• PRZEDSZKOLA CZAS MINĄŁ

20.06.2019

18 oraz 19 czerwca przedszkolaki z grup starszych uroczyście pożegnały się z przedszkolem. Program artystyczny rozpoczął się tradycyjnym "Polonezem", a dzieci w trakcie uroczystości zaprezentowały różnorodne tańce, piosenki i wierszyki. Po zakończonym występie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a pani dyrektor wręczyła "Złote Rybki" rodzicom w ramach podziękowania za wieloletnią współpracę. Był to dzień szczególny- pełen wspomnień i wzruszeń,  który na długo zostanie w naszej pamięci.

• DNI OTWARTE

13.06.2019

13 czerwca w przedszkolu gościliśmy przedszkolaków, którzy dołączą do nas już od września. Na dzieci wraz z rodzicami czekały dziś wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Po zabawach z dziećmi i rodzicami najmłodsi mogli zobaczyć sale przedszkolne w których miło spędzili czas z nowymi rówieśnikami. Wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie.

• WYCIECZKA

12.06.2019

12 czerwca dzieci z grupy IV i V pojechały na wycieczkę do „Wiejskiej Chaty” w Gliwicach-Bojkowie. Dzieci podczas warsztatów poznały historię zachowania czystości i higieny, w tym zapoznały się z różnymi urządzeniami oraz narzędziami, które pozwoliły człowiekowi utrzymać czystość i przestrzegać higieny osobistej na przestrzeni wieków. Szczególnym punktem warsztatów było stworzenie własnego, naturalnego mydełka peelingujacego wraz z wybranymi przez siebie dodatkami np. mak, kawa lub len. Podczas wycieczki dzieci miały także okazję nakarmić zwierzęta przy gospodarstwie i miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

• KONCERT MUZYCZNY

11.06.2019

11 czerwca w przedszkolu wystąpił zespół dwóch muzyków, dzięki którym dzieci poznały nowy instrument : fagot. Przedszkolaki słuchały utworów ze znanych bajek dla dzieci : Reksio, Koziołek Matołek, Smerfy. Dzieci dowiedziały się również jak zbudowany jest fagot. Było to pouczające spotkanie na którym dzieci dobrze się bawiły i wzbogaciły swoją wiedzę.

07.06.2019

SEREDECZNIE ZAPRASZAMY PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW  DO  NASZEGO PRZEDSZKOLA NA DNI OTWARTE, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 13 CZERWCA O GODZ. 16:00. W PROGRAMIE WSPÓLNE ZABAWY Z RÓWIEŚNIKAMI ORAZ POZNANIE PRZEDSZKOLA.

DO ZOBACZENIA!

• DZIEŃ DZIECKA

04.06.2019

"Dzień Dziecka", który obchodziliśmy 3 czerwca dostarczył przedszkolakom wielu radosnych chwil. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach z chustą, łapały bańki mydlane, tańczyły. Tego dnia przedszkolaków  odwiedził pan Krzysztof- Przyjaciel Przedszkola: KUHN BIURO RACHUNKOWE, DORADZTWO PODATKOWE Z WODZISŁAWIA ŚLĄSKIEGO. Przyjaciel Przedszkola podarował dzieciom kolorowe piłki oraz balony, a także zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Przedszkolaki otrzymały również upominki od Rady Rodziców. Z okazji Dnia Dziecka dorośli wspólnie dla wszystkich dzieci odśpiewali STO LAT!

• Dzień Rodziny

01.06.2019

Dzień rodziny obchodzony w naszym przedszkolu pod koniec maja to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci. Uroczystość Dnia Rodziny to chwile pełne wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim  to czas, który wszyscy mogli spędzić razem. Każda z grup przygotowała ciekawy program artystyczny  przygotowany specjalnie dla rodziców. W programie   znalazły się:  wiersze i piosenki podkreślające wielką miłość do rodziców,  tańce, które zaprezentowały wszystkie grupy przedszkolne, a także konkursy. Na koniec zaproszono rodziców na słodki poczęstunek. Niespodzianką dla rodziców na zakończenie popisów artystycznych były prezenty przygotowane przez dzieci.  Było to radosne i miłe spotkanie spędzone w gronie najbliższych.