• Mała kuchareczka Nikola

Mała kuchareczka Nikola, która była Bohaterem ubiegłego tygodnia, zaskoczyła wszystkich szeregiem niespodzianek. Wraz z mamą przygotowała trzy rodzaje pysznych babeczek, poczęstowała dzieci słodkimi, kolorowymi żelkami, obdarowała przyjaciół prezentami. Nikola opowiadała także o sobie, o rodzinie, o swoich zainteresowaniach. Największym jednak zaskoczeniem dla dzieci było miejsce jej urodzenia ( ale to już nasza grupowa tajemnica).

• Dzień śniegu

16 stycznia w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Śniegu. Nauczycielki razem z dziećmi zrobiły sztuczny śnieg na bazie mąki ziemniaczanej. Przedszkolaki lepiły bałwanki, kulki śnieżne, rzucały się papierowymi kulkami, wykonały zimowe obrazki, udawały w zabawie ruchowej śnieżynki oraz wykonały piene bałwanki, które zostały umieszczone na przedszkolnym korytarzu. Dzieci po zabawie mogły zrobić sobie herbatę zimową. W naszej sali gimnastycznej zawitał niedziedź polarny i przyglądał się zabawie dzieci.

• Bal Karnawałowy!

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci podczas balu karnawałowego, który odbył się 12.01.2024r. Przedszkolaki z dumą prezentowały wspaniałe stroje a wspólna zabawa przyniosła wiele radości

• Bohater Tygodnia

Zosia to kolejny Bohater Tygodnia w projekcie realizowanym

w gr. V. Dziewczynka przedstawiła dzieciom poster ze zdjęciami dotyczącymi swojej rodziny, opowiadała o zainteresowaniach oraz o zwierzętach, które bardzo lubi.

• Zajęcia ruchowe

W okresie jesienno-zimowym przedszkolaki z grup: 3, 4 i 5 doskonalą swoją sprawność fizyczną uczestnicząc w zajęciach ruchowych. Przedszkolaki z chęcią pokonują tory przeszkód z elementami ćwiczeń równoważnych, koordynacyjnych, siłowych oraz skoków i rzutów. Zajęcia uzupełnione są w ćwiczenia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w trosce o profilaktykę wad postawy oraz oczywiście gry i zabawy ruchowe.

• Pięknie odtańczyli Trojaka

W ramach współpracy z WUTW reprezentacja chłopców z gr. V w dniu dzisiejszym podczas konkursu znajomości języka śląskiego odtańczyła Trojaka. Konkurs odbył się w Pałacu Dietrichsteinów. Chłopcy mieli okazję spotkać się z legendarną Szarą Panią, która wieczorami przemieszcza się po komnatach Pałacu. Oliwier, Jaś, Kajetan, Oliwier gratulujemy występu.

• Oliwier Bohaterem Tygodnia

Przedświąteczny tydzień był pełen atrakcji, takich jak koncert kolęd, wigilijka, odwiedziny Przyjaciela Przedszkola, a jego Bohaterem był Oliwier. W poniedziałek przedstawił nam swoją rodzinę, pokazując wspaniałe zdjęcia. Podczas kolędowania w SP 10 chłopca spotkała niesamowita niespodzianka... spotkanie z tatą - panem Sebastianem - który jest tam nauczycielem. Oliwier, z pomocą rodziców, był niezwykle aktywnym Bohaterem: grał w przedszkolu na organach, wraz z mamą przygotował i rozdał na wigilijce niespodzianki dla koleżanek i kolegów, a w piątek zaprosił tatę, by przeprowadził on zajęcia sportowe. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie tylu atrakcji.

• Wigilijka przedszkolna

Dzisiaj w naszym przedszkolu we wszystkich grupach odbyła się Wigilijka przedszkolna. W każdej grupie od rana panowała radosna atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w odświętnych strojach wprowadziły nastrój oczekiwania na wyjątkowe wydarzenie.Takie chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów i tradycji świątecznych, ale również wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

• Koncert Bożonarodzeniowy

Boże Narodzenie, to czas magiczny i radosny. Świąteczny nastrój zapanował również w naszym przedszkolu. 22 grudnia odwiedzili nas muzycy z Wodzisławskiej Szkoły Muzycznej. Dzieci chętnie uczestniczyły w koncercie akompaniując na instrumentach, klaszcząc i śpiewając tradycyjne polskie kolędy bożonarodzeniowe. Atmosfera była wspaniała, dzieci zachwycone.

• Kolędowanie

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas, pełen radości i wzruszeń. Są to święta najdroższe i najbliższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Taki radosny i świąteczny nastrój zapanował w naszym przedszkolu 15 grudnia, podczas przedszkolnego kolędowania.

• Bohaterka Monika

W minionym tygodniu swoje panowanie zakończyła Bohaterka Monika. Rodzina dziewczynki przygotowała szereg niespodzianek dla dzieci. W poniedziałek dzieci miały możliwość wykonania bransoletek z gumek, we wtorek zakładek do książek, w środę odbyły się warsztaty z mamą Moniki podczas, których dzieci wykonywały kartki świąteczne. A w piątek Monika rozdawała kolorowanki przygotowane przez panią Anetę- mamę Bohaterki oraz częstowała pysznymi żelkami. Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak duże zaangażowanie w nasz projekt grupowy.

• Kartka dla Żołnierzy

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To wyjatkowy okres dla wszystkich "będących w służbie". W kulturze tradycyjnej szczególną rolę odgrywa obdarowywanie się życzeniami, które traktowane są jako dar, gdyż wierzymy w sprawczą moc słowa.

Z tej okazji dzieci z grupy III i IV wzięły udział w akcji "Kartka dla Żołnierzy".

• Gratulacje

Miło nam poinformować, iz nasza Marysia z grupy lV zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym "Pod skrzydłami anioła". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Mikołaj w przedszkolu

Odwiedziny Mikołaja, to zawsze niesamowite przeżycie. Już od samego rana przedszkolaki czekały, aby odwiedził ich ten miły gość i oczywiście przyniósł mnóstwo prezentów. W każdej grupie dzieci zaprosiły Mikołaja, przedstawiły program artystyczny, wręczyły piękne rysunki. Nasz gość obdarował wszystkich wspaniałymi upominkami.

• Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.

• Nazwa szkoły
        • Adres szkoły