• Bohaterka Julia

• Powitanie Wiosny

Witaj Wiosno, wiosenko! tak śpiewały dzisiaj przedszkolaki na Ośrodku Rekreacyjnym Balaton w Wodzisławiu Śląskim. Nasza wielka wiosenna przygoda rozpoczęła się z samego rana od przejazdu autokarem, gdzie dalej ruszyliśmy kolorowym korowodem z Marzanną żegnając na dobre zimę oraz witając wiosnę. Korzystając ze słonecznej pogody dzieci bawiły się na placu zabaw, uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz puszczały bańki. To był miły i słoneczny pierwszy dzień wiosny. Wrócimy tam znów!

• Pomaganie to cudowna sprawa !!!

Zapraszamy przedszkolaki i ich rodzicow do wzięcia udziału w zbiórce książek.

W holu przedszkola umieszczone zostało pudełko, do którego można przynosić książki, których już nie używacie, aby sprzedać je na kiermaszu. całą zebraną kwotę wpłacimy na szczytny cel, dla chorego Samuelka.

Książki zbieramy od poniedziałku, kiermasz zacznie się od 25.03 - 28.03. 2024

• Spotkanie w Bibliotece

Podczas kolejnych odwiedzin Biblioteki na osiedlu XXX -lecia przedszkolaki z grupy V miały okazję posłuchać przygód "Czerownego kapturka" oraz sprawdzić swoją spostrzegawczość podczas zabawy przygotowanej przez Panią bibliotekarkę.

• Sportowiec Oliwier

Miniony tydzień należał do Oliwiera, który był Bohaterem w gr. V. Chłopiec ma wiele zainteresowań, duży zasób wiadomości, którymi

dzielił się z dziećmi. Opowiadał o dinozaurach, pochwalił się umiejętnościami sportowymi, które doskonali podczas treningów. Grupę odwiedził również p. Rafał tato Oliwiera, który opowiadał o stroju, butach i rodzajach piłek używanych podczas gry w futbol.

• MALI OGRODNICY

Dzieci z grupy II kontynuują wiosenną tematykę poznając narzędzia ogrodnicze i sposoby sadzenia roślin i warzyw. Grupa sadziła cebulkę, aby wyhodować swój własny, pachnący szczypiorek, który zjedzą ze smakiem. Dzieci, opiekują się swoimi cebulkami codziennie, podlewając i obserwując zachodzące w nich zmiany.

• Wyjście do OCNiT

Poniedziałek przedszkolaki z grupy V rozpoczęły od wyjścia do Oświatowego Centrum Nauki i Techniki. Dzieci uczestniczyły,w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywały kartki wielkanocne oraz w zajęciach ruchowych, których zdecydowanie największą atrakcją okazały się zabawy na dywanie multimedialnym.

• Dino Party

W nietypowy sposób świętowała dziś grupa 3 w której tematem przewodnim były dinozaury. Podsumowaniem prehistorycznej tematyki tego tygodnia było zorganizowanie Dino Party. Na dzieci czekało wiele atrakcji tego dnia: uczestniczyły w polowaniu na dinozaura, poszukiwały wykopalisk archeologicznych, oglądały także erupcję wulkanu przygotowanego przez Radka oraz zjadały przygotowane wcześniej Dino - galaretki. To był niezwykły czas!

• Filip i jego nadmorska niespodzianka

Bohaterem ostatniego tygodnia w gr. V był Filip. Zaskakiwał dzieci różnymi niespodziankami a były to kolorowanki, żelki, zabawki, klocki Lego, którymi chętnie się dzielił podczas zabawy. Czwartkowy poranek przywitał dzieci dość nietypowo. Na Filipa i jego przyjaciół czekała przesyłka znad morza, a w niej kolorowa papeteria, długopisy w kształcie rybki, muszelki, zakładki do książek, zdjęcia oraz rysunki i list od koleżanki Filipa, Magdy z Kołobrzegu.

• Zajęcia otwarte

5 marca odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w grupie II. Temat spotkania, to Metody
            Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne w praktyce. Zajęcia te miały za zadanie pomóc
            dziecku w poznawaniu siebie, w zdobywaniu zaufania oraz nabierania pewności i wiary we
            własne możliwości. Wszyscy uczestnicy mali i duzi świetnie się bawili.

• Kosmiczne przygody

29 lutego przedszkolaki wybrały się w wirtualną podróż statkiem kosmicznym po układzie
            słonecznym. Dzieci zobaczyły z bliska Słońce i podziwiały lodowe pierścienie Saturna. Z
            ogromnym zainteresowaniem wychowankowie oglądali z bliska teleskop Newtona. Zajęcia
            były świetną zabawą połączone z ogromną dawką wiedzy.

• Zajęcia otwarte w grupie lV

Dziś w naszej grupie lV odbyły się kosmiczne zajęcia otwarte dla rodziców, którzy licznie przybyli, aby wspólnie z dziecmi odkrywać tajemnice kosmosu i planet. Dzieci poznały planety i ich tajemnice, samodzielnie czytając ich nazwy. Na koniec zabrały kawałek kosmosu do domu w wykonanych przez siebie kosmicznych słoikach.

• Budki lęgowe

Przedszkolaki z grupy III i V uczestniczyły dziś w zawieszaniu budek lęgowych w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy wzgorza". Dzieci miały okazję zobaczyć czym różnią się budki dla szpaków, wróbelków, wiewiórek i nietoperzy oraz zobaczyć proces ich zawieszania na drzewach w parku.

• Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.

• Nazwa szkoły
        • Adres szkoły