków i na długo zostanie w naszych wspomnieniach. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach wspólpracy z Przyjacielem Przedszkola : Kuhn Biuro Rachunkowe,Doradztwo Podatkowe z Wodzisławia Śląskiego.

DZIĘKUJEMY!

• ZABAWY GRUPY I

16.09.2018

Zobaczcie sami jak świetnie bawią się nasi milusińscy w sali oraz ogrodzie przedszkolnym w czasie nieobecności rodziców ;) Zdjęcia w zakładce album fotograficzny.

01.09.2018

Serdecznie zapraszamy rodziców  z grup starszych IV oraz V na zebranie

dotyczące programu oraz organizacji zajęć z religii,

które odbędzie się 5 września (środa) o godzinie 16:30.