• BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

      24.09.2018

      W miesiącu wrześniu w grupie III oraz V przeprowadzono cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci wyruszyły na pobliskie osiedle oraz skrzyżowanie w poszukiwaniu znaków oraz przejścia dla pieszych by utrwalic poprawne przechodzenie przez jezdnię. Przedszkolaki chętnie dzieliły się wiedzą będąc obserowatorami ruchu drogowego.

       

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      20.09.2018

      Znalezione obrazy dla zapytania dzień przedszkolaka

      W dniu dzisiejszym obchodziliśmy najważniejsze święto w przedszkolu : DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

      W tym dniu odwiedził nas Pan Policjant, który przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się na przejściu dla pieszych, przypomniał dzieciom numery telefonów alarmowych oraz przestrzegał przed nieznajomymi. W czasie spotkania przedszkolaki uważnie słuchały, a na zakończenie otrzymały mały upominek :odblask, chroniący nas po zmroku. Po spotkaniu z gościem rozpoczeliśmy wspólne zabawy i tańce na sali gimnastycznej w czasie ktorych dzieci otrzymały kolorowe czapeczki oraz "Medale Przedszkolaka". Zabawy nie było końca, gdyż dalsza część uroczystości odbyła się już w ogrodzie przedszkolnym. W czasie słonecznej pogody przedszkolaki kolorowały  kredą przygotowane obrazki, łapały bańki mydlane, bawiły się z chustą animacyjną oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. W tym dniu naszym celem było zapewnienie dzieciom wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia PRZEDSZKOLAKIEM.

     • SPOTKANIE Z PSEM

      18.09.2018

       

      Dnia 18.09.2018r. grupę najmłodszą oraz najstarszą odwiedził specjalny gość- pies Akira wraz z przewodnikiem panią Beatą z fundacji CODA. Celem tych zajęć było stworzenie pozytywnego kontaktu między dzieckiem a psem. Podczas radosnej zabawy dzieci uczyły się jak nalezy postępwac w kontakcie z psem oraz poznały jego nastroje. Miały także możliwość nakarmienia go, czesania oraz wydawania komend. Akira okazała się wspaniałym przyjacielem naszych przedszkolaków i na długo zostanie w naszych wspomnieniach. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach wspólpracy z Przyjacielem Przedszkola : Kuhn Biuro Rachunkowe,Doradztwo Podatkowe z Wodzisławia Śląskiego.

      DZIĘKUJEMY!

     • ZABAWY GRUPY I

      16.09.2018

      Zobaczcie sami jak świetnie bawią się nasi milusińscy w sali oraz ogrodzie przedszkolnym w czasie nieobecności rodziców ;) Zdjęcia w zakładce album fotograficzny.

     • OGŁOSZENIE

      01.09.2018

       Serdecznie zapraszamy rodziców  z grup starszych IV oraz V na zebranie

      dotyczące programu oraz organizacji zajęć z religii,

      które odbędzie się 5 września (środa) o godzinie 16:30.

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne nr 15 w Wodzisławiu Śląskim
   • pp15@wodzislaw-slaski.pl
   • 32 4564421
   • ul. Przemysława 20
  • Logowanie