• Szkoła Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim

• 23.01.2023
        • 12 stycznia Starszaków odwiedziły Panie nauczycielki oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim. Celem wizyty było zachęcenie naszych przedszkolaków do wybrania tej szkoły, a właściwie klasy sportowej, jaką oferuje. Starsi koledzy opowiedzieli dzieciom o sportach, jakie uprawiają oraz odpowiedzieli na nurtujące dzieci pytania.

• Robótki ręczne

• 14.01.2023
        • 12 stycznia w grupie II odbyło się ciekawe spotkanie z panią Lidią, babcią Mateusza. Zaproszona babcia przybliżyła dzieciom temat robótek ręcznych. Przedszkolaki dowiedziały się do czego służą druty oraz co można z nich wykonać. Pani Lidii serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz miłe spotkanie z dziećmi.

• Uroczystość "Dzień Babci i Dziadka"

• 14.01.2023
        • „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystościach z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień.

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.

Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość.

W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

• "Moja mała Ojczyzna"

• 09.01.2023
        • W dniu dzisiejszym w ramach programu "Moja mała Ojczyzna" dzieci z gr.IV podczas zajęć miały okazję oglądać, poznać nazwy i przeznaczenie charakterystycznych przedmiotów i sprzętów używanych dawniej w gospodarstwie domowym. Były to: miednica, dzban, tara, maselnica drewniana, foremkę do masła, dzbanuszek na mleko, ręczny młynek do kawy oraz do pieprzu. Z ogromnym zainteresowaniem przedszkolaki zobaczyły również lalki, skarbonkę, łyżwy, płyty, monety. Na zakończenie urządzono kącik regionalny. Była to ciekawa lekcja historii.