• Sprzątamy dla Polski

• 23.04.2023
        • 21 kwietnia uczestniczyliśmy w akcji #Sprzątamy Dla Polski pod Honorowym Patronatem
          Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego!
          Celem wydarzenia było promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko
          naturalne oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.
          Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „Naszą Ziemię”. Przedszkolaki
          wyruszając na akcję otrzymały  rękawiczki oraz worki na śmieci. Podczas spaceru przez
          Rodzinny Park Rozrywki dzieci rozdawały spacerowiczom cenne rady, które możemy zrobić
          dla Ziemi. Dzięki tegorocznej akcji przedszkolaki dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę,
          segregować śmieci, a także oszczędzać prąd i wodę. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte
          doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami. Pamiętajmy, że
          Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać.

• Lekcja przyrody

• 16.04.2023
        • Zamiłowania przyrodnicze Ignacego z gr. IV były inspiracją do przeprowadzenia pogadanki z rówieśnikami. Ignaś w bardzo ciekawy sposób przedstawił dzieciom tajniki z życia pajęczaków. Wiedzę swoją poparł kolorowymi ilustracjami, które jeszcze lepiej pozwoliły przedszkolakom zapoznać się z wyglądem, miejscem bytowania i sposobem odżywiania różnych gatunków pająków.

Bardzo dziękujemy Ignasiowi i czekamy na kolejne lekcje.

• Zajączek

• 08.04.2023
        • Jak każdego roku przed świetami Wielkanocnymi przedszkolaki oczekują na Wielkanocnego Zajączka. Już w trakcie uroczystego śniadania Zajączek przywitał się z dziećmi obiecując im dużo niespodzianek po wykonaniu i rozwiązaniu przygotowanych zadań. Przedszkolaki układały puzzle, rozwiązywały zagadki i śpiewały wielkanocne piosenki. Dzieci poradziły sobie wyśmienicie z wykonaniem zadań, a w sali czekały już na nich prezenty pozostawione przez Zajączka. Dzisiejszy dzień dostarczył nam wiele radości i pozytywnych emocji, za które bardzo dziękujemy

• Spartakiada

• 04.04.2023
        • Przedszkolaki z gr V w zeszłym tygodniu wzięły udział w SPARTAKIADZIE PRZEDSZKOLAKÓW realizowanej przez MOSiR "CENTRUM" w Wodzisławiu Śląskim.

Starszaki wykazały się wspaniałą formą i choć nie udało się stanąć na podium to cała drużyna zgodnie stwierdziła, że liczy się dobra zabawa!

Gratulujemy świetnej formy!

• "Poznajemy zmysły"

• 02.04.2023
        • Pani Monika - logopeda przeprowadziła zajęcia we wszytskich grupach przedszkolnych poprostu pachnąco. Na zajęciach dowiedzieliśmy się jaki narząd odpowiada za nasz węch, dowiedzieliśmy się dlaczego węch jest ważny dla człowieka, co się dzieje kiedy mamy katar i nasz nos nie pracuje prawidłowo. Dzieci poznawały różne zapachy: przypraw np. cynamonu, wanilii, goździków; suszonych ziół  jak rózież zapach czekolady. Pachniało w całym przedszkolu, poprostu cudownie. A przedszkolaki dzięki tym zajęciom nauczyły się rówież prawidłowo oddychać przez nos, zamykając usta.

Dziękujemy bardzo naszej pani logopedzie za tak piękne i pachnące zajęcia.