• UWAGA WAŻNE

    • 31.03.2020
    •  

      Informacje dla Rodziców .....

     W związku z zaistniałą sytuacją i panującą epidemią koronawirusem prosimy Rodziców o sprawdzanie poczty elektronicznej od nauczycieli swoich grup. Informujemy, że Rodzice, którzy nie potwierdzą woli otrzymywania informacji na swoją skrzynkę e-mail nie będą ich otrzymywać. Przesłane materiały dydaktyczne zawierają realizację obowiązującej podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

    • UWAGA RODZICE

    • 27.03.2020
    • Informuję, iż w dniu 30.03.2020 r. o godz. 13.00 zostaną ogłoszone wyniki rekrutacji tj. publikacja list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Aby sprawdzić, do jakiej placówki dziecko zostało zakwalifikowane należy zalogować się do systemu lub sprawdzić pocztę elektroniczną adresu, który został podany przy rekrutacji.

     Do dnia 03.04.2020 r. do  godz. 15.00 należy zgłosić do placówki, do której dziecko zostało zakwalifikowane i potwierdzić wolę korzystania z usług tej placówki. Ze względu na wprowadzony stan epidemii potwierdzenie woli odbywać się będzie poprzez przesłanie wersji elektronicznej oświadczenia do przedszkola, którego dziecko zostało zakwalifikowane, lub złożenia poświadczenia telefonicznego w przedszkolu.

     Jeżeli Rodzice nie potwierdzą woli przyjęcia dziecka w określonym wyżej terminie, zostanie dziecko wykreślone z listy przyjętych.

     Publikacja list dzieci przyjętych nastąpi w dniu 06.04.2020 r. o godz. 13.00.

      

      

     Grzegorz Hajduczek

     Główny Specjalista

     ds. szkół podstawowych

      

    • Ważne informacje dla Rodziców

    • 26.03.2020
    •  

     Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty i realizacji zadań przedszkola z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość informujemy co następuje.

     Działania dydaktyczne obowiązujące nauczycieli wychowania przedszkolnego wynikające z realizacji obowiązującej podstawy programowej są realizowane w formie elektronicznej i przesyłane do Państwa na pocztę. Znajdują się tam zagadnienia, które realizowane były by, gdyby dziecko uczęszczało do przedszkola. Dlatego prosimy o sprawdzanie swojej poczty e-mail. Wszelkie zapytania można kierować na adres Publicznego Przedszkola nr 15: pp15@wodzislaw-slaski.pl lub u wychowawców danych grup

    • Uwaga rodzice

    • 26.03.2020
    •  

     W związku z modernizacją internatowej strony przedszkolnej informujemy, że wszelkie prace dzieci uwiecznione i stworzone w domu w czasie „Koronawirusa” proszę przesyłać na adres e-mail wychowawcy danej grupy.

     Dziękujemy bardzo.

    • Drodzy Rodzice

    • 26.03.2020
    • Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Państwa i ich pociech całe grono pedagogiczne wraz z Panią Dyrektor zachęca Was do umilenia sobie czasu wolnego biorąc udział w naszej akcji pt. „Zostań w domu nie daj się nikomu”. Ponieważ zmuszeni zostaliśmy do zawieszenia zajęć z przyczyn od nas niezależnych spróbujmy zorganizować dzieciom dzień w domowym zaciszu. W internecie znajduje się dużo inspirujących pomysłów do wykorzystania zgodnych z etapem rozwojowym naszego dziecka. Zachęcamy do szukania inspiracji również ze stron internetowych MEN i propozycji dawno zapomnianych typu: gry planszowe, czytanie książek, oglądanie pasma dla dzieci w telewizji lub filmów dokumentalnych na platformie VOD. Wiemy, że sami macie Państwo mnóstwo pomysłów, które realizujecie w domu ze swoimi dziećmi. Dlatego podzielcie się z nami waszymi ciekawymi pomysłami typu: wykonanie pracy z masy solnej waszego dziecka, laurka dla ulubionej cioci, która wykonuje ciężki zawód pielęgniarki czy założenia hodowli zasadzonego kwiatka i uwiecznienie jego etapu rozwoju na zdjęciu. Proponujemy dla chętnych osób o przesyłanie tych propozycji (to są tylko propozycje, my niczego nie narzucamy) lub innych zapisków na udostępnione adresy meilowe wychowawców poszczególnych grup. Ze względów bezpieczeństwa adresy będą dostępne u tzw. trójek grupowych. Bardzo proszę, aby od jednej osoby były maksymalnie dwa zdjęcia lub 2 prace. Proszę opisać, kto wykonał pracę i co przedstawia. Zabawa trwa od 23marca do 3 kwietna. Macie mnóstwo czasu na włączenie się do zabawy. Wszystkie dzieła po zakończeniu i podsumowaniu akcji zostaną opublikowane na stronie internetowej przedszkola. A gdy już wszyscy będziemy mogli wrócić do przedszkola, będziemy podziwiać wasze dzieła na specjalnej wystawce, dlatego zachowajcie je dla innych.

     Może okazać się, że te obecne chwile będą dla Was wszystkich najmilszym momentem, na które nie mieliśmy czasu w tzw. „normalnym życiu”.

   • Tyle kobiet dookoła ......
    • Tyle kobiet dookoła ......

    • 04.03.2020
    • W ramach omawianej tematyki "Tyle kobiet dookoła - zawody" gr. III odwiedziła pani Beata Rzaczek, która jest artystą - malarzem. Następnie zapoznała dzieci z narzędziami potrzebnymi do pracy malarza, pokazując różne rodzaje pędzli oraz farb. Nasz gość zaprezentował dzieciom wykonane przez siebie artystyczne prace malarskie. Na zakończenie dzieci mogły same przez chwilę stać się artystami do muzyki A. Vivaldiego „Cztery pory roku”. Przedszkolaki malowały wiosnę na foli malarskiej wcielając się w artystów malarzy.

     Serdecznie dziękujemy pani Beacie za wspaniałe i kreatywne zajęcia, które poszerzyły naszą wiedzę i obudziły  w dzieciach ukryte emocje.  

      

      

      

    • Poznajemy rózne zawody

    • 04.03.2020
    • W ramach omawianej tematyki "Poznajemy różne zawody" gr. I odwiedziła pani Monika, która jest nauczycielem, ale pracowała również, jako grafik komputerowy. Swoje spotkanie rozpoczęła piosenką "Kolorowe kredki". Następnie zapoznała dzieci z narzędziami potrzebnymi do pracy grafikowi ( komputer oraz tablet graficzny i oczywiście pomysł). Nasz gość pokazał dzieciom projektowane i wykonane przez siebie ilustracje. Na zakończenie dzieci kolorowały tematyczną ilustrację. Serdecznie dziękujemy pani Monice za ciekawe zajęcia i poświęcony czas.