• Zapraszamy do naszego przedszkola

• 25.02.2022
        • W poniedziałek, 28 lutego o godz. 8:00 ruszy elektroniczna rekrutacja do wodzisławskich publicznych przedszkoli. Potrwa ona do 11 marca, do godz. 15:00. Nabór będzie realizowany przy pomocy systemu elektronicznego.

www.wodzislawslaski.przedszkola.vnabor.pl

Wraz z wnioskami o przyjęcie do przedszkoli należy złożyć dokumenty potwierdzające spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. W rekrutacji nie biorą udziału rodzice dzieci, którzy złożą deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym. Deklarację można złożyć w dniach 7-18 lutego (do godz. 15:00).

• Zbiórka dla naszych sąsiadów na Ukrainie

• 25.02.2022
        • Drodzy Rodzice!

W związku sytuacją u naszych sąsiadów na Ukrainie, nasze przedszkole chce włączyć się

w akcję pomocy obywatelom Ukrainy przybywającym na Śląsku oraz będących tutaj tranzytem.

Kiedy zbieramy: od poniedziałku 28 lutego do piątku 4 marca

Gdzie zbieramy: Publiczne Przedszkole nr 15

Co jest potrzebne:

- koce

- śpiwory

- pościel (nowa)

- ręczniki (nowe)

Artykuły medyczne:

- komplet plastrów

- mała butelka płynu do odkażania (np. octenisept)

- tabletki przeciwbólowe

- aspiryna

- bandaż elastyczny

- maseczki jednorazowe

Artykuły spożywcze:

- zupy typu gorący kubek

- zupki chińskie

- herbata w torebkach ekspresowych

- kawa

- dżem

- konserwy rybne i mięsne

- chleb tostowy z długim terminem spożycia

Artykuły osobiste:

- szampon do włosów

- żel, mydło do mycia

- pasta do zębów

- szczoteczki do zębów

- małe chusteczki higieniczne

- chusteczki wilgotne

- papier toaletowy

- pampersy

- podpaski

- mleko w proszku dla dzieci

- woda mineralna niegazowana

Za każdą, nawet najmniejszą pomoc, serdecznie dziękujemy!

• Balik 2022

• 11.02.2022
        • 11 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. W tym roku każdy bawił się w swojej sali, a wystrój i dekoracje zachęcały do wspólnej zabawy. Dzieci chętnie uczestniczyły w balu, prezentując swoje karnawałowe stroje, tańcząc, śpiewając oraz biorąc udział w grach, zabawach i konkursach.

Piękne kostiumy przedszkolaków zostały uwiecznione na sesji fotograficznej, po której odbył się słodki poczęstunek. Ten dzień dzieci zapamiętają na długo. Do domu zabrały drobne upominki oraz niesamowite wspomnienia.

• Poradnik pozytywnego internauty

• 07.02.2022
        • Internet modyfikuje relacje międzyludzkie. Bezpośrednia komunikacja zastępowana jest przez wirtualne kontakty, których nie ogranicza czas ani przestrzeń. Ma to swoje pozytywne i negatywne strony. Poczucie anonimowości, nieograniczona liczba potencjalnych ofiar i bezkarność sprzyjają cyberprzemocy, która jest znacznie łatwiejszym rozwiązaniem niż otwarty atak w świecie realnym. Jak radzić sobie ze słowną agresją w przestrzeni wirtualnej? Zapraszamy na cykl poświęcony pozytywnemu zachowaniu w sieci w ramach kampanii „Bądź człowiek, nie cZŁOwiek”.